Osm hrozných (2015)

Co na to říct, klasickej Quentin. Tentokrád to ale stou dlouhou stopáží přehnal, ale když máte výborné herce a rozbalíte si kilové brambůrky, nuda je rázem pryč a jak se to rozjede, tak ani nevíte, že vám přišla návštěva a středem pozornosti je pouze vaše TV krabice.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Emily Blunt alias Alenka v říši drog. Depresivní atmosférický thriller, který je vystaven sérii dobrých a špatných rozhodnutí. Sicario jako takovou pecku zase nevidím, ale akce mají hlavu a patu a herecké trio Blunt, Toro, Brolin jsou excelentní a budují nám tajemně realistickou atmosféru.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Tahle dvojka je spíše akční zombie survival thriller a nabízí řadu výraznějších scén a vítaných žánrových nápadů než jsme viděli v jedničce, takže o atraktivní filmové momenty prostě není nouze. Sice mu chybí vyrovnané tempo a děj by se dal charakterizovat jako cesta naslepo tak i přesto všechno se jedná o zábavně strávené dvě hodiny. Na prostřední díl, který bývá hdně slabý to zde neplatí a je na co koukat a dobře se to rozvíjí, tak uvidíme jaké bude finále.

Marťan (2015)

Marťan je taková ta akce na jistotu. Film, který vás vtáhne do děje a už nepustí. Krásný film, ale bez výraznějšího napětí a závěrečných slziček.

Na návštěvě (2015)

Shyamalan opět potvrdil, že má cit na děsivější a znepokojivější díla jako právě The Visit. Pro mě je to neroztřepaná found footage jednohubka a i když jsem čekal trošku více a musel jsem přežít pár nudnejch minut, tak jsem si na konec přišel na své. Vyzdvihnout musím hlavně roli babičky, která neměla konkurenci a hlavně jsem si k vůli ní párkrát ukákl.

Everest (2015)

Tak já používám kyslíkovou bombu i když lezu po Tatrách že. Takže Everst u mě pouze z televize a proto děkuju Komárovi z Baltasaru za opravdu hezkou podívanou co se týče prostředí a hlavně samotné hory. Jinak dávám přednost spíše cool jednohubkám jako je Vertical limit. Everest vedle něj pak vypadá jako dokumentární drama. Než si pustíte film, tak si doporučuju vzít tužku a papír a zapsat si barvu bundy a k tomu jméno ať víte kdo je kdo : )

Dárek (2015)

The Gift je velmi chytře napsaný a zrežírovaný a jako drama na mě působí překvapivě dost dobře ( žánr drama fakt nemusím ) ale Mysteriózní a jako Thriller mi to teda nepřišlo. Trocha krve by neuškodilo. PS: Je tam jedna fajná lekačka.

Vincentův svět (2015)

Moc ukecané. Někdy se tomu dalo zasmát, někdy jsem se věnoval spíše tabletu nebo telefonu, Taková reklama na krásný život, realita je poněkud jiná :)

Sinister 2 (2015)

Sinister 2 může těžit jen a pouze z úspěchu svého předchůdce. Jako obyčejný horor není tak špatný, ale jako pokračování filmu Sinister je to slabší katastrofa. Hned od začátku je cítit, že jde o klasickou dvojku, která jen těžko bude tak hustá jako jednička. Z děcek nejde strach a Baguula jen stěží zahlédnete. Plusko dávám za vraždění rodin a poměrně dobře zpracovaný závěr.