• Fantasy

The 87th Annual Academy Awards (2015) (pořad)

Celkem povedený ročník, který se tentokrát nesl, řekl bych, v klidnějším tempu, než jiné a rozhodl se diváky bavit především hudebními výstupy. Neil Patrick Harris se zhostil role moderátora velice dobře a nelze mu nic moc vytýkat. S rozdělením zlatých plešounů letos nemám sebevětší problémy, potěšilo mě hlavně docenění Grandhotelu Budapešť a Eddie Redmayne, který ukázal, jak má vypadat nefalšovaná radost z Oscara. Jedinou větší výtkou pro tento ročník je asi jen skutečnost, že jsem v něm nezaznamenal žádný moment, který by se mi zaryl do paměti natolik, že bych si na něj za rok vzpomněl při dalším ročníku. 80%

500 dní se Summer (2009)

Rozhodně netradiční romantický film se sympatickým Josephem Gordonem-Levittem, krásnou Zooey Deschanel, výborným soundtrackem a v režii Marca Webba, který by se už mohl vykašlat na Spider-Mana (přestože se mi jeho Amazing Spider-Manové docela líbí) a zkusit natočit zase něco jako je tohle. Poprvé jsem tento snímek viděl už před pár lety a ohodnotil jej čtyřmi hvězdičkami. O pár let později, po druhém a třetím zhlédnutí, jsem se však rozhodl přidat i tu poslední pátou, protože ani nevím proč, ale tentokrát jsem filmem už přímo nadšený.

Koupili jsme ZOO (2011)

Krásný film se sympatickým hereckým obsazením a nádhernou hudbou, který je plný emotivních scén a především jedné úžasně znějící rady, kterou zřejmě začnu praktikovat. "Někdy nepotřebuješ víc než dvacet vteřin šílené kuráže. Doslova, jen dvacet vteřin úplně trapné statečnosti a garantuji ti, že vznikne něco skvělého."

Enderova hra (2013)

Tak tady mě opravdu hodně mrzí finanční neúspěch filmu, který zřejmě zamezí natočení jeho pokračování. Enderova hra si mě totiž jednoznačně získala, přestože jsem nikdy nečetl předlohu od Orsona Scotta Carda. Casting se tu povedl na výbornou a chválím především obsazení Asa Butterfielda a Harrisona Forda. Velice se film vydařil také po stránce trikové a žádné výtky nemám ani k Jablonskyho hudbě, která byla dle mého názoru více než dobrá. Je to spíš na čtyři hvězdy, ale jelikož mě toto sci-fi bavilo tak hodně, jako už dlouho žádné jiné (ba dokonce mě přinutilo zamýšlet se nad tím, že si přečtu předlohu i její pokračování), tak mu klidně přihodím i tu pátou.

Nezapomeň na lásku (2013) (TV film)

Vážnější verze 50x a stále poprvé, kterou jsem si užil přinejmenším stejně, ba možná ještě víc, než verzi se Sandlerem a Barrymore. Obsazení Leviho a Bledel do hlavních rolí bylo skvělým tahem a opravdu moc hezky se na tento pár koukalo. Velice příjemně strávených 96 minut.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Walter Mitty a jeho tajný život je snímek s už poměrně často omílaným příběhem, ve kterém se hlavní postava chce v životě posunout a je zamilovaná do osoby, kterou se bojí oslovit. Přesto je to tak nádherně pojaté a skvostně zfilmované dílo, že si mě i přes svá klišé dokázalo získat. Krásně strávené dvě hodiny, které jsem si stihl střihnout už třikrát a ve všech případech jsem byl na konci nadmíru spokojený. Benu Stillerovi role snílka Waltera náramně sedla a jako režisér může předvést ještě hodně velké věci, tak snad v tom bude pokračovat. Za vyzdvihnutí stojí i výborný soundtrack a mít finance, tak mám sto chutí vyrazit si na podobnou pouť, jen ty žraloky a erupci bych možná oželel. 90%

U Konce světa (2013)

Celkem zklamání, od téhle party jsem rozhodně čekal víc. Začátek mě převážně nudil, prostředek byl klidně i na čtyři hvězdy, ale ke konci to šlo zase dolů. Z trilogie u mě stále jednoznačně vede Soumrak mrtvých. 55%

Suterén (2013) (seriál)

Podle mě zatím opravdu skvělá komediální podívaná, na které je poznat rukopis tvůrců Scrubs. Herecké obsazení se vyvedlo na výbornou, přičemž všem jednoznačně vládne John C. McGinley, kterého Mansfield nemá daleko do dokonalosti Dr. Perryho Coxe z již zmiňovaného Scrubs. Jen tak dál a těším se na druhou sérii! 90%

Přátelé (1994) (seriál)

Seriálová legenda, ke které se můžete neustále a kdykoliv vracet a přesto vás vždy dokáže skvěle pobavit. Chtělo by to víc takových seriálů, ale skutečnost je bohužel taková, jaká je. Ještěže tahle úžasná parta přátelů existuje. :)

Kravaťáci (2011) (seriál)

Chcete kvalitní drama s nějakým tím občasným (vlastně docela často se vyskytujícím) dobrým vtípkem? Tak nahoďte kravatu a pusťte si tento seriál, protože neexistují lepší seriáloví právníci, než ti z firmy Pearson Specter. Kravaťáci jsou zářným příkladem kvalitního castingu a neexistuje snad nikdo, kdo by nechtěl takovou sekretářku, jakou je Donna, takže držím palce, ať je tu tento seriál s námi co nejdéle a především, ať si udrží svoji přinejmenším současnou kvalitu. 1. série - 85%; 2. série - 95%; 3. série - 90%; 4. série - 95%, 5. série (po deseti dílech) - 100%