Doktor Strange (2016)

Ty marvelovky jsou vesměs na stejné brdo, ale tohle je velká vyjímka. Je to taková kombinace Harry Pottera, Green Lantern, Počátku a nevim čeho dalšího. Nicméně největší síla filmu nejsou ani tak efekty, jako tempo a takřka žádná hluchá místa. Benedict Cumberbatch umí upoutat pozornost a záporák Mads Mikkelsen do filmu sednul, jak p*del na hrnec. Já ten film vcelku žral. 90%

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Film komentuju hned po jeho shlédnutí. Nějak jsou ve mě ještě emoce, ale i tak se pokusim být objektivní. Spojila se tu dvě velmi zvučná jména. Clint už několikrát dokázal, že umí i režii, takže to mě nepřekvapilo, stejně tak mě nepřekvapil Tom Hanks. Pro mě je to jeden z nejlepších herců všech dob a řadil bych ho do první pětky. Aaron Eckhart mě několikrát docela zklamal, ale tady dobrý. První půlka filmu je poměrně nudná a nezáživná, nicméně ta druhá polovina....ufff...ty simulace, Tomova řeč, poté další silumace, jak nedoletí a nakonec záznam z kabiny před přistáním...z té závěrečné půlhodiny mi běhal mráz po zádech a chvílema měl slzy v očích...asi jsem měkkouš, ale tohle se povedlo...90%

O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990)

Vcelku průměrná nevšední pohádka, která se neomrzí. Karel Heřmánek a jeho charisma nezměníte. Stejně jako nejprotivnější hlas na světě v podání Uršuly Klukové. Když vidím ta nízká hodnocení, tak si přihodim. 70%

Popelka (2010) (TV film)

Již jsem mnohokrát zmínil, že němci toho moc solidního nenatočili. Co jim docela jde, tak buranské komedie nebo kriminální seriály, ale talent na pohádky nemají. Když se vyhnu srovnání s naší nejslavnější popelkou, která je teda asi 100x lepší(a to podotýkám, že je to pohádka, která pro mě o Vánocích není č.1 a vůbec mě nebaví, tudíž na to pohlížim docela neutrálně), tak mi zde stejně nesedí x věcí. Přijde mi hloupé, nechat v pohádce umřít matku. V pohádce je to absolutně nežádoucí,zbytečné a na pointu to nemá vliv. Stejně tak na konci sekáček v ruce a argument, že jako královna nebude muset chodit? To fakt můžou vymyslet jen geršáci. Ponechat po celý film otce, který jen přihlíží, jak se z jeho dcery a na jeho panství, stane služka. Pochybuju, že by tohle nějaký táta dopustil. Němci to vymysleli tak geniálně, že vlastně pořád někam jezdí, je vlastně úplně slepej a nevidí trápení své dcery. Herecké výkony mladých herců jsou taky k smíchu. Vypadají nepřirozeně a upjatě. Místo tří oříšků ořešák a efektivní škrabošky v listech. A vrchol je hlavní role popelky, kterou vlastně nehraje ani typická němka. Každého z nás baví jiné žánry, ale vnímavý člověk tohle musí považovat za frašku. Ten slepý zbytek bez vkusu a filmového cítění, dá nadprůměrné hodnocení. Tohle veledílo bych nazval po svém Arschenputen. 10% za hezkou popelku

Bídníci (2012)

Musím říct, že do hlavních rolích muzikálu, rozhodně neměli volit drsňáky Crowea nebo Jackmana. Ani jeden se vůbec nehodí na nějakýho operního pěvce. Vydržel jsem na to koukat jen chvíli, protože mi to rvalo uši. A taky v mých očích oba klesali rychleji, jak penis po orgasmu. Mám je oba za dobré herce, kteří umí zahrát ledacos, ale tohle se nedalo. Od odpadu to zachránila pouze jejich účast a kostýmy. Filmařskou kvalitu soudit nemohu, nedalo se na to koukat. 20%

Láska na kari (2014)

Vcelku nenudný snímek s výbornými výkony Mirren a hlavně Dayala. Sympatickej Ind, který svou velkou roli zvládnul. A musím říct, že se mi nejednou za film sbíhaly sliny. Chtěl bych někdy zkusit pořádnou francouzskou specialitu :-) 70%

Pláž (2000)

Nebýt DiCapria, tak to byl odpad jak vyšitej. Prostě jednoduchej film o bandě novodobejch vyhulenejch hypísáků, kteří si žijou jako v ráji, ale i tak se neobejdou bez odličovače, tampónů, baterek a gameboye. Jednoho krásnýho dne se jim zahryzne žralok do nohy a místo pomoci odnesou člověka do lesa a nechají ho tam zařvat na otravu krve. Tomu říkám rodina. Leo opět ukázal, že prostě umí hrát. Nicméně poslední třetina filmu, kdy si hrál na tarzana, pobíhal jako splašenej a sledoval vietnamce, jak hlídají kytky, to byla tak nudná a stupidní pasáž. A o jeho panteřím výlevu při útěku jedné ze slečen, než dostala kalachem do zad, radši ani nemluvit. Danny Boyle si asi neuvědomil, že tohle není sci-fi. 50% za jediného herce ve filmu a krásné exteriéry.

Coco (2017)

Moc pěkná pohádka plná dojemných scén a parádního zpracování. Rodina je základ života. Babi Coco je nejvíc a scéna kdy Miguel babi zpívá, mě přinutila slzet :) 100%

Běž, chlapče, běž (2013)

Už mockrát jsem se přesvědčil, že pokud se to umí, tak se z filmů s válečnou tématikou, dokáže vytěžit docela dost. Tohle je jeden z nich. Film má hodně silných momentů a já si vždycky představuju, jak to za války židi, poláci a jim podobní, měli zatraceně těžký. Fuj fuj, jsem rád, že jsem tu dobu nezažil. 80%

Rambo: Poslední krev (2019)

Já mám rád všechny díly Ramba, je to jednoduchý a má to šťávu. Poslední dva díly, nám díky jiné době, poskytují i docela dost stříkající krve. Co se týče Last blood, tak pro mě je to ještě o fous lepší, jak předchozí díl. Chápu, že ti upjatí diváci bez kapky fantazie, chtěli vidět Slye opět v někde v pralese, ale proč? Tohle bylo ok! Opět je to o využítí jeho bojových zkušeností a mozku( o kterým ve druhém díle prohlásil, že je tou největší zbraní). Tedy mimo chvíle, kdy se nechal obklíčit bandou jihoamerických cigošů nebo aby odvezl předávkovanou ,,dcérku,, někam do špitálu, než aby jel přímku přes hranice. Určitě jsou i v Mexiku slušný města a nemocnice. To ten mozek ošizený o antidepresiva, trošku vypověděl službu, ale tak zase pro zápletku jednoduší. A ta závěrečná přestřelka plná výživných pastí, byla jako Sám doma pro 18+. Zřejmě proběhla konzultace s Culkinem :-) Za mě bezchybnej film a když vidím opět tu nelogickou kritiku, tak si přidam na 100%