• Fantasy

Donggam (2000)

Už od zaznění prvních tónů klavíru jsem věděl, že to bude vyjímečný zážitek. První třetina byla ještě pozvolnější. Ke zlomu dojde v okamžiku, kdy se dívka zprávou z budoucna dozví, že jí není předurčeno být se svým vysněným milým. Byl to smutný, ale překrásný film o nenaplnéné lásce, která se týká asi každého z nás. Ale my máme alespoň tu naději, o kterou Soeun přijde..........."ale tak plyne čas" :-)

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Skvěle odpočinková akčně-dobrodružná komedie s rádoby vtipnými scénami, u které se krásně v kině prospíte, případně napíšete několik sms a vyřídíte pár telefonátů. Ani excelentní výkony Deppa a roztomilé Knightley to nezachránily.

Samaritánka (2004)

Zpočátku jsem nevěřil svým očím. Tohle má být můj oblíbený Kim? Místy rozmazaná kamera, nesmyslně absurdní scény, kýčovité dialogy. Zaběry jak vystřižené z nějakého průměrného béčka.....Bylo ale jen otázkou času, než mě zase dostane. A taky, že dostal. Film postupně nabíral na emocionální intenzitě (hlavní díky zdrcenému otci Yeo-jin) až k parádnímu závěru.

Maska zrcadla (2005)

..byl to sen?...byl to film?..tohle já vám nepovím. Život je jak zrcadlo, které se vám rozpadlo...na milion drobných kousků..:-)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kult???? Kult nudy. Jen silou vůle jsem vydržel až dokonce. Samé žvásty o ničem, tenhle film byl ztrátou času. Plusem je jen snad opravdu kultovní hudba k filmu a výborné výkony kudrnáče a máničky.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Tak tomu se říká poezie. Kim Ki-duk pomyslným štětcem namaloval obraz čtyř ročních období, které jsou paralelou ke koloběhu lidského života. Je to film o nevědomí a poznání, lásce a nenávisti, vině a trestu, odpuštění, naději, očistci a hledání sama sebe.

Siworae (2000)

Poeticky snový filmeček o dvojici, kterou spojuje kouzelná poštovní schránka. Každý detail filmu je nádherně zpracovaný, oku lahodící, s umocňujícím hudebním podkresem. Přitom je to velmi skromné a něžné. Doporučuju si poslechnout i soundtrack.

Superman se vrací (2006)

Bylo to hezký . Otázkou je, jestli to není na SUPERMANa málo. Nějak tomu chyběla šťáva, i když třeba efekty byly parádní. Brandon Routh byl v roli červené pláštěnky sice perfektní i Spacey byl výborný, zato Kate Bosworth alias Lois totálně zklamala. Tak tahle nevýrazná necharismatická osoba má být osudovou ženou superhrdiny? To je snad špatný vtip. Zaplaťpánbůh za ten milostný trojúhelník a pár vtípků, které lehce rozvířily jinak stojaté vody. To je ale zatraceně málo, tudíž dávám 3,5*

Auta (2006)

Já na tyhle animáky nekoukám. Nic mě neříkají, nebaví mě, nudím se u nich a místo sledování bych raději třeba někde okopával mrkev. Existují jen dvě vyjímky. Teď už vlastně tři. Doporučuju :-)

Top Gun (1986)

Tak tohle vždycky byla, je a bude moje citová záležitost. Úžasné romantické scény, parádní vzdušné souboje, přitažlivý příběh, krásně "namachrované" charaktery postav a dechberoucí:-) muzika.