O slavnosti a hostech (1966)

Mrazivy film a neprijemne alegoricky odraz jiste doby. Minimalne pro ty, kteri se ztotoznuji s Hostem, ktery odesel.

Mimzy (2007)

Neco mezi pohadkou od Spielberga a Donniem Darkem pro deti. Zvlastni.

Temná hvězda (1974)

Dan O'Bannon aka serzant Pinback je tim samym Danem O'Bannonem co napsal Vetrelce a Total Recall.

Zkáza spolku gentlemanů (2005)

Filmovy spin off serialu League of Gentlemen. Samostatne nema moc smysl. Nebo mozna ma, ale divak bez znalosti serialu si to tak neuzije. Minirolicky tam maji Peter Kay (ve filmu jako postava jmenem Simon Pig) a Simon Pegg (Peter Cow). Je to ta dvojice poskoku za zdi ve sklepenich Erasma Pea.

Producenti (1967)

Prvni Brooksova filmova rezie. Zero Mostel a Gene Wilder si se svymi postavami dokonale vyhravaji, radost na to koukat. V roce 2001 vznikl podle filmu muzikal na Broodwayi a v roce 2005 byl natoceny filmovy remake, zalozeny prave na tom muzikalu.

Soumrak mrtvých (2004)

Co jineho nez zombie survival s komedialnimi prvky taky mohl Wright po Spaced natocit? Vcelku zabavne, jenom mi vyslovene nesedly vazne minene sceny a az moc standartni (tzn. pro cloveka co uz par zombaren videl nudne) podani nekterych pasazi. Potesi camea hromady znalcum britskych sitcomu znamych hercu, ktera ale bohuzel nejsou nijak zvlast vyuzita a jejich role by mohl zahrat jakykoliv jiny herec co by sel zrovna kolem (v pripade Martina Freemana a Tamsin Greig i libovolny statista).

Highlander: The Search for Vengeance (2007)

Reziser Vampire Huntera D Yoshiaki Kawajiri se zase pustil do pribehu nesmrtelneho hrdiny co to umi s mecem. Tentokrat to ovsem neni upir, ale jisty Colin, dalsi potomek rozvetveneho klanu McLeodu ze skotske vysociny. Standartni highlanderovska zapletka s bojem probihajicim po staleti a nemene standartnim koncem.

Shrek Třetí (2007)

Hloubeji a hloubeji do filmove baziny. Kdo by tohle po prvnim filmu cekal? A podle zprav o dalsich dilech a tom kdo je ma tocit to uz zrejme lepsi nebude.

Vražda v Ostrovní ulici (1933)

Pro mne nepovedeny kousek. Nekolik uchazejicich hereckych vykonu, ktere jsou ale jakoby kazdy z jineho filmu (dramaticky vecne oroseny Pistek vs flegmatik Plachta). A nekolik "vykonu" skutecne hroznych, napriklad prehravajici Pistekova filmova milenka (Ljuba Hermanova) nebo Plachtuv poskok - novinar. Plus podivna prace s hudbou znamych klasiku, sestakove predvadeni policejni a detektivni prace, a obcasne amaterske kiksy, jako napriklad koukani se behem dialogu do kamery (Pistek). Dival jsem se zhruba do dvou tretin a pak mne moje filmove citeni donutilo prepnout. Pokud je konec lepsi nez zbytek filmu, tak se Vrazde omlouvam.

Prology (1994) (pořad)

Pasmo kratkometraznich filmu a jeden z nejzajimavejsich poradu co na CT kdy bezel. Spolecne s Paskvilem patrily Prology mezi nejlepsi porady pro inteligentni predinternetovou generaci.