The Den (2013)

Průměrný found footage se zajímavým námětem bez větší retardace roztřepu. Nic víc, nic míň.

Elitní zabiják (2014)

Raději Freshe Prince nežli Thenle Prince. U rodičů by tento film možná uspěl, ale u mě rozhodně ne Máchale. Bruce a John by se měli už nad sebou vážně zamyslet kua.

Sousedi (2014)

Jen s obtížemi jsem mohl zachovat kamennou tvář :) Film má celkem slušné tempo, ve kterém se nešetří vulgárními vtipy a sprosťárnami těžkého kalibru. Kdo se nebojí projít rogenovským humorem nemá se čeho bát.

Očista: Anarchie (2014)

První díl byl variací na hororový subžánr home invasion a tentokrát se vydáváme do ulic. Jako ze hry. Máme tu level v ulicích, v kanálech, v bludišti nebo v paneláku no a na konci samozřejmě nechybí hlavní boss. První Očista byla loni skvělým příkladem filmu s promarněným potenciálem. U dvojky už je určité zlepšení hlavně proto, že děj se přesunul do nebezpečných ulic města a je daleko dynamičtější a akčnější než strnulá hra na schovávanou v prvním dílu. K příjemnému dojmu přispívá i obsazení hlavního hrdiny Frenka, který to tam grilluje ve velkém stylu. Takže pokud vám stačí jednoduchá podívaná s hutnější atmosférou v níž se nešetří násilím, není co řešit, nudit se nebudete.

Godzilla (2014)

Film mi utíkal svižně a pohled na monstra byl skutečně skvělý, ale jak přišli na to, že toto gigantické zvířátko je přítel lidské rasy nechápu. Asi chtěli nějakou tu změnu a tak si řekli serem na to, Godzilloslav bude místo pejska nejlepší přítel člověka.

Transcendence (2014)

Transcendence se snaží být superinteligentní. Wally si očividně myslel, že točí brilantní sci-fi, ale já viděl spíše nesmyslnou frašku.Transcendence je chaotický, absolutně nedodělaný a ani hvězdné obsazení nezachrání tak příšerný scénář. Film zaujme a to po vizuální stránce, která je opravdu zvládnutá na jedničku. Transcendence není úplný propadák, on akorád nesplnil vysoká očekávání.

Blutgletscher (2013)

V první půlce si film držel atmosféru a vypadal opravdu slibně, druhá půlka už hodně smrdí evropskou filmařinou , co se akčních scének týče a to je pro mě většinou zklamání a z hororu byla rázem komedie. Je to škoda, ale na Rakušáky to ujde.

Dovolená za trest (2014)

Taková letní rodinná zábava s příběhem předvídatelným a nenápaditým. Sandlerovka no, u mě dobrý.