• Fantasy

Kráska dne (1967)

Zakřiknutá, křehká, frigidní kráska s hodným manželem, která tajně touží po ponižování, násilí a hnusu. To je Buñuelova filmová výprava do chaotické duše ženy. Tady to chtělo, půjčím si slova klasika, ".....Dožralo to chlopka, že tak hlupy byl, do hospody zašel, vyplatu prepil, a jak domu přišel, řval, jak hrom by bil, a tu svoju robku zbil. Včil ma robka rada chlopka, jak on píská, ona hopka...."

Tři dny ke svobodě (2010)

Místy patetické až na střechu a možná ještě výš (uřvanej Crowe je trapnej), místy blbé jak pučtok a možná ještě víc (scénaristi by si měli něco přečíst o cukrovce), ale hlavně film jako celek vůbec nefunguje. P.S. Neesonův herecký výkon připomíná výstup ochotníka z kulturáku.

Haló, tady Indie (2010) (seriál) odpad!

Outsourced se vyhl vtip obloukem. Nedivím se, když v tom hraje tohle.

Druhá strana mince (2009)

Filmu nejvíc škodí scénář. Nebojím se říct, že kdyby byl Rewers o něčem jiném, Lankoszovi bych vysolil pěkné pětihvězdí.

Zelený sršeň (2011)

Stupidní komedie (víceméně) se stupidními hrdiny (totálně) sršícími jednu skvělou hlášku za druhou. 3,5*

It's All Gone Pete Tong (2004)

Muzikant co jede v děvkách, drogách a chlastu. Jakmile se dostane za svoje fyzické, psychické hranice, problémy ho stáhnou ke dnu a finito. Známe, známe, takové příběhy jsem slyšeli už milionkrát. Až sem nuda. Jenže v půlce filmu dochází k obratu, Frankie díky ztrátě vjemu, který ho ho dostal na špici, získá šanci přehodnotit svůj postoj k životu. "Taky tě miluju.../bum, prásk, výstřely z brokovnice/" Jeho vysmažené já jde k zemi a hluchý DJ chytá svoji druhou vlnu. 3,5*

Princezna a bojovník (2000) odpad!

Divnost, se kterou jsem se jen stěží pronudil do konce. Hlavní aktéři si neustálým zíráním do nikam říkali o profackování. A já zase zíral na sestřičku, co vypadala jako Michael Schumacher.

Zátoka (2009)

Masakr do slova a do písmena. 4,5*

Železný Schwarzenegger (1977)

Dokument pro ty, co chtějí něco dokázat. Arnie je bezkonkurenční. "Je ale třeba překonat práh bolesti. Cítíš ve svalech bolest a napětí, které pořád neustávají. A rozhodujou právě poslední tři nebo čtyři opakování. Ty nutí svaly růst. A právě ty dělají rozdíl mezi vítězem a poraženým. Když tenhle práh bolesti překonáš, staneš se vítězem. Když tím neprojdeš, zapomeň na to."