• Fantasy

Cookie Thief, The (1999)

Když budete jíst v kavárně koláčky, ujistěte se, že jsou opravdu vaše....i když jako prostředek na seznámení, proč ne...kraťas beze bezeslov

Sweetnightgoodheart (2005)

Když se budete chtít rozejít s holkou, řekněte jí to raději narovinu. Nezkoušejte podobenství, snad proto abyste ji neranili, její mozek na to nemusí být úplně uzpůsoben. Mohla by si rozchod nakonec vyložit po svém :-)....víceméně amatérsky působící kraťas

Nový svět (2005)

V Malickově filmu se setkávají dva světy. Jeden průzračně čistý, nevinný, neposkvrněný lží, lakotou a hamižností a druhý vychytralý, nadutý, chamtivý a zatracený. Onen dojem opravdové krásy dokreslují nejen záběry panenské přírody a téměř meditativní hudba, ale i poetické vyjadřování pocitů hlavních aktérů. Skvělý výkon filmové hvězdičky Q'Orianky Kilcher vyvažuje mé antipatie toho nedomrlce Farrela.

P2 (2007)

Je čas Vánoc, čas na příběhy s vánoční tématikou :-) Před rokem se mi touto dobou náhodou do života připletla skvělá Láska nebeská, která mě ohromila a zařadila se okamžitě do mé filmové topky, teď dostal šanci (opět náhodou) vánoční thriller P2. Ohromující byl ale snad jen dekolt Rachel Nichols, který málem způsobil fatální zadušení svátečním cukrovím. Jinak zcela průměrný, zapomenutelný film pro ortodoxní vyznavače prsatých blondýn a cákanců krve.

Baramui paiteo (2004)

Korejský mistr bojových umění, 大山倍達 Ōyama Masutatsu, nazývaný také Choi Bae-dal kdysi řekl: "Člověk je chudák, jen pokud nemá sny a cíle. Pokud je má, je vždy bohatý.". Jeho cíl být nejlepším bojovníkem karate i za cenu, že půjde na samý okraj fyzických a psychických možností si zaloužil můj obdiv. Mezi slabší místa Baramui paiteo ale patří hodně pozvolné tempo v první polovině filmu a zvláštní hudba (místy zazní i metalopera :-). I přes tyto nedostaky snímek oplývá svoji uvěřitelností v bojových scénách a sympatickým hlavním hrdinou, nulou, loserem, "pochcánkem z Ikebukury", který si svůj sen našel a uskutečnil ho.

Hotel Chevalier (2007)

Aaaa, kdepak pozadí Natalie Portman, to není to, co se mi usadilo v hlavě po návštěvě Hotelu Chevalier, ale......"Where do you go to my lovely, when you're alone in your bed, tell me the thoughts that surround you, I want to look inside your head, yes I do........So look into my face Marie-Claire, and remember just who you are, then go and forget me forever, but I know you still bear the scar, deep inside, yes you do.....I know where you go to my lovely, when you're alone in your bed, I know the thoughts that surround you, 'cause I can look inside your head.... :-)"

30 dní dlouhá noc (2007)

Vybaven čtyřmi palicemi česneku, půl litrem svěcené vody, nabroušenými dubovými kůly a zánovním stříbrným krucifixem jsem si přeříkal počítaje svůj poslední otčenáš. Trochu nejistě jsem natáhl prst a spustil přehrávač, pevně odhodlán zatočit s bandou krvelačných bestií. A ouha. Ďábelský David Slade mě chtěl za každou cenu vyděsit a to neměl dělat. Nucenost byla cítit jak z hereckých výkonů, tak z vizuální stránky filmu. Nakonec i díky skvělému a mému oblíbenému Hartnettovi jsem přečkal do prvního rozbřesku bez emocionálního škrábnutí (bohužel), jen s lehce rozčísnutou pěšinkou a s pocity šimravého napětí, připraven na další nebezpečné dobrodružství ;-)

Václav (2007)

Jediné, co můžu, tak je Václava, českého "Forista", muže s duší dítěte, gentlemana v teplákovce, doporučit. P.S. Hvězdičky a podrobnější koment doplním po druhém zkouknutí. Poprvé viděno v nesprávný čas na nesprávném místě, myšlenkama jsem lítal úplně někde jinde.

Grindhouse: Thanksgiving (2007) odpad!

Tenhle typ morbidního pornohumoru já vážně nechápu. Touto cestou zdravím všechny místní onanisty!...speciálně EdaSe

Řek Zorba (1964)

Nekonečná pošetilost mužů a marnivost žen? Lžeme a chceme být (jsme) obelháváni? Zorba to řek přesně: "Šéfe, život znamená potíž, jenom smrt ne. Žít znamená odvázat se a potíže hledat!............Sakra šéfe, mám vás tak rád, že to nemůžu neříct. Máte všechno, vyjma jedné věci. Nejste blázen. A člověk musí být trochu blázen, jinak.....(zbytek moudra se dozvíte ve filmu ;-)"