Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Hrozně dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak nějak originálně shrnout každý díl.. No, bohužel se mi to nepodařilo a tudíž napíši jeden komentář, který bude ke všem a dovolím si pak metodu Copy&Paste. Doufám, že mi za to nikdo hlavu neutrhne. Já neberu každý díl jako samostatnou kapitolu, ale jako jeden celek, který byl rozdělen na tři části. V LotRovi nalezneme nesmírně krásné lokace Nového Zélandu, naprosto úchavatnou, dechberoucí hudbu, která naprosto vystihuje každou situaci a bez ní, bych si nebyl schopen přestavit film samotný. Další kapitolou je samotný příběh a celé zpracování snímku. Příběh jako takový mě naprosto uchvátil a k tomu nemám co více dodat.Navíc některé hlášky,humor jsou naprosto legendární( pro mě) a parádně zasazené do děje!"Je tu ale trpaslík, kterého nepolapí tak snadno - má oči jako jestřáb a uši jako rys!! A dýchá tak nahlas, že bychom ho zastřelili i ve tmě..." Zpracování a detailnost, na kterém si dal Peter Jackson bez pochyb nesmírně záležet, je naprosto precizní. Herecké obsazení a výkony snad netřeba komentovat, zvládnuto naprosto bravůrně. Původně jsem viděl "pouze" neprodloužené verze, které mě samozřejmě dostaly. Dalším krokem bylo to, že jsem shlédl prodloužené verze, které mě dostaly ještě mnohem více a je naprosto, ale vážně naprosto úžasná! Takže trilogii jsem si oblíbil zase o stupeň výše. Pak jsem se do toho ponořil až tak, že jsem si sehnal kompletní edici na Blu-ray, kde je jak prodloužená verze, tak momenty z natáčení, rozhovory atp. No, a tímto si mě "LotŘík" získal úplně ve všech směrech. (Dokonce mě "donutil" přečíst knižní předlohu, což překvapilo i mne samotného, ale to už zase odbíhám od filmu. :-D) Celá trilogie je pro mě nezapomenutelná, řadí se mezi mé nejoblíbenější a vždy se na ní velice rád podívám, i když už takhle jsem jí viděl nespočetněkrát. Závěrem si dovolím přiložit pár odkazů: Kompletní tracklist z celé trilogie. Povedený a zábavný remix hudby, ke každému dílu jeden - 1, 2, 3 Sečteno, podtrženo.."Čaroděj nechodí pozdě, Frodo Pytlíku. Ani moc brzo. Přichází tehdy, když on chce." BEZKONKURENČNÍCH 100%

Zloba - Královna černé magie (2014)

Ani nevím, jak tento snímek popsat.. Ze začátku jsem na něj koukal z velkým odstupem a po pár prvních minutách sem si naivně začal myslet, že to bude "hloupá pohádka". Naštěstí jsem u obrazovky zůstal sedět a netrpělivě vyčkával, kdy přijde ta temnější stránka filmu. A dočkal sem se! Zhruba v polovině mě to doslova vtáhlo do děje a opravdu jsem se těšil na závěr. Upřímně můj typ na "zachránce" Aurory byl od první chvíle Diaval, ale čím více se děj rozvíjel a snímek finishoval, tak mi postupně docházelo, jak to zřejmě bude... Závěrem snad jen to, že nechápu co v některých komentářích či diskuzi lidem vadí na Angelin-ě. Dle mého skromného názoru to zahrála opravdu na výbornou a proměna její postavy naprosto parádní. No, abych to shrnul, tak mě film opravdu mile překvapil, ale jak se říká "sto lidí, sto chutí", takže film asi nepadne do oka každému. :-) 80%

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Jednoduše řečeno..totální bullshit. Větší blbost jsem za poslední dobu neviděl. A u tohoto snímku se ztotožňuji s názorem Verbala...

Želvy Ninja (2014)

Jediné co v tomto filmu není aspoň trochu stupidní je rozhodně humor. Vtipné vsuvky,dialogy a scény tento film zachraňují na celé čáře. Je to spíše taková pohádka obohacena o akci, ve které jsou hlavními hrdiny Želvy a plastová Megan... Upřímně jsem čekal 100% blbost, ale naštěstí to není tak hrozné. Aspoň je tu parádní soundtrack. "Nepochopil jsem konec Ztracených! " Slabších 60%

Strážci Galaxie (2014)

Trošku mi vrtá hlavou, proč skoro pokaždé musí hlavní postavě umřít někdo z rodiny? Aby nám víc přirostl k srdci nebo co? Každopádně to je jen na okraj.. Strážci galaxie nevybočují z řad klasické Marvelovky. Což je pro mě osobně dobře, protože veškerá dosavadní tvorba se mi velice líbila. Jistě, občas to trošku pokulhává, ale od tohoto filmu jsem nečekal nějaké zázraky, ale chtěl jsem se hlavně pobavit..A to se uskutečnilo. Parádní vizuální zpracování, sem tam nějaký ten fórek a parádně zpracované akce. Někdy se tam vplíží menší trapná situace, ale to je tak vše. Pohodová nálada filmu u které sem si osobně velice odpočinul. Zoe Saldana je pouze třešničkou na dortu, které by slušela každá barva .*_* Nemůžu si pomoct, ale Grootova postava si zaslouží menší protekci.. Na závěr snad jen I am Groot! 85%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Pro mě 100% nejslabší díl ze série.. Čekal sem od toho mnohem více, respektive aspoň to, co bylo v minulých dílech. Bohužel se tak nestalo a tímto spadá Expendables 3 do pytle s tuctovými americkými filmy. Původně jsem to neviděl ani na ty tři hvězdičky, ale Antonio Banderas to zachránil. Původně mi svým plkáním vadil, ale v závěru jsem si ho docela oblíbil. No a v neposlední řadě nesmím zapomenout na hlavního záporáka Mela Gibsona, který svou roli zvládl bravůrně..Na okraj bych dodal jen to, že samotné efekty, souboje helikoptér, mi přišli spíše směšné, než "napínavé". Sem tam nějaká ta hláška Vážně kouříš hned vedle nádrže na letecký benzín?? a to dá finálních 60%

Králové ro(c)ku (2006)

Ze začátku to vypadalo velice slibně, ale bohužel s časem upadá i kvalita filmu. Každopádně když film je průměr, tak písničky a alba Tenacious D jsou boží a nebýt tohoto filmu, tak se o nich nejspíše nedovím... 55%

Sunshine (2007)

Super sci-fi, ale na můj vkus až moc přetahovaný konec..kdyby si poslední 1/3 odpustili, byl by to bezesporu plný počet.75%

Transformers: Zánik (2014)

Možná, že jsem od tohoto snímku čekal až příliš..Jestli má být další trilogie, tak to potěš pánbůh.. Mnou naprosto nepochopitelná skoro 3h stopáž. Letní blockbuster, který bohužel ničím neoslní. Parádní efekty(ještě aby ne), hudba také na výbornou a to je asi vše. Stupidní dialogy, stupidní příběh a prostě to, co se snaží z tohoto nápadu vyždímat je i na mě moc. Prostě absurdní, bez nějakého vyššího smyslu. Sečteno podtrženo, jsme zase na začátku příběhu prvního dílu a bohužel nás čeká pokračování, které snad v roce 2018 skončí..TFUJ.35% PS: Můj zážitek z této projekce byl značně umocněn arogantním, obézním *****(oslovení nechám na Vás), který celé 3 hodiny funěl jak prase a neustále do mě šťouchal. Takže bych mu tímto chtěl poděkovat a vzkázat, že když nezvládne normálně dýchat a vejít se do normální sedačky, tak ať neleze do kina a neruší při tom ostatní diváky. Děkuji!