Bella a Sebastián (2013)

Nuda. Takový nemasný neslaný děj o ničem. Roztomilý klučík, to ano, který se vydá hledat bestii, která prý podle všeho pojídá statkářům ovečky z ohrádky. Nakonec najde prašivého psíka, který se po jednom umytí v místním horském jezírku promění na bílého zářivého psa, připomínající na první pohled ledního medvěda. Do tohoto téměř okoukaného děje je zařazen ještě jeden děj vedlejší, kdy kloučkův pěstounský táta převádí židy přes hranici Francie. Sečteno podtrženo, z hereckých výkonů mě nejvíce oslnil ten pes. 35%

Klondike (2014) (seriál)

Moc pěkná minisérie nabízející krásu Yukonu, kvalitní herecké výkony a hlavně tu atmosféru! Richard Madden v hlavní roli perlí, dále Tim Roth a jeho fešácká záporná role, která mě bavila. Všude sníh, všude hory ale zlata je málo. Dobrodružné drama doprovázející výtečnou hudbou. 1. Epizoda: 80% 2. Epizoda: 85% 3. Epizoda: 90% ▐ Celkový průměr: 85%

Grammy Awards 2014 (2014) (pořad)

Třirkát Grammy pro Daft Punk jednoznačně a zaslouženě! Dále Lorde-Royals pro mě nečekaným dvojitým výhercem cen! Za Macklemore and Ryan Lewis jsem taky velmi rád. Celkem kvalitní ročník!

Vejška (2014)

"Po filmu Gympl u nás maluje každej toy" Bydžovská, Kraus a Mádl. Herecké výkony na české poměry byly víc než dobré. Nostalgická osmdesáti-pěti minutovka, při které jsem se bavil. Některé opakující se hlášky ze starého Gymplu byly vhodné. Soundtrack Mike trafik a Vladimir 518 je naprosto skvělej, a to nejsem fanoušek českého rapu. Co bude příště?

Perníkový táta (2008) (seriál)

I am not in danger, I am the danger. Breaking Bad je dle mého názoru nejlepší seriál na pokračování ze současné doby. Tolik napětí jste nenašli ani v Prison Break nebo v LOST. Dvojice Jesse (Aaron Paul) a Mr. White (Bryan Cranston) mezi sebou vytvořili za těch pět sérií neuvěřitelné pouto, že se díl od dílu bojíte co se mezi nimi stane. Aaron Paul byl vynikající. Věřil jsem mu každou větu a každé gesto - zasloužil by si více cen EMMY. Co se týče samostatného závěru, nemohl dopadnout lépe po tom, co všechno Heisenberg udělal. Uzavřený Walt se během pár let proměnil v Ďábla, který chtěl být stále rychlejší než svůj vlastní stín. 1. Série - 80%, 2 Série - 80%, 3. Série - 90%, 4. Série - 100%, 5. Série - 100%. Bez dalších připomínek, jasných pět hvězd!

Kdo přežije - Krev není voda (2013) (série)

SPOILERS: Bravo pane Probst. Konečně jste našel způsob jak obohatit Survivor. Stačí přidat známé a už ohrané postavy a k nim přihodit jejich "Loved ones". Trošku emocí - ale nesmí se to přehánět. Trošku si zabrečíme v situacích, kdy na Redemption Islandu někoho ztratíme. Zabrečíme si na kmenové radě a na závěr budeme brečet cíleně, kvůli hlasu poroty. Když tohle a spoustu dalších věcí budeme přehlížet, tak vlastně zjistíme, že sezóny předcházející byly o dost chudší a nudnější. Po skončení Heroes vs. Villains tu nebyla lepší a zajímavější série. 70% Oblíbené postavy:Tyson, Vytas, Ciera, Monica. Vítěz: Zaslouženě. O jeho nesmrtelnosti jsem začal zpívat písně už od doby, kdy našel první imunitu. Dále už jen rozhodoval o tom, kdo pujde ven a kdo ne. Takový kmotrovský styl, připomínající mi Boston Roba z 22. série Redemption Island. Nejotravnější hráči Tina, Laura M., Hayden, Brett, Laura B. a určitě jsem na někoho zapomněl.

Vše je ztraceno (2013)

To byste opravdu nevěřili, co všechno se vám může stát na otevřeném moři. Redford, nebo jestli chcete MacGyver, ačkoliv vyrobil cokoliv na co si vzpomněl, tak jako námořník celkem zklamal. Opravdu se nevyplácí na nafukovacím člunu zakládat oheň. To se nedělá. Když to sečteme a podtrhneme - takovýchto příběhů už tady bylo, a tohle není žádná bomba.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Vynikající. Od první epizody příběh a napětí graduje. Jednotlivé postavy se vám dostávají pod kůži. David Benioff a D.B. Weiss ve spolupráci s autorem knih G. R. R. Martinem vytvořili svět, ve kterém nikdo není v bezpečí. Buď vyhrajete nebo zemřete. Od ledových severních krajů až přes úzké moře k rozpáleným pouštím. Od divokých za zdí až k matce draků. Vynikající stavby, velkolepé vizuální efekty, až Peter Jackson a jeho Hobbit musejí valit oči. První sezóna je absolutní trhák. ▐ I. SEZÓNA - 100% Oblíbená epizoda: Fire and Blood Oblíbené postavy: Daenerys Targaryen, Robb Stark, Jon Snow ▐ V Nové sezóně se objevují nové postavy a taky spousta čar a kouzel. Velkolepost však ale neopadá, a všechny cesty králů končí v Králově přístavišti. Samotný závěr série hovoří za vše. Unikátní bitva v Černovodském zálivu - šperk druhé sezóny. ▐ II. SEZÓNA - 90% Oblíbená epizoda: Blackwater Oblíbené postavy: Robb Stark, Jaquen H'ghar, Tyrion Lannister ▐ Třetí sezóna je skvost. Otevírají se nové konflikty na severu i na jihu. Bouře mečů jak má být. Co se týče deváté epizody, nejen že poznamenala mě, a to jsem o té události věděl, ale také poznamenala všechny diváky, ať už ty kteří knihy četli a nebo ne, kteří doposud seriálovou podobu sledovali.▐ III. SEZÓNA - 100% Oblíbená epizoda: Rains of Castamere Oblíbené postavy: Robb Stark, Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister. ▐ Ačkoliv jsem si myslel, že seriál už byl na vrcholu a následovat budet pouhý úpad, tak jsem se velice mýlil. Moje nadšení ze ságy vstoupá stejně, jako vstoupá celková sledovanost a s tím také dramatické scény. Jako třešnička na dortu ze čtvrté série byl okamžik, kdy opět přijdete o svoji další oblíbenou postavu, a tak vám nezbývá nic jiného, než jen tiše fandit postavě další. ▐ IV. SEZÓNA - 100% Oblíbená epizoda: The Mountain and the Víper Oblíbené postavy: Oberyn Martell, Tyrion Lannister, Arya Stark ▐Světový fenomén se dle mého názoru dostal za zenit a během dvou let by jeho kvalita mohla i klesnout. Zprvu se pátá sezóna jeví jako velmi natahovaná a dějově celkem předpovídatelná. Mnoha fanouškům se ztratila z dohledu v důsledku naprostého odbočení od knih, ale pro mě, jako pro čtenáře, se mi tento seriál už dlouhou dobu daří rozdělit na dva volně běžící světy, tudíž nemám problém s knižními nesrovnalostmi apod. Všechno zachraňuje až druhá část série, kde například tři poslední epizody jsou jedny z nejúspěšnějších a nejemocionálnějších vůbec.▐ V. SEZÓNA - 95% Oblíbená epizoda: The Dance of Dragons Oblíbené postavy: Tyrion Lannister, Jon Snow, Varys, Roose Bolton.

Don Jon (2013)

Na svou režisérskou cestu se J. Gordon-Levitt vydal poměrně odvážnou cestou. Natočil totiž snímek, který bude do budoucna ještě mnohokrát komentovaný a kritizovaný. Jedna třetina lidí se na to bude dívat s otevřenou pusou, 'za co jsem to vlastně utratil peníze?' druhá třetina půjde s nuceným doprovodem svých milovaných a třetí třetina bude tento film obdivovat. Filmy o této tématice se dělají hodně špatně. Často se filmy jako tento odsuzují společností. Na první jeho film to nebylo špatné a já jsem se hodně bavil. Mohl by zkusit natočit nějaké akční drama, aby jsme zjistili co v něm je. Absolutní hvězdou filmu se stal Tony Danza, ten byl k nezaplacení.