Já, Earl a holka na umření (2015)

Děj filmu se točí okolo dívky s leukémii a chlapce ,třídního outsidera ,který si snaží najít k oné dívce cestu a zároveň se snaží uvědomit,že každý je něčím dobrý a výjimečný.Přiznám se,že jsem tento film chtěl vidět kvůli účasti Hugha Jackmana,ale pokud je tu někdo takový jako já ,tak to opravdu nedělejte,protože on tam není,respektive je tam jeho hlas asi pět vteřin :-).Silný příběh,silné emoce,ale k dokonalosti tomu něco chybí.Pokud si chcete zabrečet tak doporučuji.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.

Marťan (2015)

Od filmu Marťan jsem mylně čekal tak trochu sci-fi horor (viděl jsem jen jeden trailer ,jinak jsem si žádné informace předem nepřečetl.),ale to je má chyba.Nakonec jsem dostal příběh člověka,který bojuje o svůj život na planetě Mars.Není to ani další Gravitace,kde by vás ohromila vizuální stránka (tím netvrdím,že není hezká :-) ) ,ale je to opravdu film o přežití zabalený do prostředí Marsu.Pokud ,ale máte rádi filmy z tohoto prostředí tak budete spokojeni.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.

Everest (2015)

Tak jsem navštívil projekci ČSFD a musím konstatovat,že nelituji.Od začátku filmu tak nějak tušíte co vás možná čeká,ale přesto jde o napínavý film z prostředí hor,kde parta lidí vidí na rozdíl ode mě v horolezectví smysl.Ať už z důvodu překonání sebe sama a nebo chtějí zdolat onen pověstný Everest kvůli tomu,aby unikli všednímu životu a odpoutali se alespoň na tom vrcholu a nebo jako doplnění všech zdolaných vrcholu co se hor týče.Co se týče zápletky ,tak ta je dobře vymyšlená respektive dobře natočena podle skutečného příběhu.Pokud máte rádi prostředí hor,které je tu opravdu krásně představeno a navíc vás láká plejáda známých hereckých jmen tak budete opravdu spokojeni.Za mě celkově 85% a pět hvězd.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Pro mě absolutně nezáživný film s romantickým podkresem.Nic víc.Za mě celkově 40% a dvě hvězdy.

Jack a obři (2013)

Toto zpracování Jacka a fazolky,v tomto případě Jack a obři mě moc nezaujalo.Sice jsem to neviděl celé,ale to možná i z důvodu ,že mě příběh opravdu nevtáhl.Takže víc to nebudu rozebírat.Za mě celkově 50% a tři hvězdy.

Nic nás nerozdělí (2012)

Příběh o jedné přírodní události a to tsunami v roce 2004,která ničivě udeřila na Thajsko.Ukazuje se nám tu jedna spokojená rodina co musí s tímto živlem znenadání bojovat.Vidíme cestu matky co hledá svého manžela a na druhé straně on hledá jí.Boj o holý život.Nádherná ukázka toho,že my opravdu jako lidstvo nejsme páni na této zemi.Emočně silný příběh co ve vás vyvolá dost silných momentu.Když k tomu přidáte skvělé herecké výkony (zejména Naomi Watts) tak budete opravdu spokojeni.Za mě tedy celkově 80% a čtyři hvězdy.

Moje máma vaří lépe než tvoje (2015) (pořad)

Moja mam varí lepšie ako tvoja,je podle mě lepší verze než česká Moje máma vaří líp než tvoje.Jedna je to zábavnější už jen z toho důvodu,že Slováci jsou více temperamentnější a tzn,že i když jídla častokrát nestojí za moc,tak se alespoň nějak pobavíte.Za mě tedy celkově 40% a dvě hvězdy.

Dítě číslo 44 (2015)

Dítě číslo 44 vám přednese příběh ze Sovětského svazu těsně po válce.Příběh o tehdejší tajné policii a jejich praktikách pří hledání viníka.Navíc pokud jde o hledání vraha dětí.Tehdejší doba byla určité plná odplat a nezacelených křivd,o tom nepochybuji,ale pokud se to převede na plátno tak ne vždy to vyjde do podoby ,aby to diváka přesto všechno zaujalo a nenechalo bez zamýšlení.Tady se to moc nepovedlo,děj se docela vleče a i přes solidní herecké výkony a plno známých obličejů to působí až nezáživným dojmem.Opravdu škoda,protože co se týče příběhu tak tu bylo našlápnuto velmi dobře.Za mě tedy 65% a tři hvězdy.

Země zítřka (2015)

Země zítřka měla určitě dobrý nápad i krásnou vizuální stránku,ale co se týče konečného příběhu a obsazení některých pubertálních děvčat....(což je dnes v módě) a doktora Hause se celý můj pohled snižuje.Je to opravdu škoda,protože tu mohlo být zaděláno na nové sci-fi,ale tyto aspekty tomu opravdu neprospěli.Navíc závěrečné vyznění celého příběhu je taky jak z pohádky po 5 leté děti (Nic proti těmto příběhům,ale zde jsem čekal něco jiného).Za mě celkově 50% a tři hvězdy.

Bojovník (2015)

Po některých zdejších ohlasech a i recenzích jsem pomalu čekal novodobého Rockyho...,i toho jsem se sice nedočkal, ale nakonec jsem dostal naservírovaný velmi dobře natočený film o to,jak člověk vše tratí a postupně to pomalu získává zpět.Příběh boxera,který má vše,ale jednoho dne přijde o svoji ženu a tím i dceru,příběh o tom jak vše zvládne či nezvládne..a probojuje si cestu zpět k tomu nejcennějšímu co má a to je jeho malá dcerka.Ne žádný vyhraný zápas,ale rodina,to je to na čem opravdu záleží.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.