Tři bratři (2014) odpad!

Škoda, že místo toho palce dolů není výsměšnej smajlík, protože tohle bylo fakt k smíchu. Já celkově hudebním filmům neholduju, mě tam ten zpěv prostě nevoní, ale někde je aspoň hudba dobrá. např. v Pomádě. Nicméně tady nebyla ani dobrá hudba, ani dobré herecké výkony, ani zpěváci, ani pohádkovost, ani kostýmy. Ten vlk vypadal, jakoby ho vymyslely děti prvního stupně základní školy, Lábus jako ježibaba? Proč? Jsme nesehnali ježibabu ženského pohlaví? Už nikdy víc, tohle byla katastrofa! 10% za Kaisera

Princezna zakletá v čase (2020)

Je mi jasné, že doba našich nejhezčích pohádek dávno pominula. Taky je mi jasné, že už je jiná doba a vlastně se asi ani nehodí, aby se pohádky natáčely obdobně, jako v minulém století, ale tohle je na hranici odpadu. Když pominu nějaké ty fajnové kostýmy, občas nějakou tu pohlednou herečku a dobře udělanou vizáž Romana Zacha, tak tam není nic, co by stálo za řeč a mělo s pohádkou něco společného. Dějová stránka okoukaná z filmu Na hromnice o den více nebo Na hraně zítřka s Tomem Cruisem, kdy se taky stále opakoval jeden den. Hudba, která se do pohádek vůbec nehodí, princezna, která se tváří jak vyblitý zelí. Sorry jako...bylo to nekoukatelné. Nechápu, že se natočilo pokračování. Už nikdy víc a pro mě jen další ukázka úpadku společnosti, když dá tomuhle někdo zelenou a že některý žánry v čechách už prostě natáčet neumíme. 20%

Poslední mohykán (1947)

Viděl jsem to již několikrát a nikdy nekomentoval. Nicméně musím říct, že mě Poslední mohykán vždycky baví. Jaroslav Marvan byl opravdu skvělý herec a zde exceloval. Jemu ty role protivných pedantů a následných proměn v lepšího člověka prostě sedí. Film Nebe a dudy nebyl vyjímkou. 80%

Pí a jeho život (2012)

Nějak nevím co k tomu moc napsat. Líbila se mi výprava a boj Pí*ina s tygrem o každý kousek člunu. Velmi zajímavej film a zvláštní snímek. 80%

Top Gun: Maverick (2022)

Wow! Ted si marně zkouším vybavit, jestli jsem za posledních x let viděl lepší film. Projížděl jsem své poslední komentáře, x let dozadu a jsou tam pecka filmy, jsou tam stoprocentní filmy, ale dvojka Top Gun, je ještě o krok dál. Mínusy budete hledat marně. Dokonce si troufám tvrdit, že pokud tomuhle dá někdo méně jak 4 hvězdy, tak buď koukal na jinej film, je zaujatej nebo prostě nemá vkus, protože ta filmařina a vizuál tady prostě je! O nějakým klišé nemůže být řeč, o předvídatelných situacích taky ne, vždy mě ve filmu něco překvapilo. Kdo čekal kolaps pilota při stoupání, letící ptáky nebo, že si Maverick ukradne stíhačku u nepřítele a ještě se s ní probojuje do bezpečí? Nádherné záběry na kokpit, hodně silné emotivní scény, skvělej zvuk, kterej jsem si v kině neužil, ale je mi jasný, že to musela být naprostá bomba, Cruise stále ve formě, Jennifer pořád krásná a mlaďoši v kokpitech mají to štěstí, že se film povedl, takže jsou za hvězdy i oni. Jo a taky zde není žádná nudná pasáž, což se u dvouhodinového filmu vidí málokdy.  Jo a ten průlet za 2:15, kdy celá Top Gun elita čumí s otevřenou pusou, byla pro mě nejsilnější scéna ve filmu. Krásnej Mustang z druhý světový na konci, už byla jen třešnička na dortu. Za mě 110% a nejlepší film posledních let, který si nějakou tu zlatou sošku zaslouží, minimálně za zvuk.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Musím říct, že dvojka je malinko lepší. Je tu daleko větší prostor soužití Tom/Venom a trochu koření přišlo i s Harrelsonem, kterej ty záporáky prostě umí. Nicméně bych čekal víc, ten potenciál je stále nevyužit. Nezvládl to Fleischer u jedničky, ani Serkis u dvojky. ---70%

Venom (2018)

Ruben Fleischer měl docela štěstí, že měl k dispozici Hardyho, jinak by to asi nevydělalo ani na slanej chleba. Průměrná marvelovka s nadprůměrným hercem ---60%

Policejní akademie 2 (1985)

Za mě tenhle díl ještě velmi slušně konkuruje jedničce. Je tam spousta skvělých gagů, který pobaví i po desátém shlédnutí. Ta scéna v tunelu s oxidem uhelnatým mě vždycky zabije. Prej a kdo zachrání nás? :-D Dabing je skvělej. Nejlepší výkon podal kapitán Mauser a Zed --- 80%

Tajemný střelec (1995)

Vcelku zajímavý western, který ale není typickým westernem. Lance Henriksen svou roli unaveného pistolníka s brutální pověstí zvládnul. Pšenka westernům už v devadesátých letech moc nekvetla, ale občas se něco slušnýho objevilo. 70%

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Přemýšlím proč tohle vlastně vzniklo? Snyderovi se nelíbila osekaná verze z roku 2017 nebo? Vždyť je to vlastně stejný film, akorát natažený do čtyř hodin(pokud na to šel někdo do kina, má můj největší obdiv). Jednotlivé scény jsou víc natažené, detailnější a podrobnější. A taky se někomu rozleželo v hlavě, že říct někomu co právě vylezl z rakve, že voní, je přinejmenším velkej fetišismus. Malinko lepší, než předchozí verze, ale moc to Snyder nespasil. Ve finále je tu jen více akcí a digi efektů ---60%