Příchozí (2016)

Působivý (až depresivně vyznívající) film navzdory tomu, že mezi ústředními protagonisty funguje nulová chemie. A nenechte se zmást, je to hardcore sci-fi, zejména pokud jde o kontakt a reakci lidstva na Příchozí :) Nicméně ufouni jsou tu vskutku až na druhé koleji, film spíše navozuje řadu pocitů a pro vnímavější nastoluje mnohé otázky, které bohužel kvůli řadě lidských omezení zřejmě zůstanou navždy bez odpovědi. Svým způsobem je to téměř horror bez násilí a bez krve. Tentokrát není na místě pročítat předem děj, ale raději vyrazit do kina, čím méně o filmu víte, tím lépe. Tempo je sice pozvolné, příběh přesto skončí dřív, než se nadějete. Naštěstí pro mě není Arrival plochá telenovelistická slátanina jako Interstellar, který čestně řadím do odpadu, zatímco Arrival má u mne místo na opačném konci spektra. Jistě se na Příchozí nebudu dívat často, ale občasné zhlédnutí vadit nebude. První projekci už ale další stěží překoná, s tímto filmem se to má podobně jako s hororem Ti druzí.

Kosmo (2016) (seriál)

Některé díly byly sice trochu slabší, ale na české poměry neuvěřitelně zdařilé. Nejvíc mě překvapila zpravidla servilní ČT, že měla odvahu pustit se do takového netradičního podniku!

Dítě Bridget Jonesové (2016) odpad!

I ve srovnání s předchozími díly strašné. Nedodívala jsem se a rozhodně žádnou sekvenci ani vidět neplánuji. Další ultra povrchní brak, u kterého škoda ztrácet čas.

Stranger Things (2016) (seriál)

Nemí mi sice náct, ale děkuji tvůrcům za fantastickỷ návrat do dětství. Není na škodu být opět chvíli dítětem :) Údajně nevzhlední dětští hrdinové jsou podle mě roztomilí a k zulíbání - hlavně tenkrát děti byly ještě dětmi, nikoli prapodivnými atrapami zvrácené generace dospělých. Nejvíc mi první série připomněla ETyho. Až na Winonu perfektní herecké obsazení a doporučení pro všechny duše, které s nostalgií vzpomínají na léta osmdesátá. Pokud už jste fakt vnitřně okoralí starci, pak seriál není nic pro vás.

Tři moulové (2012)

Pro ty, kdo neznají původní černobílé Three Stooges, je tento film asi zbytečný. Nicméně pro ty, kteří si oblíbili původní (nejstarší) násilnické grotesky této nerozlučné trojky, to není až tak špatná podívaná. Pořád lepší než soudobá ubohá česká tvorba. Samozřejmě kvality originálu tento film nedosahuje ani částečně, ale dívat se na to dá, nejvíc na škodu je přizpůsobení pro dětského diváka, resp. celou rodinu. Část filmu, zejména dojivé scény, jsou až přespříliš sladce americké. A ač jsem stará intelektuálka (mimochodem pochybuju, že tato kategorie dneska ještě reálně existuje, bývávalo), někdy je taková stupidita tisíckrát lepší než veleintošský debilní film (a že takových je :)

Jana Eyrová (2011)

Přestože výběr lokality i kulisy příběhu jsou téměř dokonalé, místy hororově ponuré, mezi hlavními protagonisty mi scházel sebemenší náznak skutečné chemie. Neuvěřila jsem jim ani slovo. Z toho důvodu film vnímám jako nejslabší adaptaci, tragické herecké obsazení nezachrání nic.

Hra peněz (2016)

Nudné a predikovatelné. Body pouze za to, že je z filmu patrná dekadence civilizace, v níž je nejdůležitější, aby neznervózněly trhy, a která produkuje úpadkovou televizní a jinou zábavu. Ale o to tvůrcům asi nešlo. Naštěstí na tento film člověk za pár dní zapomene. Vhodné max. na nedělní deštivé odpoledne, pokud nemáte lepší program.

12 opic (2015) (seriál)

Konečně sledovatelný sci-fi seriál. Na rozdíl od Helixu a spol.

Návštěvníci 3: Revoluce (2016)

Je to hlavně nostalgie a Leviho hudba (za tu tisíc hvězd), na kterých film stojí. Hlavní představitelé už jsou poněkud přestárlí a střed filmu poněkud nahluchlý, nicméně začátek a zejména závěr připomínají staré dobré Návštěvníky. Bez ERY by to bylo pěkných 40%. Na druhé straně buďme upřímní, 90% soudobé komediální produkce je čistý odpad a ve srovnání s českou "tvorbou" je i tento úlet nesrovnatelně lepší. *Edit. Tak po zhlédnutí a připomenutí prvních Návštěvníků musím konstatovat, že i třetí díl se drží stejné linie, jenom člověk je už tolik ohlodaný zubem času, stejně jako Návštěvníci, že už mi to tak směšné a báječné jako před lety vůbec nepřijde. Trojka je místy dokonce akčnější než první díl, jenom zkrátka přišla po sezóně. Podruhé nesledovatelné. Nostalgie je sviňa:-)

Lída Baarová (2016) odpad!

Provinční Lída Baarová by byla lepší bez Lídy Baarové. Pauhofová je na rozdíl od skutečné LB velmi tuctová děva, ale obávám se, že tuto komedii by ve výsledku nezachránil nikdo. Jestli mám najít jediné pozitivum filmu, pak to, jak dokonale ilustruje současnou zoufalou absenci výrazných českých hereckých osobností, zejména žen. A velice se divím, co zlákalo i německé a rakouské herce propůjčit se Renčově přehlídce trapnosti. Vůdce v podání Kříže je těžkou parodií a ani Goebbels ve skutečnosti nikdy nepůsobil tak slabomyslně a ohavně jako zde. Určeno náročným divákům, ideálně 80+. Fraška, která kombinuje to "nejlepší" z Ordinace v prasečí zahradě a dr. Martina. Doufám, že tento paskvil už nikdy nebudu muset vidět. P. S. Renč by měl obdržet cenu za nejúchylnější a nejtrapnější sex.scénu v historii kinematografie.