Divadlo Sklep: Böhmen und Mähren (2015) (pořad) odpad!

Sklep už má definitivně po sezóně. Lépe končit včas než začít být trapný, jak se povedlo Sklepákům.

Dickensian (2015) (seriál)

Výborný seriál s ještě lepším hereckým obsazením, kde má každá postava duši a dovede zaujmout, ať je to dobrák, chudák nebo záporák, to v české produkci jen tak (asi nikdy) neuvidíme. Dickensovo dílo zde doslova ožívá.

Už je tady zas (2015)

A. H. je sympaťák ( v tomto filmu). Vyzdvihnout lze, podobně jako v knize, kritiku soudobé skomírající a bezzubé civilizace. V kontrastu s hlavním hrdinou ještě více narůstá sliz a bezpáteřnost celého našeho politického panoptika. Souhlasím s předzávěrem filmu, že Hitler je v každém z nás, i zvěrstva 2. sv. v. primárně utvářeli ochotní průměrní, tzv. obyčejní lidé, kteří se podíleli na budování Říše, stejně jako kolaboranti různých národností včetně naší. Ale lidé milují a zřejmě nikdy nepřestanou zbožňovat možnost svalit vinu zásadně na někoho jiného. Nepochybuji, že se AH vrátí zas, je naší biologickou podstatou. Za moralizující vztyčený prstík v závěrečných titulcích hvězda dolů. Kniha je mnohovrstevnatější, ale film se také povedl. Pokud by se dnes objevil člověk typu AH, člověk s konzistentní vizí, vsadím boty, že by ho masy opět s nadšením následovaly.

Skuteční lidé (2012) (seriál)

Neskutečně nesympatičtí hlavní lidští protagonisté (obzvlášť ústřední rodinka), tedy nebýt androšů a nemoci, nebyla bych schopná sledovat. Značnou popularitu švédské a severské seriálové tvorby nechápu, zpravidla jde o rozvleklé telenovely s velkou dávkou úchylnosti (výstižně to glosuje geklon). Udělené hvězdy jsou za androidy. Britský remake Humans je stokrát zajímavější a řemeslně nesrovnatelně lépe zpracovaný.

Humans (2015) (seriál)

Na rozdíl od severské předlohy sympatické herecké obsazení a přestože ke konci to trochu vázlo, na poli sci-fi stále dobrý počin.

Osm hrozných (2015) odpad!

Jediná výstižná věc - název. Opravdu hrozné. Záhy jsem odešla.

Sága rodu Forsytů (2002) (seriál)

Přestože seriál není úplně šálek mé kávy, nutno ocenit výpravu, herecké obsazení i přírodní scenérie. A Soamese, chudák Soames - Vlastník, jediná slušná a velkorysá postava, u níž nechápu, proč má být vnímána jako zlá a záporná. Všeříkající je i jeho komentář k nevěře manželky "zapomeneme na to". Zato dámy tu zpravidla nejsou vůbec dámami, ale IMHO parádní ježibaby, přestože mnohdy v rouchu beránčím.

Frankensteinova kronika (2015) (seriál)

Stará dobrá Anglie : D Některé scény kouzelné, zvlášť ponurá příroda si mne získala.

Já a robot (2013) (seriál)

Typicky americký, klišoidní brak, nehezky šablonovité postavy i předvídatelný děj. S hrůzou a vypětím sil jsem se dodívala na jeden díl a bohatě mi to stačilo. Neumístění směr odpad lze přičíst pouze mé aktuálně dobré náladě :) Přesně ten typ sci-fi, jak si představuju, že sci-fi vypadat nemá.