Bourneovo ultimátum (2007)

Naivní konec tu nikomu nevadí nebo si fakt myslíte, že svět tajných služeb takto funguje? Ty rychlé trhané záběry jsou tak akorát dobrý na vyvolání migrény.

Duch ve stroji (2017)

Já měl ve filmu jen dva problémy. Nechápu ty její seskoky volným pádem, která bych chápal tak u Assassin's Creed. A vážně se vám líbil Kitano ve své roli? Můj oblíbený herec, ale ani do jedné scény se nehodil a navíc ty scény postrádaly realitu filmu. Jako kdyby si je vymyslel sám, obzvláště závěrečnou scénu v opuštěné zahradě.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Nejlepší katastrofický film, co jsem viděl. Opravdu povedené stavění kontinuálního napětí hrůzy, co ještě přijde.

Příchozí (2016)

Denis Villeneuve si zaslouží 90%, protože zpracovat prázdnou výslednou myšlenku tohoto filmu takovýmto způsobem, není lehká věc. Lidská existenci je lineární a slepence emotivních událostí na tom nic nezmění. Film měl myšlenky, na kterých se stavět dalo, ale žádná nebyla naplněna. Je na vaší emoci, co uchopitelného si z tohoto filmu odnesete.

Infiltrátor (2016)

Zajímavá gradace napětí. Od nudného začátku, kdy to člověka naprosto nebaví. Začátek vyšetřování. Drsné nečekané šoky během vyšetřování skutečně probudí. A nakonec dech beroucí závěrečná akce, na kterou člověk jen tak nezapomene.

Fargo (2014) (seriál)

Pouze první série pět hvězdiček. Pak tak dvě.

Westworld (2016) (seriál)

Sci-fi detailně zpracovaného umělého světa, kde příběhů je na tisíce, ale ten hlavní, ten má šťávu i napětí. Tváře a mimika, co umí vyprávět sama. Atmosféra, která dýchá. Místo, kde bohatí mohou vše bez zábran. A vzpomínky staví obranu.

Kick-Ass (2010)

Nemám rad filmy podle komiksu, ale toto je prostě zábavné.

The Call Up (2016)

Proč to nenapadlo někoho dřív? Hráče FPS postavit do role, kdy můžou zemřít. Parádně napínavé, dějově překvapivé.

Domek z karet (2013) (seriál)

Můj nejoblíbenější herec Spacey si tu užívá jednu ze svých nejlepších rolí. Pravda však, že pochvalu si tu zaslouží všichni herci. Nikdy nebyla politika tak napínavá a servírovaná ve svém vlastním kabátě, jako v tomto seriálu. Nemilosrdnost.