Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Za co sakra vůbec dávám dvě hvězdičky? Za titulkovou hudbu? Tak tohle jsem opravdu nečekal. První momenty s drakem vypadaly nadějně, říkal jsem si, že by se Hobbit taky dal i hezky natočit. Jenže, kvalita třetího a díkybohu posledního dílu jen a jen klesala, už se neprobrala. Začneme krví. Čistější a lesklejší meče uprostřed bitvy nenajdete nikde jinde, než v Bitvě pěti armád. Krev? Nene, skřetům, lidem, elfům, trpaslíkům všude padaj hlavy z těl, ale krev nikde. Jen na umírajících a detailních záběrech. Změňme téma. Přesuneme se za vizuálními efekty. Obecně je známo, že Hobbit se bez toho neobejde, ale zaplnit celej film takovýma blbostma je totální ubohost. Nejdřív Legolas, a jeho rychlochůze ve stylu TETRIS padající věže. Potom velmi neoblíbená Tauriel, které lítá kolem hlavy toho velkýho skřeta, na jehož jméno si nemohu vzpomenout - ale nebyl to Azog. Jak už jsem tu někde v recenzích četl, nejlepší a nejhezčí okamžiky filmu, se odehrávají ve scénách kde je maximální počet lidí - dva. Například rozhovor Bilba a Thorina, nebo Bilba a Gandalfa. Vůbec nejhorší díl z celé trilogie. Až se mi z toho chce brečet. Na shledanou středozemě. Zůstanu věrný LOTRu.

Gotham (2014) (seriál)

Gothamu svítá, konečně. Stalo se tak osmou epizodu nazvanou "Penguin's Umbrella". Všechno začalo nabírat na síle, smysluplnosti, napínavých akčních scén a také nízkou dávku emocí. Gotham směřuje vysoko, ale otázka je, zda seriál bude pokračovat i druhou sérií. Zhlédnuto prvních deset dílů a před námi je vánoční pauza, tak uvidíme, jestli si Gotham udrží kvalitu. Co se týče postav, Gordona trávím o něco hůře, protože jeho grimasy a hlas mi přijdou jak z levného videofilmu. Opačný dojem mám z herečky Camren Bicondova, která ztvárňuje v seriálu Catwoman. Ona je tou nejskvělejší a nejpřirozenější postavou v seriálu. V mid-season finále se také pořádně ukázal Alfred Pennyworth jako vynikající majordomus. A co se samotného Batmana týče. Snad vyroste.

Železná srdce (2014)

Tomuhle filmu neskutečně pomohl scénář a výběr herců. Dohromady tvořili skvělou partu lidí, protože smích na jejich tvářích vydržel téměř do samého konce. Ale...čtyři z tanku a pes. A tím psem myslím toho zelenáče, co byl tak otravnej až se většina děje točila kolem něho. Najdeme tu i pár nesrovnalostí (například skoro závěrečná scéna, kdy se tankisté připravují na svou poslední bitvu, před nimi a německým vojskem je dělí asi tak kilometr dlážděná cesta...a to byste nevěřili, jak dlouho může trvat skopčákům taková cesta. Souvisí s tím i následující boj, kdy je jedna scéna za dne a vzápětí je všude tma - hodně hodně rychle se setmělo.) Ale i přes tyto hrubky, kolem a kolem, dobrej film. Dobrej Jon Bernthal, né Brad Pitt.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

"Nice."Wow, to bylo ale opravdu NĚCO. Celý film jsem se snažil chytat pointu a nějak chápat tenhle příběh. A na konci zjistíte, že je to vlastně úplně jednoduché. Carrey a Winslet prokázali své kvality, a naopak Rufallo mi tu přišel neskutečně otravný. Trochu mi to připomnělo film Mr. Nobody, a přesně tyhle filmy já můžu. Skvělá práce.

Máj (2008)

Byl jsem ještě malý, tento film nám pouštěli na základní škole. A ačkoliv se tento poetický film moc přesného dění knihy nedrží, mě v tu dobu velmi fascinoval. Vynikající soundtrack, který vždycky doprovázel kameru, když oblétávala nádhernou krajinu. Určitě stojí za zhlédnutí.

Zejtra napořád (2014)

Už opravdu nevím, co vy - hodnotící, chcete. Jasně, že se v tomhle filmu objevuje pár naprosto zbytečných scén, ale film jako celek pracuje skvěle. Na postavách bych ještě trochu zapracoval, protože Lábus přece nemůže hrát nějakého záporáka. Každopádně Batěk hrál dobře. Vica byla dokonalá. Stejně jako hudba k filmu byla dokonalá. Lepší český film, a až po debutu Jiřího Mádla (Pojedeme k moři) nejlepší český počin tohoto roku. Začátek, konec.

Jak funguje vesmír (2010) (seriál)

Skvělý dokument. Ve všech případech, kdy jsem zaregistroval nějaké to slůvko, kterému jsem nerozuměl, v následující scéně bylo hned detailně vysvětleno a já tak mohl vstřebat veškerou tu vědu a výzkum. Opravdu podrobná výprava od začátku ničeho až po stále rozpínající se vesmír. To musíte vidět, doporučuji všem.

Sviňák (2013)

Určitě zajímavý počin. Herec v hlavní roli mi sedí od té doby, co jsem ho uviděl poprvé. Sedí mi v jakékoliv roli, kterou snad hrál. A ve Filth byl opět exkluzivní. Nějak jsem se do hlavní postavy vžil a tak mi nepřišla nijak zvlášť bláznivá. Takovej hajzlík, kterej kvůli kariéře, ženám a koksu se snaží potopit své nejbližší. Sviňák jak má být, to je pro mě inspirace. 75%

Pojedeme k moři (2014)

Bravo pane Mádl, Bravo! Taky jsem chtěl být režisér, když jsem vyrůstal - jenom né Forman. Mádlův debutní snímek mě pobavil, rozesmál, fascinoval a i rozesmutnil. Takhle bych si nějak představoval budoucnost českých filmů, se skvělým nápadem ale také se skvělým provedením. To už tu dneska umí málokdo. Skvělý začátek, pane Mádl.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Určitě lepší než jednička. Bohužel jsem ale stále nepřišel Kapitánovi Amerikovi na chuť. Je to až moc velký klaďas, který mě nijak zvlášť neohromil a asi ani nikdy neohromí. Co se mi na tomhle filmu líbilo, bylo ztvárnění záporáka. Winter Soldier byl skvělej. Takový bývalý temný kamarádíček s železem na ruce. Fakt paráda, žádná epická smrt nebo šťastný konec mezi ním a Kapitánem Amerikou. Jinak je to furt jedno a to samé. Pořád se ničí všelijaké stroje a jiné hračičky. Aspoň, že ten SHIELD skončil. Sladký průměr 60%.