MOST! (2019) (seriál) odpad!

Úpadek civilizace v přímém přenosu. Aneb Proć po lidstvu netřeba truchlit.

Zkáza Dejvického divadla (2019) (seriál) odpad!

A nejhorší hodnocení, horší než u této hrůzy, si zaslouží uživatelé, kteří tu chtějí druhým diktovat, na co mají a nemají právo. Mně neskutečně vadí, že takové hrůzy platím ze svých daní, že je něco odpadní poznám rychle, nepotřebuju vidět dalších 20 dílů. Pravdu měl pan Munzar, že soudobé divadlo už není divadlem, ale je to kukající úpadek na štaflích. Tož tak a vy zakazovači si trhněte nohou, kvůli vašemu hýkání názor měnit nebudu. Já Vám Vaše oslavné ódy taky neberu, ale dopřejte i druhým názor, byť opačný. Poznámka - kvůli rýpalům po zhlédnutí celé série dávám hodnoceni odpad na n-tou. A pochopila jsem, o to hůř. Totální dekadence, tohle nemá nic společného s intelektuály, jedině tak s demencí. Naše civilizace, česká kultura především, je v troskách, resp. ve své konečné fázi.

Castle Rock - Filter (2018) (epizoda)

Z původně slibného začátku to směřuje k odpadu. Ale u Kinga, až na pář výjimek, to tak mám i s četbou, zpravidla se z toho vyklube vždycky slátanina, od níž je lepší dát ruce pryč.

Castle Rock - Severance (2018) (epizoda)

Ačkoli Kingovy knížky se mi dvakrát nelíbí, filmové a seriálové verze na základě jeho předlohy hodnotím lépe. Velice příjemné zpestření horkého léta (bohužel pouze začátek, asi první tři díly dobré, pak to upadá a od šestky už je to parodie)

Koruna (2016) (seriál)

Nechápu, co je na naškrobenỷch panácích a sterilním prostředí tak famózního. S bídou jsem přežila první díl. Hajzlíky s monogramy nech si vetknou za klobouk. Lidstvo se nemění, bohužel mozky stále vězí v době kamenné.

Escobar (2017)

Nic ve zlém, ale tohle je Escobar pro seniory, Escobar, který "nemá šťávu". Podoba nepodoba, tento Pablo není uvěřitelný Pablo, mohou ho namaskovat, jak chtějí, kouzlo nespočívá ve vizuálu, ale hlavní představitel nemá, na rozdíl od W. Moury, absolutně žádné charisma, totéž se dá říct o zbytku ansámblu. V Narcos naopak nenajdete postavu, která by do příběhu nezapadala nebo působila nevěrohodně, ve srovnání s Narcos působí Loving Pablo jako náhodný výběr komparzistů. Doporučuji přeskočit rovnou ke skvostným Narcos.

Hráči se smrtí (2017)

Neznám nebo si nepamatuju verzi z 90.let, takže za mne dobré. Postavy si získaly mé sympatie, ačkoli kulisy jsou často nepříliš uvěřitelné. Na jedno zhlédnutí slušné.

Thelma a Louise (1991)

Čím jsem starší, tím víc se mi snímek, zejména konec líbí. Závěrečnou scénu vnímám, ačkoli (nebo právě proto, že) má i svůj stinný podtext, jako nesmírně osvobozující.

Uteč (2017)

Hned po příjezdu k bílým rodičům jsem bohužel odhadla celỷ děj, aniž bych předtím měla o filmu jakékoli informace, takže za mne se žádné překvapení nekoná. Asi už jsem toho zkrátka viděla moc. Ale od dob Black Mirror a 15 mil. meritů mám Kaluuya celkem v oblibě, tedy hodnotím jako slušný průměr.