300: Vzestup říše (2014)

Wow.. úchvatný Slow motion a asi nejlepší "bitevní" scénky, které jsem za poslední dobu viděl. Možná trošku škoda, že bitvy na lodích trošku omrzí. Každopádně tyto scénky rozhodně táhnou celý film a bez nich by to nebylo v žádném případě ono. A Eva Green si svou roli psychopatky nadmíru užívá. Hudební doprovod na jedničku, kamera taktéž výborná. Sice lehce useknutý, ale naprosto kure*sky epický nástup Sparťanů to všechno krásně zakončí. 80%

Nepřítel státu (1998)

Tento thriller je pro mě jeden z nejlepších.. Po celou dobu je zde stále tempo a "nevíte" co se stane. Navíc Willl Smith se předvedl v plné parádě! 95%

Já, Frankenstein (2014)

Za slušné herecké obsazení hvězda navíc.. Celkově 40%

Gravitace (2013)

Škoda, že tomuto filmu trochu škodí místy lehce stupidní dialogy a pro mě docela málo rozvinutý příběh. Ale o tom naštěstí gravitace není, takže to v závěrů tolik nevadí. Způsob zpracovaní je opravdu úžasný a nápad se "stříhem" okouzlující. Rozhodně je tento film přímo dělaný pro kinosály a 3D! Podle mého názoru si film nikdy neužijete tak jako v kině, obzvlášť u takové snímku. Viděno v IMAXu, kde jsem málem utrhl sedačku, když sem chtěl Sandře pomoci se čehokoli chytit.. :-D Za mě hezkých 85%.

LEGO® příběh (2014)

Velice originálně pojaté, spousta méně či více povedených gagů a narážek. Osobně si myslím, že potenciál Lega jako takového byl využit dostatečně. "Everything is awesome." 75%

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Osobně se mi tento druhý díl líbil mnohem více..Podle mého názoru v celku zajímavý nápad vytvořit vlastní klima "jídelního-potravinového"(bohužel, lepší slovo mě momentálně nenapadlo) ostrova 61%

Ledové království (2013)

Sice pohádka, dějová linka trošičku pokulhává,ale jinak naprosto parádní podívaná! Trošku mi to připomínalo Tangled.. Každopádně nebýt Svena  a Olaffa  , tak by si to ode mne nezasloužilo tak vysoké hodnocení.. Sečteno podtrženo, celkový dojem, příběh, roztomilá a oddechová atmosféra, sympatické postavy, hudební doprovod + píseň  Let it Go   = 100%

Vejška (2014)

Celkový "kabátek" filmu mnohem lepší než Gympl a celkový dojem je takový, že Vejška je určitě o stupeň výše než Gympl. Celý film určitě táhne duo Kolmanů, Kraus a Mádl a jako bonus jsou zde skvělé hlášky. Navíc je vidět, že Mádl si svoji postavu nadmíru užívá. Hudba od Mika T a Vladimira 518 tomu dodá tu správnou atmosféru. Navíc je to český film a mé hodnocení k tomu také přihlíží. Vzhledem k tomu, že jsem po přečtení některých komentářů váhal, zda-li má vůbec cenu jít do kina, tak jsem spokojen. "Tak sem č*rák no!" Za mě krásných 75%

Enderova hra (2013)

Po stránce efektů a celé vizuální stránce naprostá bomba, ale celkový průběh děje mi nějak nesedl. Vše mi přišlo moc "rychlé". Bohužel hlavní hrdina Asa Butterfield mi nepřijde zrovna sympatický, ale to je subjektivní. Jedna hvězda navíc za Harrison-a Ford-a a jeho roli, kterou zahrál parádně. Škoda relativně otevřeného konce. Upřímně totiž doufám, že žádný druhý díl nevznikne, ale na druhou stranu bych se tomu nedivil...70%