Deník doktorky (2008) (seriál)

**** kvůli jisté nostalgii. Ale viděla jsem asi jen první řadu a netuším, jak to dopadlo (nebo upadlo)

Helix (2014) (seriál)

S počtem narůstajících dílů se seriál mění v telenovelovitou a řádně hloupou až debilní fantasy. Ovšem skvělá přehlídka herců po deseti plastických operacích, to se musí nechat (jediné částečně a dočasně akceptovatelné postavy jsou Hiroshi Hatake a major Sergio). Seriál by měl díky tomu větší potenciál jako zombie telenovela. Zajímalo by mě, co hulili scénáristi :) Druhá série absolutně nesledovatelná slátanina (vzdala jsem to, opravdu zlatý, zlatý The Strain). V rámci druhé řady se očividně začalo hulit ve velkém a přibyly i další omamné a psychotropní látky. Sledovatelné pouze pod vlivem.

Orphan Black (2013) (seriál)

Sice zřejmě další z odpočinkových seriálů na jedno zhlédnutí, ale vzhledem k atmosféře a hereckým výkonům (nejen úchylní fanatici jsou přesvědčiví) nutno hodnotit pozitivně. Kladem je i postupná evoluce seriálu. První řada (na můj vkus zbytečně pomalá a rozvláčná) 65%, druhá (mě zaujala víc) 75%. Navzdory předvídatelnosti a občasné debilnosti vcelku zdařilé. Nikdy bych nevěřila, že typy zde prezentovaných postav si i oblíbím (ovšem transsex. si už tvůrci mohli odpustit) Nutno vyzdvihnout skvělý herecký výkon T. Maslany.

iZombie (2015) (seriál)

Prosté a americké až příliš (prakticky odpad, stačila mi necelá polovina 1. dílu a měla jsem dost, i ta je trapná a bezduchá. Přesně ten typ přiblblého amerického seriálu, kde i několikamin. sledování je o nervy. Další seriál pro děti a náctileté) Naprosto děsivý je soudobý trend, že každá slátanina je označována za sci-fi. Čím debilnější, tím víc sci-fi :( Debilitu jako tvůrčí záměr opravdu neocením.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Takový velice nepovedený Pán much. Nezachrání ho ani nádherně zelený les a křišťálová studánka. Na toto bych byla stará i v 11 letech. Tlupa opičích dementů by mi pila krev vždycky. Nápad vcelku zajímavý, zpracování (scénář, herecké výkony) tristní. O něco málo méně dementní Lost, ale pořád totální s****a (do poloviny první série) Konec první série a začátek druhé je překvapivě dobrý a zejména díky falloutovskému nádechu, navzdory nelogičnostem v ději a pohádkovým zázrakům, ho lze hodnotit optimističtěji.

Pod kupolí (2013) (seriál)

Částečně sledovatelné jako oddechová a braková záležitost. Zejména druhá polovina druhé série je až nechutně překombinovaná, dementní včetně hereckých výkonů a přitažená za vlasy. Černobíle vykreslené a reálně neexistující postavy už jdou v druhé řadě řádně na nervy a u sledování mě udržel pouze Big Jim, paradoxně nejméně iritující postava (spoiler - debilita Julia + Barbie nakonec vygradovala natolik, že jsem doufala ve splnění Jimových hrozeb a v to, ze takové trapné dementy přírodní výběr nezachová při životě, bohužel se tak nestalo - konec spoileru) Ale seriál je pořád menší brak než knižní verze, tu považuji za naprostou ztrátu času. Co také čekat, když se jeden z hlavních mužských hrdinů jmenuje Barbie. Hvězda navíc za Skeeter Davis a tuším pátý díl s MOAB. Závěrečné díly druhé série jsou čistokrevný odpad.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

V tv bych se asi ne(do)dívala. Tři hvězdy za kinolunapark a zdařilý soundtrack. Legenda se však nekoná, aspoň pro mě ne. Film je jako jízda na kolotoči, tentokrát bych radši 2D. Debilnější děj asi nevymyslíte. Tom Hardy (poprvé jsem měla tu čest) má po sejmutí masky charisma zdechlé žáby. Herecký "výkon" byl vskutku "úchvatný". Co to je za dalšího neherce, nebo mi něco uniklo a šlo o komedii? Nejsem fanynka původního Maxe (ty filmy mě nebaví), ale ať je to, jak chce, má (zvláště jako neopelichaný děd měl) ten fanatik Gibson něco do sebe. Hardy je další ze skupiny latentních gay herců, takže mě okouzlí jen těžko (ale jako poznamenaný a sociálně oploštělý poutník, proč ne, ale obávám se, že tohle neherectví zvládne každý) Zřejmě jsou dnes takoví "ektři" cool. Ještěže má aspoň normální hlas. Feministický film? Tu se někdo zbláznil, vždyť je to pojízdný Penthouse, to by feministky jistě chroptěly blahem :) Kdyby hrál Maxe třeba takový Luke Evans, byl by to aspoň Penthouse i pro dámy a možná bych tu teď tak neskuhrala, jaká je to diskriminace, když je Max primárně určený mužskému publiku. Nebýt divého ježdění a chudáka Nuxe, šla bych dom :) Furiosa dle mne nic netáhne, ale kráčí ruku v ruce s Maxem. Spíš mám pocit, že tento primitivní film nádherně zobrazuje, jak slabé pohlaví bude vždy slabším, pokud nebude mít za zadkem silného chlapa :) Celkově vzato, kdybych film neviděla, o moc bych nepřišla. Tento produkt je určený zejména pro náctileté a velmi mladé publikum, taky v 15 bych ho hodnotila určitě jinak. Na druhé straně přijemný soundtrack, i když hluku bylo až příliš, a adrenalinová jízda. Přestože je tento počin intelektuálně velice nenáročný (ale pořád chytřejší než Interstellar), oceňuji vyobrazení náboženství jako úchylného a dekadentního kultu, což je nadčasové a trvale aktuální. Asi jsem už také otupělá, film mi až tak šílený nepřipadá (po tom všem, co se o něm psalo, se zase taková divočina nekoná), zvlášť vnímám-li ho jako alegorii lidské rasy. Ta svým způsobem vždycky byla a stále je zvrácená a dekadentní. Je děsivé si uvědomit, že člověka už dneska nic nepřekvapí. Potom možná není šílený Šílený Max, ale svět, ve kterém žijeme.

4400 (2004) (seriál)

Skvostné intro, které uvrhlo v mé hlavě do zapomnění slabší epizody a vytáhlo na světlo ty povedenější. Jako seriál pro odreagování funguje výborně a ani to není obsahově tak blbé, jak by se v seriálové záplavě mohlo zdát. Navzdory jisté schematičnosti hlavních hrdinů hodnotím jako zdařilejší dílko, než jsou třeba taková vyčpělá Akta X. Hvězda dolů za tristní poslední sérii s mesiášem (přesně tento tupý vývoj jsem čekala hned po zmizení Collierova těla)

Ex Machina (2014)

Pokud by šlo o přírodopisný dokument, možná bych hodnotila shovívavěji. Ale on to má být film roku, inteligentní sci-fi, které sofistikovaně předkládá téma AI a nastoluje filozofické otázky. Přátelé, řeknu Vám jedno - recenze tohoto filmu jsou pěkné sci-fi. Ve skutečnosti jde o pseudofilozofické bláboly, jediný inovativní prvek filmu je věčně zlitý "vědec" (dnešní scénáristi a režiséři, obávám se, skutečné vědce neviděli ani na fotce) předvádějící gay tanečky, který se nám v druhé polovině začíná měnit v prvotřídního zvrhlíka :) Film klouže po povrchu, pokud se tam vůbec něco děje, téma AI je naprosto nevyužité a všechno se to do finále neskutečně vleče (v první polovině jsem regulérně usínala) Další ze snímků pro pseudointelektuály, resp. pro masového diváka, který si po projekci může natřásat ego, jak je oduševnělý, když právě viděl takový chytrý film :) Díky produkcím tohoto typu jsem ztratila iluzi, že tzv. náročný divák je inteligentní. Ale naprosto chápu, že pánové jsou filmem unešeni. Leč nejsem chlap, tudíž takové chabé odvádění pozornosti, jako je výskyt spoře oděných ženštin, na mě nepůsobí :) Výsledný dojem je podobný jako u Transcendence, nejlákavější jsou recenze a možná trailer, ale vlastní námět i potenciál je k uzoufání mrtvý. Na rozdíl od Transcendence u Ex Machiny navíc absentují jakékoli sympatické postavy (od začátku mě nejčastěji, v rámci té bezbřehé nudy, napadalo, že Caleb a Nathan budou asi gayové :) Opravdu "podnětné sci-fi". Škoda peněz, to už je lepší kino investicí škvár, který si na nic nehraje a nabízí alespoň nějakou podívanou. V tv bych hodnotila pouze jednou hvězdou. Inteligentní sci-fi se dá najít spíš v knihách, ale na filmovém plátně je k vidění zřídka, přestože oficiální recenze se nám snaží vtloukat do hlav přesný opak. Ex Machina je jen vznešenější variací na ještě o třídu hloupější a rozvleklejší Interstellar, tedy cílová skupina je zřejmá. Pokud vám nevadí podobné slátaniny, klidně vyrazte do kina, budete se bavit.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Škoda přeškoda uspěchaného konce a nevyužitého potenciálu. Vynikající nápad, který by zasluhoval hlubší rozpracování a víc než jen jednu kratičkou minisérii.