Liga spravedlivých: V pasti času (2014)

Za mě dobrý dc animák,který potěší fanouška těchto hrdinu.Koukal jsem na to s dětmi a musím říct,že to uběhlo opravdu rychle.Příběh je napsaný dobře,samozřejmě nečekejte nic převratného,ale na druhou stranu to hezky pospolu sedí a dává smysl.Nemam moc co bych tomu vytknul,přesto se najdou i silnější příběhy či propracovanější filmečky i co se akce týče,ale jak říkám tento film podle mě určitě neurazí.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy

Aladin (2019)

Hodně netradiční pojetí aladina,spíš je to muzikál než klasický film a to já moc nemusím.Celé to působilo hodně výstředně a mě to dvakrát nesedlo.Kdo chce vidět jiné pojetí aladina,bude asi spokojen.Za mě celkově 50% a tři hvězdy

Shazam! (2019)

Když už komiksové filmy,tak jednoznačně DC,ale například právě Shazam jsem skoro neznal a tak jsem se k tomuto filmu dostal až teď,protože jsem nevěděl jestli do toho jít.Děti ,ale postupně rostou a tak shledávají oblibu právě v těchto komikosových filmech,takže na řadu přišel Shazam a musím říct,že jsem naprosto spokojenej.Ano je tu dost vtipů,což mi právě třeba vadí na Marvel filmech,ale k této postavě a jejímu zrodu to asi prostě jinak nešlo,takže sem mi to opravdu pasovalo.Příběh je dobrý i když mnoho z vás si řekně obyčejný komiksový film,ale přesto se tam scénaristi snažili dostat zajímavý příběh a za mě se to povedlo.Triky jsou dobré a herci ještě lepší,jak mladý kluci tak i Zachary levi coby Shazam si tu roli opravdu užil,nebo to tak alespoň působí.Příšery byli dost dobré až se i děti báli.Jediné co bych vytkl je,že kvůli neustálému porovonání s marvelem si DC tak nevěří a hned při prvním pokusu spláchlo Afflecka jako Batmana a i tak váhají s Henry Cavilem coby Supermanem a tak se tu ani jeden nemohli objevit v malé roli což je škoda a třeba na tom konci je to patrný,že nemůže být vidět obličej Supermana,přitom kdyby tam dali Cavila hned by to bylo lepší.Takže celkově za mě 88% a pět hvězd

Terminátor: Temný osud (2019)

Tak jsem se k tomu konečně dostal....No bude to asi trochu obsáhlejší,ale Arnold společně se Stallonem jsou moji dva nejoblíbenější herci,takže jejich filmy většinou prožívám jinak (samozřejmě mam více oblíbených herců a i filmů,ale tyto dva trochu vyčnívají :-) ) .Takže jak začít,asi tu nemá moc cenu rozebírat co nebo kdo respektive byl a je terminátor,jelikož kdo má alespoň trochu povědomí o filmu,tak minimálně tuší o co jde a pro děti či začínající fandy filmů jen tolik,že Terminátor je jeden z nejlepších sci-fi filmů 80 let a jeho pokračování zase let 90,ale jak říkám,to je asi opravdu zbytečné nějak připomínat,to jen pro pořádek.No ,to k začátkům této série,která jak už jsem podotkl si získala srdce nejednoho fanouška a udala ráz v té době filmařině nejen na poli sci-fi,ale i co se týče triků-hlavně druhý díl a celkově kombinace,triky,příběh,akce,herecké výkony,vše na vysoké úrovni.Není tedy divů ,že má po světě tato značka tolik fanoušků včetně mě.Po úspěchů prvních dvou dílu,přišla pauza a třetí díl přišel celých 12 let po druhém a i když je značnou částí lidí kritizován,tak za mě je to super díl ,který se hodně vyrovná prvním dvěma.Ano,není tak ikonický,ale nemám mu absolutně co vytknout a ani mi nevadila v záporné roli žena jako terminátorka na rozdíl od... no to trochu později :-).Čtvrtý díl byl pojatý jinak z budoucnosti a hlavně bez Arnolda,takže to je takové jako svíčková bez knedlíku ,pochutnáte si,ale něco tomu chybí.Po dlouhých letech přišel v 2015 Terminátor Genisys,na který jsem se opravdu těšil,Arnold v hlavní roli,omlazené herecké obsazení,odkazy na první dva díly atd,Vše nasvědčovalo tomu,že budu spokojen a taky ,že od mnohých ,až mi připadá papouškujících jedinců ,kteří jen slyší,že Genisys je s... tak hned ten názor opakují.Za mě je Genisys super,snaží se na to jít trochu jinak,ale zárověň,vzdává hold prvním dvěma dílům,Arnold je tu v plné formě i přes jeho věk a Jason Clarke zahrál Johna Connora opravdu dobře.Ano najdou se tu i chyby,jako trailer,který prozradil hlavní zvrat a tím si asi podtrhl židli v tržbách,kde chybělo trochu na pokračování,obsazení Courtneyho,ok není to špatný,ale mohli tam dát i lepšího herce.Celkově jsem ,ale byl opravdu spokojen a natěšen na pokračování,které bohužel nepřišlo,protože tržby nebyli takové jaké si studio představovalo a tak po 4 letech tu máme Terminátor Dark fate neboli temný osud...Spoluprodukuje to sám velký James Cameron,otec celé série,takže v mnoha fanoušcích to vzbudilo velké očekávání,ale to mě minulo,protože to,že je někdo producent není to samé jako režisér a navíc jedno jméno nedělá hned úspěch.No nic,přesto jsem čekal jak na to tedy půjdou tentokrát když Genisys neuspěl tak jak chtěli.No a vida co jsme dostali.Terminátor v mexickém prostředí,Příběh je podle mě jen opisování z dvojky či jedničky jen to trochu poupravili,takže za mě první zklamaní,že prostě na rozdíl od Genisys se drží při zemi a jen opíšou to co tu už bylo,ale no tak.Dále hlavní záporák filmu ,mimochodem další Mexikánec a to nic proti nim,se asi snažil být nový Robert Patrick,ale nějak mu to nešlo a strach z něj tedy rozhodně nešel,alespoň pro mě ne.Dále silná žena v hlavní roli,nebo spíš muž...ne fórky stranou,ale omlouvám se,ta holka mi byla fakt nesympatická a její roli jsem nepřišel na chuť i když jsem se snažil,nějaký vylepšený člověk v roli ochránce,no ,dále se vrátila Linda Hamiltonová ,která byla jedním z plusů filmu a nakonec i Arnold,který zde dostal menší prostor oproti Genisys,ale když byl na scéně tak ho bylo plno,ale na druhou stranu,měl tam prostě být víc.Takže příběh je jen další kopírka předchozích,herce jsem popsal ,jo ještě jsem zapomněl vůdkyni odboje paní,tedy slečnu Ramosovou,no k tomu asi tolik,že tam mohli dát asi už klidně i tu mladou holku jak se jmenuje..jo Selenu Gomez a vyšlo by to na stejno.Akce je digi bordel s vyjímkou úvodní honičky v autech,ale ta akce v letadle,hamr ve vodě,nebo skákající terminátor,pardon rev 9 a různě lítající pomalu,tak to je fakt síla.Kdo do dočetl až jsem,tak mu gratuluju :-) a teď to shrnu.Pokud toto měl být podle nich ten pravý terminátor to pravé pokračování od legendární dvojky tak za mě rozhodně ne.Například emoce člověk prožíval tak ve dvou scénách a to v první ,kterou nebudu prozrazovat a pak když se z nostalgie objevil Arnold.Jinak herci nesympatický,akce za mě neuspokojivá (hlavně,že ta drsná holka umí rozpůlit mouchu nožem) ,neoriginální,bez nějakého vtažení do děje abych těm postavám fandil.Nevím,za mě je to opravdu zklamání.Asi je dobře,že nevznikne žádně další pokračování a to říkám jako velký fanda série i Arnolda a zrovna já nikde nemám dost pokračování jeho rolí,ale tohle už stačilo.Film co se týče tržeb dopadl daleko hůře než Genisys a je to jeden z největších propadáku roku,proč asi no.A i když Arnoldovi filmy někdy hodnotím trochu víc než asi kdyby tam hrál někdo jiný,tak zde pod dlouhé době a váhání musím dát nižší hodnocení.Za mě tedy celkově 65% a tři hvězdy.

Silnější (2017)

Film o teroristech ,ale z úplně jiného pohledu.Pohledu chlapíka,který přišel o nohy kvůli bombovému útoku na bostonský maraton.Film vám ukazuje jak těžké je se vyrovnat s tím,že během chvíle přijdete o něco tak pro mnoho lidí samozřejmého a to jsou nohy,ale jde tu i to jak každý vidí jen tu vrchní slupku usměvavého člověka ,který působí jako hrdina co přežil,ale uvnitř je neskutečně v háji.Jake Gyllenhaal znovu prokázal,že je dobrý herec a opravdu se do role vžil.Jen víc těchto silných filmu z kterých si něco můžete vzít.Za mě celkově 88% a pět hvězd

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Po ukázkách jsem se na tenhle film dost těšil,protože oba herce mam rád a hlavní serie rychle a zběsile mě už nějakou dobu nebaví.No musím říct,že film se povedl tak na půl.Akce je tu parádní ,ústřední duo si perfektně sedlo,ale jinak si myslím,že je to až moc dlouhé a místy i nudnější.Mohlo to mít větší spád i když to zní divně,ale je to tak.Závěrečné bitka se,ale opravdu povedla a Idris Elba si padoucha zahrál s chutí.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy

John Wick 3 (2019)

Očekávaná akční pecka na kterou jsem čekal s očekáváním a musím předem říct,že už to asi dosáhlo vrcholu.Takže,akce je tu opět perfektní,některé scény oproti jedničce a dvojce jsou už trochu přestřelené,ale pořád ok.Příběh,no o ten tu moc nejde,přece jen ta serie je populární tou svojí uvěřitelnou akci,ale i tak tu je a moc jsem si nedokázal představit jak navážou na dvojku,ale jakž takž to zvládli.No když to shrnu tak si myslím,že ve čtvrtém díle už se to bude dost opakovat a nebo se budou snažit za každou cenu už moc hnát do dost nereálných kreací.Předchozí díly mi sedli víc.Jen,aby ta serie nedopadla jak rychle a zběsile,z které se stal absolutně ulítlej film,který nemá moc společného s prvními díly.Ta mě tedy celkově 75% a čtyři hvězdy

Krvavé účty (2019)

Další akční béčko s Nicolasem Cagem a zde si myslím,že kromě nosné myšlenky se to moc nepovedlo.Cage mi zde přijde ne tak uvěřitelný a pokud jde o akci tak ta tu skoro není.No a jinak je to film,který nemá něco co byste si z něj asi zapamatovali.Šlo to udělat určitě lépe.Film by mohl mít určitě menší stopáž,Jsou lepší filmy s Cagem i ty co točí aktuálně,škoda.Za mě tedy celkově 45% a dvě hvězdy

Instinkt lovce (2019)

Nicolas Cage točí jako o závod tyhle béčka a tak jsem čekal co na mě má připraveného aktuálně a musím říct,že Primal je sice klasické béčko s příběhem co jsme viděli už stokrát,ale je jiný v tom,že se alespoň snaží o nějaký nápad,viz Jaguar a zvířata celkově.No a myslím,že i Cage je dost uvěřitelnej a záporák v podobě Kevina Duranda si to užívá.Celkově jde o příjemný překvapení a jeden z lepších filmu S Cagem za poslední dobu.Za mě celkově 68% a tři hvězdy

Ďáblovi běžci (2019)

Další kousek Nicolase Cage ,tentokrát ze světa pašování drog,Cage tu nemá úplně hlavní roli spíš se to tak dělí mezi něj a Larencem Fishburnem.Pokud,ale chcete nějakou akci či dobrý příběh tak to koukněte na jiný film,toto není úplně nejhorší,ale víc jak ukázka toho jak putují drogy z místa kde se vypěstují až tam kde se prodávají to celkově moc není.Za mě tedy 50% a tři hvězdy.