Nezlomní (2024)

Ani šport, ani psy, nie sú moja káva, preto film hodnotím slabšie. Nie je však zle natočený, nič mi tam nejako extra nevadilo a Wahlbergovi to celkom sypalo. Celkovo z postáv bolo cítiť emócie, odhodlanie a vôbec prirodzenosť. Tiež potešila príroda a scenérie. Trochu ma sklamalo, že poslednú tretinu sa príbeh až príliš sústredil okolo psa, no ale vlastne bol "súčasť tímu", tak asi OK. Pohoda, neurazilo, ale mne to veľa nedalo. 61% - 3*

Opičí muž (2024)

Vynikajúci one-vs-all akčňák so silným exotickým nádychom prostredia Indie. From zero to hero, jednoduchý pouličný boxer sa o volebnej noci preboxuje až k skorumpovanému víťazovi. Až som sa neubránil pocitu, že taký by sa hodil aj v iných krajinách... Musím pochváliť prácu s kamerou, scény sú skvele zrežírované, krvi je tak akurát. Hlavný hrdina je úplne autentický, podobne aj ďalšie kľúčové postavy. Jediné čo ma trochu rušilo, bolo hindu mumbo jumbo, ale inak sa nedá, to skrátka k Indii patrí. Tiež ma pobavil odkaz dezolátom, že s Indickým tretím dženderom sa neoplatí zahrávať. Skvelá atmosféra, k tomuto sa určite rád po pár rokoch vrátim. 84% - 4*

Sweet Dreams (2024)

Nedá sa povedať, že by to bol zlý film. JK je v neobvyklej roli, ale hrá ju celkom dobre. Ostatné postavy nie sú väčšinou úplne normálne, takže sa ich výkon nedá hodnotiť. Film padá na tom, že je dosť plochý. Námet nie je ničím originálny, a napriek tomu, že je dobre spracovaný, ľahko sa stratí v šedom priemere. V príbehu som čakal viac zvrat(k)ov, nejaký väčší twist, zápletku, hocičo. Išiel len tak lineárne od dna, cez prvé kroky až k zlepšeniu. Myslím ale, že sa oplatilo pozrieť si to. Hlavne si neustále treba pripomínať, čo sa môže stať hocikomu z nás, akokoľvek úspešnému, bohatému... alkohol vie byť sviňa. Verdikt: taká príjemná pohodová AA dráma na nedeľu. 54% - 3*

Fallout (2024) (seriál)

Skvelá prácička. Seriál má skvelý naratív, povie toho dosť a pritom sa to nezdá natahované ani nudné. V každej epizóde hodia pár "aha" momentov na fanúšika, či už rekvizitu, platňový song, udalosť, či hlášku. Verím, že nefanúšikov to má tiež čím zaujať. Páči sa mi, ako sa z veľkej časti držia známych vecí z hier a ešte pridávajú aj niečo navyše. Výborné efekty, kulisy, post-apo atmosféra, herci (no možno Maximus nehral až tak skvele). Potešenie pozerať, a vlastne som aj rád, že ešte nepovedali všetko, čo Fallout univerzum má v rukáve. Treba niečo nechať aj na druhú sériu. Zaujaté hodnotenie fanúšika 95% - 5*

Fallout - Hlava (2024) (epizoda)

Páči sa mi spôsob rozprávania príbehu. Spomínajú tam toho dosť a pritom nemám pocit, že by to moc nasilu lepili dokopy, scenár a réžia teda dostáva plus. E03 je trochu pomalšia a kĺzala by až k priemeru. Zachránil to však moment "The water chip is broken", kedy mi zabehol pukanec. Vidím, že sa kade tade snažia vložiť niečo z každého dielu: Sunset sarsaparilla z NV, Gulper z Far Harbor... plus známe platňové 60's hitovky. Stále sa bavím perfektne. Úsmev, palec hore, 91% - 5*

Fallout - Cíl (2024) (epizoda)

Potešenie pre fanúšikov pokračuje. Rekvizity, hrdzavý assaultron, Dog meat, ripper, iguana, junk mestečko, mini nuke na predaj... uuu, roztápam sa. Nechýba ponaučenie: ak si power armor nezaslúžiš, vezmi si ho... Viem si predstaviť, že neznalca to všetko môže zmiasť, deje sa tu dosť sakra náhod, ale ja to beriem tak, že nás autori chcú naviesť do príbehu, ako sa celá parta stretne a zachráni Ameriku (ROFL). Tu sa teda parta už stretla, no skamošia sa asi až neskôr. Nestrácajme hlavu, držme sa gauča, ide sa hlbšie do pustatiny. Myslím že si ešte pôjdem zahrať. Stále nadšený 94% - 5*

Fallout - Konec (2024) (epizoda)

Tak takto sa robí pilot. Fanúšika nadchne a nefanúšika aspoň zaujme. Mňa teda nadchol. Skvelý začiatok, ako keby som začínal hrať F5 stvorený cez Unity 6, a mám rovno na výber 3 predpripravené postavy. Pre fanúšikov je tu kopa aha momentov, predmety z hier, pipBoy, bobblehead, Power armor, všetko. Už som povedal, že som nadšený? Herecké obsadenie sa zdá byť dobré a verím, že post-apo atmosféra tu chytí aj nefanúšika. Skrátka sugar-bomba. A ide sa na E02. Zatiaľ (áno hodnotenie fanúšika F1-4) 97% - 5*

The American Society of Magical Negroes (2024)

Akože neviem, čo toto bol za pro-anti-rasistický experiment, ale toto jednoducho nemá ako fungovať "správne". Po prvé, neznášam príbeh, kde prídu z totálnou hovadinou, ktorá akože funguje už vyše storočia a až dnes, v tomto príbehu prídu na to, aká to je vlastne hovadina. Po druhé, J.Smith v hlavnej roli mal hrať neistého slabého, no hral ho tak neisto a slabo, že zlyhával na plnej čiare. An-Li vo vedľajšej roli hrala oveľa lepšie a vďaka nej toto dielko dostáva odo mňa hviezdičku navyše. Snáď ju ešte niekde uvidím. Fakt sa čudujem, že sa na toto tí čierni herci upísali. Nevidím ako by toto malo svetu priniesť niečo pozitívne, naopak zdá sa mi to, ako rýpanie do rany, ktorá sa postupne hojí sama (samozrejme ako white man môžem na to mať nesprávny uhol pohľadu). BTW to, že tam bude SOSWAG, som tušil ešte pred polovicou filmu (ak nechcete spoiler, negooglite si to). Potešila ešte referencia na Green mile, ale zdá sa mi to trochu ako vykrádačka. Čudný experiment, a nie veľmi podarený 40% - 2*

Problém tří těles (2024) (seriál)

Séria vykročila zlou nohou, pretože žiadny vedec by nepovedal, že "Verí v Boha, pretože nie sú dôkazy, že neexistuje". Podobný bullshitov tu zaznie ešte zopár, čo by možno bolo OK, keby to nebolo od postáv, ktoré sú akože top vedci. No ale fantasy, povieme si a ideme ďalej. Predlohu som nečítal a počul som o nej len dobré, takže chyba asi nastala až pri tvorbe scenára. Prvé 4 časti sú viac nuda, ako zaujímavé. Trochu mystery, trochu balast, sem tam "fíha" moment, ale veľa sa tam toho nedeje. Divák len verí a čaká, že sa to rozbehne. Nakoniec prvá séria prekvapila len v 5.časti, kde sa veci dávajú pekne do pohybu a kúsky skladačky začnú sadať do seba. Nasledujú však znova len pasívnejšie časti. Netvrdím, že je to zlé, melanchólia je tu silná, nápady nútia zamyslieť sa a B.Wong slušne sarkasticky perlí. No proti očakávaniu, z mierne nadpriemerného málo akčného sci-fi sa nedá nebyť sklamaný. No uvidíme, pokračovanie v S2. 63% - 3*

Bob Marley: One Love (2024)

Pekný hudobný zážitok. Ešte o song viac a mám pocit, že pozerám soundtrack klip s príbehom. Film má vlastne len dve negatíva. Prvé môže u niekoho zhodiť hodnotenie o tri hviezdy. Ide o to, že scenár sa sústredí na jednu dejovú líniu života BM, a to hudba ako nástroj. Nástroj spájania, slobody, tolerancie... Ak niekto čaká životopis, tak bude sklamaný. Súkromný život, tvorba názorov, detstvo, vzťahy, to všetko sa deje len v pozadí a v nejasných spomienkach iba ako nejaké šedé obdobie ktoré stvorilo tohto BM, ktorý robí túto hudbu s týmto cieľom. Aspoň vzťah s Ritou by si IMO zaslúžil málinko viac pozornosti. Druhé negatívum je môj osobný problém s obsadením hlavnej postavy. Kingsley mi nesadol, niečo mu jednoducho chýbalo, iskra, duša, zápal, úprimnejšie oči... Inak sa film výborne pozeral. Atmosféra pohody so štipkou strachu a nádeje, že sa veci zlepšia, je doslova rozprávaná všadeprítomnou muzikou. Chválim tiež autentický jamajský slang, na ktorý som si chvíľu musel zvykať, no k Bobovi iste patrí. Pohodička pre fanúšikov BM, reggae a vlastne všetkých, no nečakajte hlboký rozbor tejto legendy. 84% - 4*