Velký (1988)

Tohle je takový velký náznak hereckého umění Toma Hankse, který to v následujících letech několikrát potvrdil. Prostě talent je talent. Průměrný film s průměrnými herci, ale zároveň nejlepším hercem své generace. 80%

47 metrů (2017)

Dobrá hudba, dobré podmořské záběry a docela strašidelná atmosféra. Tím jsem asi skončil. Neustálé vzdychání dvou nemyslících blbek, který se jedou na černo potápět ke žralokům, se opravdu nedalo poslouchat. Když odbočím mimo, tak vcelku obdivuju tyto rádoby herce a herečky, kteří se chtějí prosadit a kejvnou na role, kde ze sebe udělají úplný jelita. Já vím, že je to jen film, ve skutečnosti třeba takový jelita nebudou, ale v oblíbeném žánru(o žralocích zabijácích), který uvidí hodně lidí, jim to spíš uškodí. 50% za mou první větu.

Bohemian Rhapsody (2018)

Minulé století vyprodukovalo spoustu skvělých muzikantů, kteří se více či méně nesmazatelně zapsali do hudební historie. A Mercury byl určitě v první pětce těch, kteří tu hudbu ovlivnili nejvíc, takže životopisnej film byl jen otázkou času. O tom jakej byl člověk, jaký vedl život a co ho ten život stálo, nemá smysl nějak rozebírat. Prostě každý génius ve svém oboru má nějaké ty své démony a úchylky. Těch muzikantů, kteří umřeli předčasně je nespočet a těch rockových určitě nejvíc, protože ty jejich bohémské životy mimo pódium, byly většinou docela masakr. Každopádně tady hodnotím film a ten mě hodně oslovil. Rami Maleka jsem poprvé viděl v mnou docela kriticky hodnoceném filmu Need for Speed.  Ale to nebyla ani hlavní role a ani tam nedostal moc prostoru. Přesto, že jeho svlíkající odchod z firmy pobavil. Nicméně tohle je úplně jinej level! Po tom co předvedl a jak se do role vžil, byl Oscar oprávněný. A taky si myslím, že ani samotný perfekcionista Mercury, by na jeho výkonu nic špatného nenašel. Dávám 100% za zpracování filmu, bez nudných pasáží, dobrou hudbu, takřka autentické záběry a takřka autenticky ztělesněného FM v podání Ramiho Maleka.

Mrakodrap (2018)

K filmu mám několik poznatků. Jednak souhlasím s tím, co tady většina píše. Režisér a scénáristi se moc nenadřeli. Kombinace Smrtonosné pasti a legendárního katastrofáku Skleněné peklo vč. podobných dialogů v podání číňana z Temnýho rytíře - jsme dost nahoře, sem se oheň nikdy nedostane apod. bláboly. Běh, bitky, šplhání a skákání hlavního hrdiny s protézou, za to by se nestyděl ani Terry Fox. Ale asi by kompletní Rock v očích tvůrců filmu, byl moc silným soupeřem záporáků. A ten konec je nejvtipnější. Budova dvě hodiny v plamenech, pak dá dole od Vřískotu vyvinutější neherečka základní nastavení přes tablet a budova se zmátoří. Rock má teda lepší filmy, toto je bída. Pohádka pro nenáročné divactvo. Každopádně jako popcornovka postrádající kvalitu na zabití dvou hodin dostačující. 40%

Jen pro tvé oči (1981)

Další průměrná bondovka s průměrnými záporáky a průměrými bond girl. Tak jako u poslední bondovky Conneryho, tak i zde se musím opakovat. Bond, kterýmu je víc jak 50 není prostě věrohodný. Psí kusy, který postarší pánové ve filmu dělají, nezvládnu ani já v 38ti a to jsem celkej ve formě. Jak Connery, tak zde Moore měli tuhej kořínek a v padesáti vypadali stále dobře, ale na Bonda je to prostě moc a už je ten věk na nich vidět. Když to srovnám s Brosnanem, tak tomu bylo v poslední Bondovce cca 49, ale ten na to prostě nevypadal. No, asi tehdá neměli producenti mladšího a zajímavějšího brita, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Bondovky mám rád, ale tohle mě moc nebavilo. Minimálně mi tam chyběl Jaws, zajímavější herečky a lepší Bond. 60%

Nebe a dudy (1941)

Já černobílé klasice moc nefandím, ale tohle je asi nejlepší film, který jsem z této doby viděl. Pan Plachta je tak přesvědčivej herec, až z toho mrazí. Tohle hrát nešlo, takovej musel být i ve skutečnosti. Příběh je dost naivní. Člověk, který se koupe v pěnězích a chová se jak trotl, se určitě za 3 dny nezmění. Nicméně natočený je to skvěle. Scéna, kdy donese na chalupu ty dárky, jsem měl slzy v očích. Asi jsem trošku přecitlivělej. Za mě 100%

Muž z Ria (1964)

V této době natáčel Belmondo několik filmů ročně, takže to byl asi sešup. Nicméně obsah filmu, mi nějak nesedí se skutečností. Jak se vše mění zázračnou rychlostí. Mě to na film s Belmondem, naopak přišlo docela pomalé a nudné. S Indiana Jonesem a tempem ve Spielbergových filmech, se to nedá ani za mák srovnávat. To je úplně jinej level a Spielberg si z toho vzal opravdu jen málo. Za mě 60%

Tombstone (1993)

Westerny jsou jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. Většinou tam je nějakej tvrďák se smyslem pro spravedlnost a se všema zatočí. Zlatá éra westernů, byla asi tak o 20-30 let dříve, než se natočil tenhle snímek, ale docela to jde. Tombstone je zvláštní v tom, že nejlíp zahrála postava, která není tou hlavní. Kdo film viděl, tak mu bude jasný, koho myslím. Samozřejmě Val Kilmer. Teď jsem koukal na výčet jeho filmů a mám takovej dojem, že lépe zahrál snad jen v Doors. Jinak je tohle jeho druhej nejlepší počin. Michael Biehn a jeho kouzla s pistolí byly famozní. Docela by mě zajímalo, jestli to fakt uměl. Kurt takovej standart, ale na Costnera ve stejné roli, nemá ani zdaleka. A zbytek, hlavně tedy ženské role absolutně nevýrazné. Žádná neměla šmrnc a jen paběrkovaly ve stínu hereckých kolegů. Ty byly i zadarmo drahý. I tak slušných 80%

Aladin (2019)

Muzikál je pro mě vždy problém, to je asi ten nejtrapnější žánr. Naštěstí to není takovej extrém a dá se to přežít. Nicméně nebýt parádních kouzelnických efektů a komediálního výkonu Willa Smithe, tak to je dno, jak vyšitý. Takhle je to za 50%

Aquaman (2018)

Film nabídnul to, co se od komiksu dnešní doby očekává. Tedy dobré efekty, nějakou tu nepřehlednou řežbu, pěknou ženskou, narvanýho týpka se smyslem pro spravedlnost a slušné tempo. Až na několik hluchých a nudných pasáží, jsem dostal to, co jsem chtěl. Za mě 90%