• Krátkometrážní

Strážci Galaxie (2014)

Marvel Cinematic Universe není série, je to kult, to se s každým filmem čím dál přesvědčivěji potvzuje. Každým snímkem překonává laťku, kterou si samo nastavilo. Každý film je vyzrálejší, dospělejší, akčnější, promyšlenější a v případě Strážců i odvážnější (o ostrý jazyk, sexuální podtext a na Disneyho poměry drsné scény tu vskutku nouze není). Neexistuje žádná série, na jejíž filmy bych se těšila tak, jako na ty patřící do MCU. Vánoce jsou oproti premiérám těchto snímků svátkem domorodého kmenu v hluboké Amazonii. A jestli to znamená, že jsem geek - tak jsem tedy geek & proud! (Viděno: IMAX 3D)

Očista: Anarchie (2014)

Arkádová architektura dvojce rozhodně svědčí. O třídu se posunul nejen příběh, ale i jeho celkové spracování, Anarchie je jednoznačně velmi milé překvapení a Frank Grillo opět dokazuje status akčního hrdiny. 70%

Očista (2013)

Tak tohle není vůbec špatný nápad. Dokonce si dokáži i zcela přesně představit, jak bych jej využila v praxi. Ba co více, jsem si i jistá, že nejeden student KAE FF UPOL by se ke mně s láskou přidal. Žel zůstává jen u ne příliš vyvedených filmů. Tak snad příště!

8 MM (1999)

8mm je přesně ten typ snímku, který mne donutil zpochybnit vše, co jsem kdy o filmu věděla. Ať už jde o jakkoli kvalitně spracovaný snímek, tohle víckrát vidět prostě nechci.

Holka na hlídání (2007)

Jako bývalá au-pair s radostí přidávám komentář "Natočeno dle skutečného příběhu"...

Agresivní virus (2014) (seriál)

Vše na The Strain křičí a dýchá "komiks". Těžko říct, zda je to zrovna této sérii k užitku či naopak ke škodě. Pilot mne nijak zvlášť nenadchl, dle mého nepřinesl nic, co tu již nebylo, i přes to však budu sledovat i nadále. Alespoň něco mi v horkém létě vykouzlí zimomriavky po celém těle!

Úsvit planety opic (2014)

Tak nevím, jestli je vtip ta dvouhodinová podívaná nebo to hodnocení zde... Což o to, film to není vyloženě špatný, ale zas tak dobrý či snad lepší než původní snímek určitě ne. Ba co víc, krásně jsem si na jeho konci vzpomněla na díl Teorie velkého třesku, ve kterém Amy vysvětluje Sheldonovi, že Dobyvatelé ztracené archy by bez Indiany Jonese dopadli úplně stejně. Tento příklad se da totiž nádherně aplikovat i na Úsvit. Film prostě nepřináší vůbec, ale naprosto nic nového. Tři roky stará jednička skončila vyhlášením války lidstvu a přesně tak skončil i tento film. Vše při starém, status quo přetrvává a mně uniká podstata tohoto snímku...

Spring Breakers (2012)

Nemá cenu si hrát na to, že jde snad o nějakou alegorii na samotu, zoufalství či snad stav současné společnosti. Tohle je prostě neskutečná blbost a s největší pravděpodobností výplod pokroucené fantasie scénáristy s úchylkou na zadečky středoškolských spratků.

DC Showcase: Catwoman (2011)

Catwoman je mou nejoblíbenější komiksovou hrdinkou vůbec. Když jí však dáte průměrný příběh a hlas Elizy Dushku, nemůže to dopadnout dobře...

Transformers: Zánik (2014)

První Transformers, kteří se mi upřímně líbili. Výborná hudba, inteligentní humor, skvělé efekty a nádherná auta; co víc si přát? Jediné, co skutečně Zániku škodí je délka. Téměř tříhodinová stopáž je skutečně až přespříliš a zatímco první polovina funguje jako slušný rozjezd, po kterém následuje vtipná (při pomyšlení na U Can't Touch This se směji ještě teď) a efektivní akce, poslední půl hodina mi přijde až samoúčelná. P. S.: Nevím, koho do role Tessy napadlo obsadit Nicolu Peltz, ale zřejmě mi na ni zajistil slušnou alergii. P. P. S.: Z úvodních songů Linkin Park se stala téměř tradice, kdo měl ten 'geniální' nápad tuto tradici porušit?