• Pohádka

Temný případ (2014) (seriál)

První tři díly se dali shrnout do deseti minut. Jeden detektiv idiot, druhý rádoby intelektuální smažka. Kdyby nebylo té hromady keců, mohlo to být lepší, ale to by zase z toho nebyl seriál. Nakonec tuctová detektivka roztahaná do osmi dílů, ale proč ne, koukat se na to dalo.

Grandhotel Budapešť (2014)

Grandiózní Granhotel Budapešť. Napoprvé těžké stihnout tu hromadu vjemů, které se na diváka hrnou. Perfektní kamera ve svislých a horizontálních rovinách. Chvilkami, jako by jste se dívali na klasické černobílé grotesky, chvilkami na klasické české komedie. Kvůli tomu se chodí do kina. Bezva.

Nebraska (2013)

Rozhodně příjemný film o stáří, bláznech a jedné cestě. Dal bych i pět hvězd, ale nemůžu si pomoct s tím, že někdo s tím odbarvením filmu ze mě dělá blbce.

Jasmíniny slzy (2013)

Jeden z lepších Allenů. Myslím, že za tohle si Blanchett zaslouží Oscara - muselo jí to stát hodně síly. A film mě bavil, hodně.

Zlodějka knih (2013)

Knížka se za film rozhodně nemusí stydět. Děsil jsem se toho, jestli je kniha zfilmovatelná, ale film se opravdu v rámci možností povedl. Výborné herecké výkony, Rush jako vždy perfektní, holt má štěstí na role.

Definice lásky (2012) (TV film)

Příjemně plynoucí film plný mikropříběhů s výbornými hereckými výkony - naprosto podhodnoceno. Myslím, že za to by se nemuselo stydět i kino.

Vrásky (2011)

Smutný, pravdivý, dojemný a s citem natočený. Natolik depresivní, že ten, kdo se bojí stáří si asi po dokoukání filmu vrazí ovladač do oka. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Vše je ztraceno (2013)

Perfektní, perfektní. Krásné komorní drama. To nic nemění na mém názoru, že osmdesátiletý důchodce nemá podle mě co dělat uprostřed Indického oceánu-to je asi jako kdybych já šel bobovat na sopku. A to měl chudák Robert větší pech než Sandra v Gravitaci.

Černý zabiják (2013)

Jediným problémem téhle planety jsou lidi. Dokument se sice tváří že jde celou dobu o kosatky, ale ve skutečnosti většina lidí v dokumentu vlastně jenom řeší to, že je zlý zaměstnavatel nechal pracovat v nebezpečném prostředí. Ale dobře, že to bylo natočeno. Ono asi většina zvířat je na nás nasraná, ale ne všechny to holt můžou dát tak viditelně najevo.

Zmizení (2013)

Pěknej napínáček pro všechny. Konec trochu slabší, ale celkově kvůli tomuhle koukáme na pohyblivé obrázky ne?