Jano&Jano (2020) (pořad)

Chalani sú na témy výborne pripravení a držia vzájomne krok. Problematiku načínajú z bežných aj nečakaných strán, nikoho o ničom nepresviedčajú. Je teda len na filozofickom rozpoložení diváka, ktoré z nasypaných omrviniek bude mať za prínosné a ktoré v ňom otvoria nejaké ďalšie kukátko na okolitý svet.

4 latas (2019)

Film jednoduchej premisy a nefungujúcej chémie postáv. Mal som dojem, že pár nápadov na random interakcie random postáv niekto namontoval do jedného diela. K tomu sa road movie javí ideálne - epizodické charaktery ako vata pre púštne dobrodružstvo. Pustil som si to vďaka Renovi a za neho obligátna hviezdička. Bohužiaľ ani on to neutiahol natoľko, aby som to dopozeral a po polovine som sa s jeho výpravou rozlúčil.

Ghoul (2015)

Koniec to trochu... ehm.. stiahol pod čiernu zem, škoda. Inak v rámci svojho vlastného piesočku dobré. Isteže - vyvstáva viac otázok, ako prichádza odpovedí. Samozrejme, ani tento film nie je výnimkou v nelogickom správaní postáv. Ale má to niečo do seba, možno som len dlho nevidel žiadny found footage horor. Takže na malé výhrady k (podľa mňa) nehodiacemu sa záverečnému vyvrcholeniu, okej, pekne odvedená práca.

Zprávy ze světa (2020)

Sterilná westernovina, pri ktorej natáčaní sa asi Hanks a ani Greengrass príliš nenadreli. Aj jedno pozretie je viac ako dosť, ale ako pokojné, do bombastických nezmyslov nevyháňané putovanie cowboyskou Amerikou to obstojí.

Svět mimozemšťanů (2020) (seriál)

Únavne slabé. Na zopár dokola opakovaných animáciách (krásne spracovaných, ale aj tak) nemôžete postaviť celý dokument. Vesmírne pasáže omrzia s prvou epizódou a zmieňované vedecké poznatky a teórie budú pre divákov, ktorí sa o podobné témy zaujímajú, nepostačujúce.

SpongeBob ve filmu: Houba na útěku (2020)

Každým filmom slabšie. Z tohto ma regulérne rozbolela hlava a ledva som dopozeral. Cameá potešili, ale boli zapracované nanajvýš priemerne. Scény, ktoré ma pobavili viem spočítať na prstoch jednej ruky. Čakal som omnoho viac.

Irčan (2019)

Martin Scorsese, ktorý sám vyzerá ako mafiánsky boss, predkladá 3.5 hodinovú rozpravu o tom, že mafiáni sú vlastne milí, láskyplní ľudia. Je to stokrát videná gangsterka bez použitia stokrát videných scénok. Gangsterka behind the scenes... Rozhodne dobrá podívaná.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Veľký rešpekt, poklona. Dovolím si tvrdiť, že vzhľadom na terajší stav spoločnosti a nepochopiteľne nepodstatné témy, na ktoré mrhá energiu, vzhľadom na taký blahobyt vyspelého sveta, že človek kladie vlastné pohodlie pred vlastnú budúcnosť, vzhľadom na stav životného prostredia, o ktorom je v móde hovoriť, ale nepočúvať a vzhľadom na jednoduchosť a priamočiarosť, s ktorou sa tento film pokúša obsiahnuť len ťažko obsiahnuteľný problém, ide v tejto chvíli o jedno z najdôležitejších svedectiev, ktoré bolo kedy vypovedané.

Sabrinina děsivá dobrodružství (2018) (seriál)

Nezamýšľajte sa: 1) Nad tým, prečo 16ročná čarodejnica vychovávaná v tradičnej čarodejníckej satanavelebiacej domácnosti nepozná žiadne čarodejnícke zvyklosti a prečo nepozná pozadie najväčších čarodejníckych sviatkov. 2) Nad tým, že aj keď sú jej pestúnky dvojka schopných čarodejníc, jej kúzelnícka úroveň je vždy o triedu nižšia, než by sa práve hodilo. 3) Nad tým, z akého dôvodu má toto čarodejnícky negramotné dievča potrebu dookola magicky ovplyvňovať svojich priateľov aj napriek tomu, že to vždycky vedie ku zhoršeniu situácie. 4) Nad tým, že hranica medzi nepriateľmi a priateľmi je vždy nastavená inak. 5) Nad tým, prečo zloduchovia sú stále len křoví a nezmôžu nikdy nič a ako je možné, že rovnako fádna je aj postava Satana, pred ktorým sa všetci trasú... a môžete z toho mať príjemné, aj keď s postupujúcimi epizódami trochu monotónne spestrenie času pri práci z domu, alebo inej domácej činnosti. //// Brutálna LGBT agitácia možno pár divákov prekvapí, ale nemyslím, že by mala niekoho rozrušiť. Jedna z hlavných tém seriálu je potom rovnoprávnosť žien a tu sa pozastavím, pretože ma udivuje, že ešte aj v 21.storočí sa o to musí takto intenzívne bojovať, takto to podsúvať generácii, pre ktorú to už mala byť samozrejmosť. Sad story.

Vražda na jachtě (2019)

Sandler vo zvyčajnej polohe. Zvyčajne to funguje, ale tentokrát to nestačí. Slovné narážky, taký sandlerovský trademark, nemajú žiadnu šťavu a film sa aj tak snaží ich žmýkať od začiatku do konca. Únavné sledovať. Stále ale možno konštatovať, že táto polovina ústrednej dvojice predviedla štandardný výkon. Potom je tu Anistonátor, ktorá sa pohybuje a vlastne aj vyzerá ako nejaký kyborg. Jej postava pôsobí silene a je neskutočne otravná. Nezvláda sekundovať nikomu, s kým sa práve nachádza na scéne. No a zápletka filmu? Nič prevratné, má to v sebe taký ten element, že človek môže vypnúť a stratiť pri tom poldruha hodiny svojho života, ale ja to neodporúčam. Sú aj lepšie zlé filmy, ktoré by za to stáli viac.