První liga (1989)

...ano, je to hlavně nostalgie.. Ale i když jsem to tenkrát v 90´ letech viděl na videokazetě, tak se mi to strašně líbílo..osvědčený příběh, jak se z outsiderů stanou mistři...ale výborně podaný, a se skvělým obsazením - Sheen, Snipes. Teď jsem to viděl znovu minimálně po 15 letech a nic to ze svého kouzla neztratilo...a ta scéna jak Sheen nastupuje na hřiště a u toho burácí "Wild Thing", tak z toho mi běhá mráz po zádech :-), už jenom kvůli této scéně stojí za to vidět.

Vzhůru do oblak (2009)

Prostě úžasný....jako takový Nemo byl "doják", ale když už, tak u něj brečely děti a až na konci, ale u tohoto filmu mi tekly slzy po prvních 10 minutách... Ale pochybuju, že tento film děti dokážou vůbec docenit, a hlavně pochopit...asi proto neměl takovou popularitu, jako třeba Auta apod.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Úžasně stupňovaný příběh neprávem obviněné a odsouzené ženy, která po protuštění z vězení pomalu spřádá pomstu do veškerých detailů a taky si ji náležitě vychutná.

Horší než smrt (2007)

Úžasný film, který jsem si na stánku koupil jen kvůli "zajímavému" obalu, ale totálně mě překvapil a nasmál jsem se u něho, jako už hodně dlouho ne. Doporučuju všem, kdo má rád klasický britský humor a neudělá se mu zle při scéně s "exkrementy" na tváři.

21 gramů (2003)

Neskutečně silný film plný emocí, místy Vás dojme k slzám, místy naštve k nepříčetnosti, chvílemi zase jen rezignovaně čekáte co přijde, jak Penn v nemocnici. Také jsem ze začátku úplně nechápal těm krátkým úryvkům, ale postupně mi to do sebe zapadalo. Asi by to šlo i bez tohoto způsobu servírování divákům a pravděpodobně by asi neztratil moc ze své hloubky a působivosti, ale režisér se určitě rozhodl dobře. Neskutečné výkony všech třech hlavních představitelů, nejvíc na mě ale zapůsobila Naomi.

Sunset Boulevard (1950)

Tak jsem to po všem tom vychvalování tady také shlédl...a...jedno je jasné, je to bezchybně natočený film, který útočí na povrchnost Hollywoodu a jejích hvězd..jen mě přes to vše umění ten děj nějak extra nezaujal a uteklo to strašně rychle...

Hanebný pancharti (2009)

Už dlouho jsem se těšil na nový film od Tarantina, zvlášť po ne moc podařeným Death Proof (teda až na Kurta, ten byl úžasně „slizkej“), a Kill Bill byl už přeci jen dost dávno. A můžu říct, že tentokrát nezklamal, a to ani obsazením Brada Pitta, kterýho bych si dřív v jeho filmu představit nedovedl. První scéna s Landou (a bezchybně anglicky mluvícím francouzským farmářem) ) byla úchvatná, a mimochodem Eli Roth, jak si užíval baseballku taky. Scéna ve venkovské hospodě sice už trochu Tarantinovsky ukecaná a dlouhá, ale závěr v kině bezkonkurenční a závěrečná „odměna“ Landovi ještě lepší... Takže můžu jen doporučit a těšit se, co Quentin vymyslí příště.

Requiem za sen (2000)

Neuvěřitelně silný film s úžasným hudebním doprovodem...kdykoli tu melodii zaslechnu, tak mě zamrazí v zádech... Nechápu, jak za to Elen Burstyn mohla NEzískat Oscara..a i ostatní výkony jsou skvělé. A Marlon Wayans dokázal, že umí hrát i jinde než v stupidních parodiích.

Spalovač mrtvol (1968)

To se nedá ani popsat, to se musí vidět... Naprosto dokonalá role, jako stvořená pro Rudolfa Hrušínského, ze které mrazí i po 40 letech... "čarokrásná, co kdybych Tě tak oběsil"..

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Dokonalá úkázka, že k natočení výjimečného filmu stačí opravdu jen umění herců a není potřeba dělat vysokonákladové "trháky". Ale zas je pravda, že tady těch herců, kteří uměli hrát byla plná místnost...