Titanic (1997)

Podle mě nejlepší katastrofický film. Výborně zpracované téma a vynikající výkon Kate Winslet a Leonarda DiCapria. Nechápu ty uživatele, kteří tento film hodnotí jako 'odpad'. Já si naopak myslím, že tento film patří mezi nejlepší snímky všech dob.

Marley a já (2008)

Krásný film, který mě vždy rozbrečí. Můj nejoblíbenější film s Jennifer Aniston. Jendoznačně nejlepší film se psem v hlavní roli.

Dr. No (1962)

První film celé Bond série. Podle mě jeden z nejlepších Bond-filmů. Navíc Sean Connery zde hraje opravdu skvěle. Na rozdíl od novějších Bond-filmů tu jde hlavně o děj a ne o nějaké efekty. Ale i nové filmy této série nejsou špatné.

Kód Enigmy (2014)

Krásný film s válečnou tématikou. Jak jinak než skvělý výkon v hlavní roli Benedict Cumberbatch a Keira Knightley. Určitě jeden z nejlepších filmů Benedicta Cumberbatche a roku 2014 rovněž. Zaslouženě 8 nominací na Oscara: Nejlepší film, Nejlepší režie - Morten Tyldum, Herec v hlavní roli - Benedict Cumberbatch, Herečka v hlavní roli - Keira Knightley, Nejlepší scénář - Graham Moore, Nejlepší výprava, Hudba - Alexandre Desplat, Střih - William Goldenberg.

Tenkrát na Západě (1968)

Dobrý western, ale když to srovnám například s o moc lepší trilogií s Clintem Eastwoodem, musím dát čtyři hvězdičky. Westerny mám rád ale mezi mých TOP 5 Tenkrát na Západě určitě nepatří. Hudba je skvělá stejně jako výkon hlavních hrdinů, je to sice můj osobní názor, ale dávám "pouhé" čtyři hvězdičky.

Přátelé (1994) (seriál)

Jednoznačně můj nejoblíbenější seriál. Snad na všechny díly Přátel bych se mohl dívat znovu a znovu. Když dokoukám desátou sérii a jedu zase od té první vždy mě pobaví například účesy hlavních postav. Navíc si myslím, že tvůrci tohoto seriálu včas ukončili natáčení, což je také jeden z důvodů, že se Přátel nikdy neokoukají. Skvěle tu hraje spousta Hollywodských hvězd jak současnosti tak nedávné minulosti.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Moje nejoblíbenější komedie s Leonardem DiCapriem a navíc s Tomem Hanksem? Navíc skvěle promyšlený děj s mnoha propracovanými detaily. Nic jiného než skvělý film s toho být snad ani nemůže. No a jinak i skvělé obsazení.

Forrest Gump (1994)

Klasika všech filmů. Jeden z nejlepších filmů všech dob. Neuvěřitelný výkon Toma Hankse jako hráče ping-pongu, amerického fotbalu, vojáka i otce. Skvělý nápad spisovatele Winstona Grooma a ještě lepší zpracování Roberta Zemeckise. Prostě pět hvězdiček.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Klasika všech westernů na motivy románu Karla Maye. Piere Brice, náčelník apačů Vinetou, zde hraje nepochybně nejslavnějšího indiána v dějinách filmu. No a Old Shatterhand, skvělý výkon předvedl i Lex Barker. Můj nejoblíbenější western.

Někdo to rád horké (1959)

Další film z mých TOP 5. Výborný režisér Billy Wilder tu natočil jednu z nejslavnějších komedií v historii. A navíc skvělé výkony Tonyho Curtise, Jacka Lammona a obzvlášť Marilyn Monroe to vše je Někdo to rád horké.