• Pohádka

Slavova sněhová show (2010) (divadelní záznam)

Neuvěřitelné, neskutečné, famózní, dokonalé.

Carlitova cesta (1993)

Pro mě průměr, takový mi to přišlo utahaný. Hvězda navíc za Al Pacina.

Arn (2007)

Bohužel jsem před filmem četl všechny tři knihy. Díky tomu se pro mě film stal téměř nekoukatelným. Zmizela politika, alespoň trochu hlubší pohled na Arnovu postavu, asi třicet bitev ve Svaté zemi, zůstal pouze milostný příběh. Ale jak píšu, jsem ovlivněn.

J.F.K. - Dallaský atentát (2009)

Zajímavý pohled na atentát, kdy sledujeme sled událostí prostřednictvím tehdejšího televizního vysílání.

Pravidla mlčení (2012)

Utahaný, nudný, jako by se člověk brodil bahnem. Škoda.

Jack a Jill (2011) odpad!

Nechápu, v čem jsou někteří herci za peníze schopni hrát.

Křídla Vánoc (2013)

Po dlouhé době slušný tuzemský film, který je právě jako tuzemský moc nevypadá. Možná proto, že si s tím neumí někteří poradit dostává film nízké hodnocení. Já musel přidat jednu hvězdu jenom kvůli podhodnocení filmu. (Nechápu, že někdo napíše o někom, kdo má Thállii, že je neherec). Příběh na začátku malinko scénaristicky zaskřípe, ale ve finále kolečka krásně zapadnou a film krásně plyne bez jediného hluchého místa. Nečekejte nějaké obr dějové zvraty, ale tak to by měla vypadat vánoční "pohádka"pro dospělé. Pro mě parádní film.

Světová válka Z (2013)

To, že do béčkového hororu obsadím Brada ještě neznamená, že to bude dobrý film. Nechápu, že mu to stálo za to.

Gravitace (2013)

Příběh je dějově thriller až skoro horor, kde místo neustále se objevujícího chlápka s motorovou pilou stíhá jedna vesmírná katastrofa za druhou za těžko uvěřitelných shodou všech možných okolností. Takže jediným pozitivem nám zbývá vizuální stránka filmu, která ale torpéduje ve 3D IMAXU hodnotu filmu do vesmírných výšin. Na běžné televizi pravděpodobně film časem zapadne mezi hromadu jiných thrillerů i když to tam Sandře Bullock opravdu sluší. Jenom nechápu, proč se to jmenuje Gravitace, když ta ve filmu nehraje ale naprosto žádnou roli?!