Vrána (1994)

Tohle je srdcová záležitost. Kdysi dávno na Nově ve večerních hodinách jsem tento film shlédl poprvé a byl jsem z něho u vytržení. Perfektní temná atmosféra, mystika, nalíčení hlavního hrdiny, propracované akční scény a zároveň vtip s jakým je postupně likvidoval, a taky hlavně skvělý soundtrack (v mnoha anketách zvolen za nejlepší rockový soundtrack všech dob)..to vše ve mě zanechalo stopu.. Spolu se Sin City a Watchmeny podle mě nejlepší filmové zpracování komixové předlohy, ale Vrána jasně vede. Pozn.: nedávno jsem viděl film Taxikář s De Nirem, a Alex Proyas se pravděpodobně nechal inspirovat... "I´ll kill you, I´ll kill you, I´ll fuckin´kill you..."

V Bruggách (2008)

Neskutečně svěže působící film, opravdu vtipný a hláškami (i když víceméně sprostými a politicky nekorektními) nabitý film. Colin Farrel si to evidentně užívá a je to na filmu poznat. Jinak i skvěle zahraný záporák a jako bonus zfetovaný trpaslík.

Postřižiny (1980)

Stojí za to vidět když už pro nic jiného, tak kvůli postavě strýce Pepina. Jinak se zde objevuje celá plejáda standartně skvělých českých herců + okouzlující Magda Vašáryová.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Všechny tři díly jsou skvělé a jako celek působí dokonale...ale když bych si měl vybrat který z těch tří, tak ten poslední...už proto, že jsem fanda westernů a Clint Eastwood je dokonalej.

Páni kluci (1975)

Krásné české zpracování Toma Sawyera patří k základům každého malého kluka...kdo z nás nechtěl taky zažívat tak úžasná dobrodružství. A ještě jedna věci mi z tohoto filmu utkvěla, jako malej jsem měl děsný trauma z toho, že tam zabili Lábuse a on už tím pádem nebude hrávat v "Možná přijde i kouzelník" :-D.

Sám doma (1990)

Klasika mého mládí, jako dítě jsem na tom byl se školou snad 3x, ale stále se u toho člověk zasměje. Jen mi postupem času začala vadit ta nereálnost výdrže záporných hrdinů...nemyslím, že by bylo třeba možné, aby člověku spadla na hlavu žehlička z nějakých 5 metrů a v podstatě se mu nic nestalo, krom sotva znatelného otisku na čele.. O druhém dílu a scéně s cihlama ze střechy ani nemluvím :-)).

Šaráda (1963)

Parádní, do detailů promyšlený film se skvělým Grantem a jako vždy okouzlující Audrey (možná ještě více než kdy jindy ). Opravdu vtipné, jak se neustále "měnila" postava Granta, ale vše mu do sebe zapadalo i se závěrečnou pointou.

Petrolejové lampy (1971)

Naprosto nechápu, jak tohle mohl zahrát duševně zdravý člověk, což jak předpokládám Petr Čepek je. Kdyby tenkrát byly na filmovém poli jiné podmínky, tak tento film prostě musí získat Oskara, minimálně za hlavní roli. Až mi běhal mráz po zádech, co je člověk schopný zahrát...."..je tam čert...budliky, budliky...bojíš se?"..

Iron Maiden: Flight 666 (2009)

Co se dá dodat víc, plně se ztotožňuju s většinou komentářů tady. Tahle skupina je prostě kult a nejlepší na tom je, že ji neuctívají jen staří "původní" posluchači, ale nachází si k ní cestu stále noví mladí lidé. Tato hudba má v sobě určitou hodnotu, ne jak spousta skupin, kteří měli pár hitů nebo jedno album a vyšuměli, a vždy budou mít vyprodané koncerty... A ať si kdo chce říká co chce, ukažte mi jinou "modernější" hudební skupinu, na kterou přijde 50 tisíc lidí a všichni jako jeden muž budou zpívat většinu písní, že si klidně zpěvák může skočit na záchod :-D ...jen si vzpomenu na Fear of the dark a mrazí mě v zádech..;-). Jen mě samozřejmě zamrzelo, že tam nebyla Praha...sice jsem tam byl osobně, ale chtělo by to vidět ještě jednou :-)