Ilsa: vlčice SS (1975) odpad!

Pro tyhle sexploitacni spektakly s premirou brutalniho nasili nejak nemam pochopeni. Pro cloveka bez dusevni vady nekoukatelne.

Souboj Titánů (1981)

Velka skoda ze uz se u nas nedava predrevolucni dabingova verze s Diem namluvenym panem Lukavskym. Pozdejsi dabing je o tridu slabsi.

Million Dollar Hotel (2000)

Taky patrim mezi tu malou skupinu pro kterou byl tenhle film natoceny.

Mumie (1999)

Becko s vyssim rozpoctem.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Zacatek, behem ktereho se v epizodnich minirolich objevi Martin Freeman, Steve Coogan a Bill Nighy, je stylovy. Nasazeni Nicholase Angela do jeho noveho pusobiste a prvni kroky jsou taky vyborne. Ve chvili kdy se ale zacne kolem vrazdit, kdy dojde na "velke odhaleni", akci a prerod hlavniho hrdiny (Simon Pegg) v ... (spoiler), zacne byt film trochu moc ztresteny. Hloupe ztresteny, asi jako snove sceny z Peggova Spaced. Tak hloupe ztresteny, ze by mozna do nektere ze scen mel nastoupit montypythonovsky policista v podani Johna Cleese a obuskem herce a scenaristy trochu umravnit. Jedine co film pak zachranuje je fakt, ze se reziser Wright naucil pouzivat stejne techniky jako Bay (ktereho primo cituje) a dalsi blockbustertvurci. Takze se Hot Fuzz ve finale meni z hlediska remesla v low budget kopii toho, na co se partak hlavniho hrdiny dival v televizi. Kdo hledal Petera Jacksona - byl to ten Santa v retrospektive. Kdo hledal Cate Blanchett - byvala pritelkyne hlavniho hrdiny na zacatku filmu mela pod roskou vazne pekne oci, ze?

Bourneovo ultimátum (2007)

Potreti s Bournem a ve stejnem stylu v jakem probihala predchozi dve setkani. Akcnejsi nez jednicka a mozna i dvojka, coz bych nutne nepovazoval za vyhodu. Bohuzel to jede zase ve stejne sablone, tzn. uteky, souboje s ostatnimi singlujicimi vyslanymi agenty, dalsi uteky, honicky v autech, sefovska pretlacovana uvnitr tajne sluzby, dalsi cizi zeme a kohorty jejich policistu a svou nechybovatelnosti a neznicitelnosti stale vic Bonda pripominajici Bourne, ktery tim vsim proplouva a smeruje za svym cilem. Technicky stejne dobre jako predchozi filmy, ale invencne nejslabsi. Co se ale povedlo velmi je propojeni s minulym dilem. Kdo videl, vi, ostatnim spoilovat nebudu. Stale je to na ctyri hvezdicky, ale podivat se na dalsi stejne natocene pokracovani, asi uz bych sel dolu.

Casino Royale (2006)

Tvurci se v novem pojeti agenta Bonda zrejme inspirovali u kolegy Bourna, a udelali dobre.

Agent bez minulosti (2002)

Vyborny prirustek do zanru spionazniho thrilleru, kterym se pravdepodobne co do stylu a atmosfery inspirovali tvurci noveho Casina Royale. Az na jeden nepovedeny digitalni trik na konci perfektni. Po tomhle filmu jsem konecne zacal brat Matta Damona vazne. Pro mne je prvni film z trilogie nejlepsi, v dalsich dilech rezirovanych Paulem Greengrassem uz se dejove postupy z jednicky jen recykluji. Vyvazuje to ale zajimavejsi rezie.