• Krátkometrážní

Paddington (2014)

Nejmilejší a nejroztomilejší snímek roku. Překrásný dárek od britských filmařů k letošním Velkým nocem a nádherné zakončení jedinečného filmového roku.

CBGB: Kolébka punku (2013)

Film samotný by si možná i zasloužil čtyři hvězdičky, kdyby kapely v '73 nehrály skladby, které byly napsány až léta a léta později, na stěnách nebyly nálepky interpretů, kteří v klubu ještě ani nehráli a... Tak dále a tak podobně. Ale tohle prostě ignorovat nejde. (+ Malin Akerman je zřejmě ta nejhorší Debbie Harry, jakou kdy kdo mohl ztvárnit.)

Interview (2014)

Protože svoboda slova, proto!

Máma na tahu (2014)

Nejkrásnější a nejupřímější komedie tohoto roku, u které se od srdce zasmějete a rádi pobrečíte. Lidem bez vztahu k malým příšerkám vstup zakázán!

Pompeje (2014)

Co se stane, když zkombinujete Gladiátora s hodně špatnou kopií Titanicu? Přesně tohle...

Šéfové na zabití 2 (2014)

Stále vtipné, trošku (více) přisprostlé a méně předvídatelné než byste čekali. 70% (Předpremiéra Cinema City Anděl, 26. 11. 2014)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak toto je skutečně bída nad bídu... Dvouhodinová bitka okořeněná pěti minutami jak vystřiženými z Epizody III? Nechám si ujít, děkuji pěkně. V tomhle díle je prostě špatně vše od nevýrazné hudby po TUPÝ scénář. Thorin je chvíli normální, pak mu najednou přeskočí, aby se mu posléze opět během pár vteřin vyjasnilo? Thranduil tvrdí, že Taurielina láska je jen klam, aby po pár minutách tvrdil pravý opak. Bilbo zve srdečně všechny k sobě do Dna pytle, aby o pár záběrů dále nechtěl živou duši vidět? Tupost a naprosto zbytečná zdlouhavost tohoto scénáře jako by neznala mezí. A nejhorší je, že by celá trilogie působilo naprosto bez chybičky, kdyby se jen Šmakova dračí poušť a právě Bitva pěti armád spojila v jeden jediný snímek... Dvě hvězdičky za krásnou vizuální stránku a trio Pace/Bloom/Evans.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Horor, rodinné pouto, vtip - Supernatural má vše a dokáže s tím pracovat jak žádný jiný seriál. Již deset let mě děsí, baví i napíná a já doufám, že mu to přinejmenším dalších deset let vydrží. Hvězdičku navíc za holt, který svým fanouškům každoročně vzdává!

Arrow (2012) (seriál)

Největší vykrádačka The Dark Knight Rises a Lost (kteří jsou ironicky zmínění hned v první epizodě), kterou kdy kdo spatřil... Okořeněná patosem typickým pro všechna díla CW.