• Fantasy

Hvězdný prach (2007)

Pohádková třešnička velmi příííííííjemně stráveného dne. :-)

Let Fénixe (2004)

Slušně řečeno, akční, scénaristicky nezvládnutá pič..a. Nejhorší byla absolutně zmatená postava již hrál Giovanni Ribisi.

Pearl Harbor (2001)

Pompézní, přepychové, spektakulární. Každé americké dívčí srdce musí pukat jako dobře udělaný popcorn.

Sedm (1995)

Depresivní atmosféra? Výborný děj? Nejlepší psychologický thriller všech dob? Nejtemnější noirovka? Excelentní, dokonalý, geniální, brutální? Vrchol žánru? Kde, kde, kde? Sedmička je film o průměru. Hlavní hrdinové - typická průměrná dvojice mladého výbojného a starého zkušeného poldy, Vrah - průměrný úchylácky magor ujiždějící na sedmeru hříchů, Atmosféra - průměrná potemnělá atmosféra, bez které se takový film snad ani neobejde, Děj - průměrný nepřekvapivý příběh, zločinec nechává po sobě stopy, poldové je odhalují, Šokující závěr - průměrný předem očekávaný konec. A kruci, kde je ta deprese, to napětí??!!! Začínám mít pochybnosti o psychické labilitě lidí na čsfd. Zasloužené tři průměrné hvězdičky.

Extrémní svahy (2005)

Zajímavé nakouknutí do světa snowboardingu, jeho historie a současnosti. Průvodci jsou tehdy osmnáctileté vycházející hvězdy a o dvacet let starší snowboardoví mazáci, jejichž kvality se prověřily v úchvatných horách na Aljašce. Před tím skromným a nenápadným Terjem smekám. 3,5*

Tanec v temnotách (2000)

V Tanci musím vypíchnout dvě věci. Trierovu téměř dokumentární kameru, která dává větší dojem reálnosti (mizerná čeština budiž odpuštěna) a to islandské stvoření s nezaměnitelným hlasem jménem Björk. S rolí slepé matky se dokonale sžila, Björk snad ani nehrála, ona jí byla. Většina hvezdiček putuje tedy jí.

Bourneovo ultimátum (2007)

Tak buďto 95% lidí na čsfd při sledování poloboha Bournea moc hulilo ganžu a nebo já jsem ňákej přetaženej. Mně tahle "ultimativní adrenalinová suprtrůpr jízda" připadala jako úplně obyčejná, ničím nevybočující akčňárna (dobře, trošku se rozvrkočila kamera), obyčejnej hon na lišku. 2,5* Update 29.9.2014: S odstupem času sedmi let a zkouknutím předchozích dílů zvedám hodnocení ulti-bourňáka na 3,5*. Trochu jsem přestřelil :-)

Magnolia (1999)

Nehoda, náhoda, láska, lež, život, smrt, nenávist, kříž, mříž, krutost, bytost, minulost, budoucnost, vina, lítost, trest, odpuštění, osud a naděje ;-)

Next (2007)

Mít schopnosti vidět budoucnost jako Cris, tak bych teď pravděpodobně neměl příšernou kocovinu a nepsal bych komentář k Next s vypětím všech sil. Odmyslím-li si vyloženě odfláknuté kompjůtrové scény, tak příběh má slušný spád, Cage jako hrdina funguje, na Jessicu Biel se pěkně kouká.....ideální filmová jednohubka pro opilcovo kruté ráno ;-)

Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Ach jo. Další zklamání od jinak skvělého Parka. V Cyborgovi zvítězila na plné čáře forma nad obsahem. Zpracováno excelentně, Park si vyhrál s každým detailem, ale ten děj, hrůza. A to jsem fakt magor, takže k aktérům mám blízko.