Válka Bohů (2011)

Děj Války bohů je téměř nijaký , ale přesto je to nesmírně zajímavě výtvarně a vizuálně zpracovaný film.Za pozornost rozhodně stojí sólová akce boha Poseidona, sestoupení Dia z nebes a prakticky celá bojová sekvence, kdy mezi sebou bojují Bohové a Titáni. Jinak film má plno nezajímavých postav,pan režisér mohl přihodit třeba pár hanbatých Řekyň.300 byl pro mě lepší kousek,ale i tak Válka bohů určitě nezklamala.

Mistrovský plán (2011)

Brett Ratner sklamal jak jen mohl.Zajímavé je herecké složení.Skoro to vypadá, jako kdyby byli záměrně obsazeni hlavně herci, kteří dnes mají problémy sehnat aspoň trochu slušnou roli. Někteří z nich se docela snaží, ale většinu humoru zabíjí Rattnerova nudná, nenápaditá a polopatická režie.Mistrovský plán má k Dannyho parťákům velmi daleko a jednoduše řečeno – není to vtipné.

Paranormal Activity 3 (2011)

Práskání dveří,rozhoupaný lustr v nočním domě,pokud máte rádi v žánru povinné lekačky,tak si užijete příjemného mrazení v zádech,už dlouho jsem se tak nebál. Trojka příjemně překvapí svižnějším tempem, několika prima nápady.Nejlepší nápad je zapojení záběrů z oscilující kamery, která se na podstavci z rozmontovaného větráku pomalu pohybuje zleva doprava a zpět a zachycuje dění v kuchyni i obýváku. Tvůrci si samozřejmě mnohokrát vyhráli s tím, co divák nevidí během chvíle, kdy kamera zabírá jinou část místnosti než tu, kde se něco "zlého" děje. Mučivě monotónní pohyb sem a tam vás zdržuje od chvíle, kdy "to" konečně spatříte. Divák by nejraději pohyb zrychlil nebo naopak odvrátil, ale nezbývá mu než čekat.Abych nezapoměl ten BUBÁk za tou studentkou byl famózní,excelentní,boží jak říká Barnie Stinson legen........počkejte si ..........dární.Na toho prostěradlového bubáka jsem čekal celý život.

30 minut nebo méně (2011)

Ruben Fleischer byl jedním z nejpříjemnějších režisérských překvapení loňského roku. Jeho Zombieland byl vtipný, neskutečně zábavný, 30 minut nebo méně je pro mě na stejné úrovni.Režie je velmi dobrá a hladinu adrenalinu pořád udržuje.Hlavní faktor filmu ale nefunguje,tím je vztah Jesse a Anziza,Tihla dva se k sobě prostě vůbec nehodí.Z hereckého obsazení potěší hlavně Michael Peña v roli zabijáka(výborný), Danny McBride se vrací do rolí trapně vulgárních spratků(což mě vyhovuje).Pro někoho je to trapný,tupý a impotentní film,pro mě je to komedie jak má být,lepší než nějaké slaďárny(zívačka).

Jeden musí z kola ven (2011)

Omlouvám se některým,ale jsem jeden z těch,co se nudil,Tohle není můj šálek kávy,kdyby v tom nebylo takové obsazení,tak si tohohle filmu ani nevšimnu.

Catch .44 (2011)

Je třeba uznat, že první trailer na Catch .44 nevypadá nejhůře. Má docela sympatické tempo, „grindhouseovské“ předěly obstojně fungují a vůbec je z toho patrný náběh na malou komorní kultovku.Dřív bych na to díky obsazení Willise vsadil.Bohužel Aaron Harvey byla špatná volba a Bruce bere už každou kokotinku,asi si chce na stará kolena ještě pár stovek vydělat.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Temný thriller podle už podruhé a v krátkém čase zfilmované veleúspěšné knižní Larssonovy předlohy.Pečlivě budovaná atmosféra jak to snad umí jen Fincher provází celý tento spletitý kriminální příběh.Takových poctivých kriminálek se rodí velmi málo.Osobně se mi líbila tahle verze od Švédské,přišla mi drsnější.Už se těším na další setkání s Rooney Marou,Daniel Craig ovšem taky nezklamal.

Warrior (2011)

Tom Hardy opět výborný jako vždy.Na toho se rád dívám v jakémkoliv filmu a vím že mě nesklame.Film měl děj,výborné postavy,jediné co se mi trošku nepozdávalo byly někdy nepřehledné bitky,ta kamera tam byla někdy moc blízko a divák z toho mel prd,ale jinak jsem se fakt bavil.Velice povedený filmeček.

Tajemství starého hotelu (2011)

Když jsem viděl trailer,tak jsem si říkal jaká to nebude nadupaná duchařina,něco pro mě.Po shlédnutí filmu přišlo celkem sklamání,nakonec asi stačilo podívat se jen na ten trailer.