Těžce zamilován (2001)

Pro mě film, od kterýho nic neočekávám, ale vždy se u něj příjemně pobavím. Originální nápad, který mě při prvním sledování nadchl a při opakovaném znovu dostal. Neřeším nějaké hluboké kvality scénáře, je to prostě fajn nenáročná podívaná u které se pokaždé pobavím a vždy se na ni ráda znovu podívám. A herecky není co vytýkat, Black a Paltrow jsou dokonalí :). 70%.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Opravdu netuším, co na tomhle filmu všichni mají. Je možná hezký napohled, jako ústřední dvojice, ale to je tak všechno. Obsahuje pár pěkných scén, ale jinak je to celkově o ničem. Asi nejsem správný fajnšmekr, ale tohle mě neoslovilo. Líbila se mi snad jen ta hudba a sem tam nějaká scénka, ale nic mě nenadchlo.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Fuuuuha, to byla síla. Zprvu jsem se trochu bála, že to podělají, ale jak musím uznat... nebylo čeho se bát. Návrat do světa Star Wars se povedl a náramně. Ta atmosféra začala už objevením nápisu LucasFilms na obrazovce a pak to jen svištělo. Při zaznění prvních tónu známé melodie jsem nemohla jinak než zašvihat nad hlavou svým světelným mečem a doprovázena jásotem jsem plně nasála tu atmosféru. Bylo to tady. Konečně jsem se dočkala Starwarsek v kině. A stálo to za to. Už od začátku jsme vletěli do akce, příběh si nebral žádné servítky a nezačínal zbytečně přeslazenými a zbytečnými řečičkami, prostě nás hodil do vody, ať si plavem, podobně jako hrdiny. Ti byli do jednoho sympatičtí, i ti noví i staří známí pro něž jsem si dojetím neodpustila nejednu slzičku- bože, jak krásný ten návrat byl. A bylo to vše tak bezvadně přirozené- skvěli herci, musím uznat, někdy stačil jen jejich pohled. A když zazněly první blastery- byla jsem doma. Od začátku jsem kulila oči a jen si užívala. Vlastně filmu nemám co vytknout...teda vlastně jo... za to co udělal Kylo Ren a vlastně i scénáristi (nebudu prozrazovat, ale nemohu se z toho stále vzpamatovat), blbej hezounek, kterej je jen rozmazleným frackem, který si hraje na dědečka...zpráskala bych ho a ufikla mu tu jeho hezkou kebuli... Uf...film na mě zanechal fakt hodně a stále jsem tak plná dojmů. Příběh nebyl nejsložitější, ale pěkně plynul a i když byly některé části předvídatelné, nevadilo to, odsýpal totiž moc pěkně a té akce bylo tolik že o jednoduchosti příběhu nebyl ani čas přemýšlet. Neuvěřitelně se nemohu dočkat pokračování... snad budou pokračovat v najetém stylu. Star Wars se vrátily ke svým kořenům. Samozřejmě to na nejlepší díly ságy nemá, ale hravě to překoná některé ty slabší. Ono stejně nejde už moc vymyslet kloudnýho záporáka, který by měl na Darta Vadera, všichni se prostě jen vezou a snaží se ho napodobit a následovat...jinak by to asi ani nešlo. I tak ale příběh stojí za to a jsem opravdu ráda jak se to vyvinulo. Na tento zážitek dlouho nezapomenu. Děkuji... a zároveň jsem moc smutná... kdo viděl, ví proč :( Ale musím uznat že Lukovi ta léta prospěla, docela se na něj těším :)

Ledové království (2013)

Ledové království má vše, co máme na Disneyovkách rádi a k tomu i něco navíc. Po dlouhé době byl pojat příběh, který není klasickou pohádkou upravenou do Disneyovského stylu, ale něco poměrně nového. Hned od začátku filmu vlastně člověk neví, co se bude dít a příběh začíná být napínavý v prvních minutách a dost brzo i drsný. Dílko mě překvapilo a to moc příjemně, baví stále dokola a jeho mistrovsky odvedené písně uvíznou na dlouho v hlavě(ty v anglické verzi, samozřejmě, česká se bohužel moc nepovedla). Děj se stupňuje a graduje a po dlouhé době i překvapí,-přerod Hanse jsem fakt nečekala, stále jsem tomu nechtěla věřit, a konečné vyvrcholení, kdy zvítězí jako vždy láska, ale teď pro změnu sesterská(což se v pohádkách moc neobjevuje) a to vše i s příjemnými postavami a nejednou vtipnou hláškou, která rozesměje pokaždé, dělá z Ledového království dokonalou a nezvyklou podívanou. Tvůrci Disneyovek prostě ví jak na to a po těch letech dokáží i překvapit.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Dokonalost sama. Tento film je jeden z těch na který se dá koukat pořád dokola, klidně dva dny za sebou a stále neomrzí a vlastně se v něm dá najít i mnoho nového při každém novém sledování. Dokonalé herecké výkony většiny představitelů a samotná jednoduchost, která však vlastně dělá film chytřejší než mnohé jiné složité. Všemu dominuje dokonalý Johny Depp, který jakoby se pro Willyho narodil a opět podává dokonalý herecký výkon a do role se přímo vžije. Neustálé narážky a gagy a pošťuchování Willyho s dětmi a střet se světem dospělých je prostě bez chybičky a pokaždé mě dostane, vždy něčím jiným. Nádherná podívaná plná barev, kouzel, skvělé hudby, která vám pak hraje v hlavě ještě dlouho a dá se na ní i ocenit kvalita hudebního doprovodu- opravdu si na tom dali záležet. A umpalumpové, kteří všemu dodávají dokonalý šmrnc. Jejich herec je ztvárnil dokonale a bez nich by to prostě nebylo ono. Burtonův film udělal z Dahlova poměrně nezáživně napsaného, ale nápaditého příběhu, dokonalý klenot, který nikdy neomrzí. A přidaný příběh Willyho otce všemu dodává nový rozměr, šmrnc a punc logiky. Stále je na něm co objevovat, obdivovat a pro co se nadchnout. A vyvolává neuvěřitelnou chuť na čokoládu, co víc si přát?

Kouzelná romance (2007)

Kouzelná, originální a krásná pohádka, která při prostě nikdy nezklame a opakovaně stále baví. Bezvadný nápad s propojení kresleného světa a toho opravdového- dost mě to bavilo a přináší to plno vtipných situací, které nemají chybu. Nenáročná podívaná, která je ale plná fajn momentů a nic tam není zbytečné. A dračice na konci se mi osobně hrozně moc líbí- je moc pěkně udělaná. A česká verze je překvapivě moc pěkná a podle mě jsou české písně o moc lepší než anglické. Pohádka, která vždy pobaví a dá se na ní koukat stále dokola a píseň poslouchat znovu a znovu.

Šípková Růženka (1959)

Šípková Růženka je z disneyovek jedna z těch slabších. Příběh trochu odfláklý, stále jsem čekala trochu víc, něco co je v jiných disneyovkách, které miluju. Ale stále je to příjemná nenáročná podívaná, která vlastně zklamat nemůže. Pěkné barvy a láska. A to co má dokonalé zmaknuté jsou písně- stále dokola si můžu pouštět píseň prince a Růženky, která je melodicky, hlasově a hudebně zmáknutá dokonale, ale to Disney umělo vždycky. Šípková Růženka, je moc pěkná pohádka s nádhernými písněmi, na kterou se příjemně a hezky kouká, ale v paměti dlouho neuvízne (až na tu píšeň).

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Bezvadný filmík, který mě vždycky pobaví. Když ho člověk bere s nadsázkou, tak si ho náležitě užije. Je to hezké, roztomilé a vtipné. Všechny tři holky mám ráda, jsou fajnově potrhlý a film tím získává svoje kouzlo. Ale nejlepší je Dylan, která se v tomto díle i dost projeví. A záporáci nejsou zas tak ploší. Je to prostě fajn akční komedie, která mě nikdy neomrzí. A ty parodie na různé filmy a seriály nemají chybu. Jen mě štve jak dopadl "Hubeňour", škoda, přijde mi totiž skvělej. Film potěší, pobaví a dokonce i překvapí. Doporučuji.

Srub u jezera 2 (2001) (TV film)

Překvapivě koukatelný film. Už od začátku jsem k němu přistupovala s odstupem, ale překvapil mě tím, že se na něj opravdu dalo koukat. Stanley mě už od začátku bavil a ovázání první slečny popínavou rostlinou se mi dost líbilo- hned jsme si řekla- wow, ten má hustej způsob zabíjení. A ta jeho podvodní zahrada byla fakt pěkná. Pak se to opět trochu zkazilo poměrně hloupými dialogy a neuvěřitelnou hloupostí štábu, který si tam nechá povídat cizího člověka uvěří jeho povídačkám. Ale Stanley byl stále zajímavý a pří koukání s nadsázkou se u filmu dalo i bavit. Konec mi přišel už trochu překombinovaný a to jak skončí bylo předem jasné. Ale vlastně se mi to líbilo. Nenáročná podívaná, která neurazí.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Nádherný dokonalý film plný poučení. Když jsem se na něj dívala poprvé, vůbec jsem nečekala o čem bude a brala jsem to spíše jako další jednoduchý film, který mi jen zpříjemní jeden večer. Ale pak se rozsvítila první barva a z filmu se náhle stalo něco zajímavého. Od té chvíle jsem film hltala očima a v duchu se radovala nad skvělou a originální zápletkou a zpracováním. Černobílý obraz, který se rozzařuje, když lidé dělají co chtějí mi učaroval. Vše v městečku Pleasantville působí roztomile a malebně a tak dokonalo to poukazuje na dnešní náš svět. Na problematiku konzumu a těžkosti prosadit sám sebe. To co film podává a předkládá nejde od začátku čekat, ale stojí to za to. I přes rozporuplný konec, kdy se objevuje spousta otázek (třeba co bude se sestrou hrdiny, když je tam a on zpět, jak tam teď ubíhá čas a jak se vrátí) a trochu nepovedená závěrečná scéna s matkou, kterou, ale hrdina trochu zachraňuje, film stojí za to. Film je skvělý, originální a plný poučení. A já si ráda znovu a znovu užiju to skvělé pučení barev...