Ztracená minulost (2019)

Příjemná kriminálka v hlavní roli s Johnem Travoltou,který si roli užívá a film na vás dýchne atmosférou filmu z devadesátek,ale příběj není zrovna dvakrát zajimavý a celkově jsou v žánru daleko lepší kusy, na druhou stranu jak John tak i Morgan Freeman zde působili dobře a určitě ne znuděně.Takový oddechový film s hezkou nostalgickou strunou.Takže hlavně za tu nostalgii dávám celkově 65% a tři hvězdy.

6 underground: Tajné operace (2019)

Sice jsem měl za to,že to má být něco na motivy pc hry,ale to jsem si asi spletl film :-) každopádně po půl hodině když jsem si uvědomil,že z toho teda asi vyleze něco jiného jsem začal vnímat podstatu toho filmu a ta nebyla vůbec špatná a i akce byla dost slušná,ale celkově ten film nějak moc nedržel pohromadě,někdy tam toho asi bylo více než mělo a někdy zase naopak a chemie mezi postavami mohla výt lepší,taková klasika u Baye.Za mě tedy celkově 65% a tři hvězdy

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tak i já jsem se konečně dostal ke zhlédnutí tohoto filmu no a musím říct,že jsem zklamaný.Ano je tam cítit ta zvláštnost Tarantinových filmu,ale to je skoro vše.Příběh o partě vrahů a na to nabalené dvě hodiny vaty mě nesedly.Co,ale musím uznat jsou herecké výkonu ústředního dua a hlavně Brad Pitt si podle mě film vzal pro sebe.Jako vždy tu mámě několik dějových linek,ale zde to nesedí pohromadě a opravdu to na mě působí jako,že měl režisér nosnou myšlenku závěrečného finále,které jako v jeho jiném filmu historicky obrátil a pak na to nabalil ty dvě hodiny.Navíc je film až moc dlouhý a místy to bylo až na škodu.Chápu ,že Tarantino má už takovou auru,že ať natočí skoro cokoliv tak to bude chváleno,ale jak říkám mě to nesedlo a pro mě je to asi nejslabší jeho film(zapomněl jsem kill bill :-) ).Přesto ty herecké výkony a závěrečné scény mé hodnocení zvedli.Celkově tedy hodně slabých 70% a čtyři hvězdy

Joker (2019)

Tak jsem konečně zavítal do kina na poslední chvíli na tento tak mnou očekávaný film.Zprvu bych chtěl upozornit ty ,kteří nečetli nějaké mé dřívější komentáře,že já nejsem dvakrát velký fanda komiksu,ale když už tak jednoznačně DC,to jen tak na okraj.No,ale Joker je něco jiného,to je postava ,které mi sedí už dlouho a hodně se v ní i vidím.Navíc tento snímek jak jistě spousta z vás i když jste film ještě třeba neviděli ví,tak toto není typicky komiksový film,ba ani zdaleka to není další z nekonečné řady dnes točících se komiksovek,které už ani nejdou od sebe skoro rozeznat.Toto je lidské,hutné,drsně,syrové drama o člověku a jeho duši.Je to film o Arthutu Fleckovi,alias Jokerovi a jeho zrodu,jeho boji s vnitřními démony,žalem,bolestí,strachem,depresemi,úzkostí a bojem se světem kolem něho.Možná to sem nesedí,ale říct to musím,protože to částečně ovlivňuje moje hodnocení,v postavě Arthura jsem se skoro dokonale viděl se všemi jeho vnitřními útrapami atd..,,,ale zpět k filmu,filmaři měli na tento typ filmu a věhlas komiksové předloze jakožto postavy malý rozpočet,ale vytěžili z toho co to šlo,protože toto opravdu nebylo o efektech atd,ale hlavně a především o skvostném výkonu Joaquina Phoenixa,který jestli za toto nedostane oskara tak už nevím.Řekl bych,že jak to tak většinou u velkých výkonu bývá tak nejsou mnohdy tak tolik hraná jako spíš prožitá z vlastní zkušenosti atd,myslím,že i Joaquina má v sobě více než dost z Jokera.A to vedlejší poselství filmu co by boj proti elitám sedí na dnešní svět jako prdel na hrnec.Doba kdy se čím dál otevírájí nůžky mezi bohatými a těmi dole je víc a víc bijící do očí a všichni ti nahoře by se měli mít na pozoru ,aby právě zespodu nevyšel ze stínu jeden takový Joker.... Za mě tedy jasný film roku a kandidát na oskara nejen pro Joaquina,ale i film samotný,avšak tomu moc nevěřím,že toto by prošlo v dnešní hyperkorektní doby.Pokud tedy máte rádi postavu Jokera či jen chcete vidět silný psychologický film,který vás chytí a nepustí tak směle do jděte do toho.Za mě celkově 98% a pět hvěz.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Marvel filmy opravdu moc nemusím kvůli jejich humoru,ale některé vybočují.No druhý díl Spidermana to není,ale přesto se tu najdou věci kvůli kterým se mi ten film celkově docela líbil.Zprvu bych chtěl říct,že v tom filmu co se týče příběhu něco prostě chybí,přijde mi to takový prázdný a ničím zajímavý.To co se mi naopak líbilo,bylo provedení efektu ,což je u marvelu s těmi rozpočty už docela standard,ale například vizuální stránka když Spiderman se pohybuje v iluzích,je opravdu pěkná.Co se týče samotného Spidermana tak mě Tom Holland moc nesedí,ale perfektně sedí do toho humoru marvelu a celkově toho dětštějšího pojetí celého tohoto vesmíru .Co se mi naopak líbilo úplně nejvíc byla postava Mysteria,což pro mě nečtenáře komiksu byla nová postava a Jake Gyllenhaal jí zahrál opravdu dobře a je opravdu škoda jak ta postava skončila.Myslím,že by si zasloužila větší pozornost.On byl pro mě to hlavní co film táhlo a hned zatím všechny ty efekty.Jinak je samozřejmě příjemná ukázka Prahy :-) .Když to shrnu,tak ten film má dobré momenty,ale celkově mi to přijde takově splácané jakoby z více druhu těsta,ze kterého se neupekla taková kvalitní bábovka jak mohla.Jelikož to,ale silně drží tu notu co nasadil marvel v posledních letech a má s tím úspěch tak je mi jasné,že většině se to bude asi líbit bez výhrad.Takže za mě celkově 70% a čtyři hvězdy.

Spolujízda (2019)

Příjemná akční komedie o dvou jak to tak v těhle filmech bývá dvou naprosto odlišných týpcích co si vzájemně pomůžou.Bautista je tu opravdu dobrej.Takže kdo chce vypnout a zasmát se tak bude spokojen ,i když někdy po půlce tomu docházel dech,ale i tak to bylo spíš příjemné překvapení.Pár scén je opravdu dobrých a třeba ta úvodní by se nemusela stydět být v nějakém dobrém akčním filmu.Za mě tedy celkově 71% a čtyři hvězdy.

Batmanův syn (2014)

Příběh o nalezeném Batmanově synovi,kterého má s dcerou RAs al Ghula,no musím říct,že je to dobrý námět ,nevím jestli je to podle komiksu,všehovšudy jsem přečetl zatím dva komiksy,ale zde je to napsané dobře.Začátek sice působí trochu jako soft porno když tam pobíhá bejvalka batmana skoro nahá,ale to už jsem si nějak zvyknul,že Američani do těhle DC filmu dávají kozatý ženšký,protože to jako největší pokrytci a výrobci porno nemohu dát no hraných filmu :-) ,ne ,že by mi to vadilo,ale když se na to kouká s malýma dětma tak ti kolikrát jen zírají :-D.Postavy jsou zde napsané dobře a Batman v roli taťky jde příjemné oživení.Nový Robin,pardon syn,mě nějak nesedl,ale to je asi dobře,protože takhle je ta postava napsaná,bitky jsou zde vykresleny dobře a i dost brutálně.Pokud tedy máte rádi DC a jste otevřený novým námětům,alespoň pokud neznáte tolik komiksy,bude se vám to líbít.Za mě celkově 88% a pět hvězd.

Liga spravedlivých vs Mladí Titáni (2016)

Nečetl jsem žádný komiks s Mladými Titány a proto tohle pro mě byl celkem nový pojem.No můžu říct,že to šlo,ale poslední dobou jsem viděl i lepší DC animáky.Není to jen tím,že jsou tam nové postavy ,ale ten příběh celkově mi nepřišel nějak moc dobrý,pár postav tam je dobře vykresleno,ale neměl jsem z toho v konečným souhrnu takový dobrý pocit,něco tomu chybělo a nebo naopak přebývalo-nový Robin,kterého jsem teď viděl asi ve třetím filmu mi nějak nesedí.No Každopádně jsou i lepší filmy,ale i tak celkově 75% a čtyři hvězdy.

Liga spravedlivých: Temno (2017)

Temný příběh z DC dílny,proto mam rád DC a ne Marvel,protože marvel jsou pro mě klasické pohádky ,zde jsou alespoň nějaké příběhy a není tu nacpaný humor na sílu kam se jen podíváte.Příběh o démonech z ne tak klasickým hrdinou Constantinem je opravdu paráda a klidně bych se nezlobil kdyby toto bylo natočeno i jako klasický film.Postavy jsou tu dobře vykresleny a jejich tu opravdu dost,příběh taky dobrý no a Batman je zde taky :-).Za mě celkově 90% a pět hvězd.

Superman: Soudný den (2007)

Fanoušci Supermana zde dostanou vše co by asi chtěli.Dobrého Supermana,druhého zlého ,dobrou akci,dobrého padoucha a navíc je to napsané opravdu dobře,žádná klasická dětská pohádka.Za mě celkově 88% a pět hvězd.