• Fantasy

Once (2007)

Once je jen taková malá šedá irská myška, jen pár písniček, o ději nemůže být řeč, pár hloupých dialogů, slaboučké herecké obsazení, roztřepaná kamera, ale přesto jsem z kina odcházel s pocity blaženosti. Myslím, že "racionální" kriteria hodnocení jsou pohou titěrností, jde o to si film hlavně UŽÍT. A Once dokázal zabrnkat na tu správnou strunu.

Šťastné míle (2007)

Šli tři. A šli a šli a šli a šli a šli a šli.......nuda, co?

Rocky III (1982)

Trojka se už hodně liší od předchozích dvou dílů. Chyběla mi ta Rockyho typická ukecanost, chyběl mi ten looser, ta nula, kterou, když něco srazí k zemi, tak se zas otřepe a postaví na nohy. S bublinou Mr.T to byla spíš parodie.

Yenaesoolsa (2005)

Nooo, v porovnání s jinými korejskými filmovými klenoty Yeonae sulsa malinko zaostává. Trošku nuda. Playboy čaroděj a jeho triky mě zrovna nepřesvědčily. Za to tolik hezkých holek pohromadě jsem už dlouho ve filmu neviděl. Asijské baby mě prostě fascinují ;-) 3,5*

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Dnes viděno do třetice. Hodnocení zvyšuju na finální plnej počet hvězdiček. Ale čistě z osobních důvodů, v Yeopgijeogin geunyeo jsou mraky hloupých a pitomých scén, ale to pohrávání si s osudem a náhodami mě prostě baví. Navíc, dvojice, drzá, diktátorská holka a trouba, kterej se o ni stará, nosí ji opilou domů, nechá se od ní bít a vůbec je jí oporou, má moje sympatie. P.S. Na bloncku Cuthbertovou v americkém remaku jsem teda zvědavej. Kdyby to dopadlo alespoň tak jako remake Il mare.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Chandler:"Nevadí, Pobřežní hlidka". Eddie:"Cože? Ty to sleduješ?". Chandler:"Tobě se nelíbí???". Eddie:"(smích) Nee, ty krásky tam jenom běhají pořád po pláži.". Chandler:"Tím je to geniální!!....Pěkný lidi!....Běhají!". Chandler to skěle vystihl a já se k němu připojuju ;-)

Wichool (2005)

Máte někoho, komu věříte, někoho, komu se plně oddáváte. Přítele, přítelkyni, manžela, manželku. A on vás jednoho dne zradí, podvede. Cítíte nenávist, smutek, lítost, vztek. Stejně tak jako dvojice v April snow, kterou společný osud svede dohromady. Film, ve kterém se moc nemluví, film, ve kterém vládno ticho, melancholie a ve vzduchu se vznáší hodně otazníků. Proč????

Opojen ženami a malováním (2002)

Ne, že by Ohwon žil nudným životem, vždyť v jednom kole chlastal, souložil a maloval, ale jeho životopisný snímek postrádá jakýkoliv emocionální náboj. To jsou samé stromečky, ptáčci, alkohol, ženské, ale nic co by mě roztrhalo na kusy. Paradox. P.S. V Chihwaseon dostala Ye-jin Son jen malinkatou roličku, ale v mých očích je to jedna z nejpůvabnějších a nejpřirozenějších hereček současnosti.

Rocky II (1979)

Dvojka je už trošku nastavovaná kaše, ale Rocky je stejně hvězda....čtyřhvězda.

Pailan (2001)

První půlka snímku je až nezvykle nudná, herecké umění Min-Sik Choia je sice excelentní (scéna, kdy si uvědomuje, že svůj dosavadní zatracenej prochlastanej život celej pros.al je skvělá), ale to zdaleka nestačí. Možná jsem už zmlsanej. 3* SPOILER (dál to možná nečtěte) - "Venku hustě prší. Failan je v malé, prostě zařízené místnosti a umývá si tvář. Je v těžké životní situaci, je sama, vystrašená, má dluhy, tvrdě dře, aby je mohla splatit. Po chvíli otočí hlavu a zadívá se na kelímek se zubními kartáčky. Jsou tam dva. Jeden její, žlutý, který je už hodně opotřebovaný. A druhý modrý netknutý. Nikdo jej nikdy nepoužil. Večer před spánkem, před společným ulehnutím a ráno po probuzení do nového dne, před společnou snídaní. Nikdo. Je sama, jen s usmívající se fotkou manžela." Tento skromný, ale vše říkající záběr trvající jen pár sekund jsem si pouštěl nekolikrát dokola. Fantastická symbolika vyjadřující tolik emocí, tužeb a přání. Nakonec musím zvednout hodnocení na 4*