Once (2007)

Tenhle film mě ničím neoslovil a místy mě dost nudil. Zaplaťpánbůh, že trval jen 85 minut. Dohromady se tam nic nedělo, pouze se tam zpívalo. Věřím, že fanouškům dua Irglová + Hansard se to musí líbit, mě jejich hudba nebere.

Město ztracených dětí (1995)

Dvě hvězdičky dávám pouze za pěkné vizuální zpracování. I když mám ráda Jeuneta i temné pohádkové příběhy, Město ztracených dětí jsem stěží dokoukala. Většina postav byla tak bizarní, až to lezlo na nervy a navíc měl tento film dost přihlouplý děj. Pár scének se mi tam ale líbilo - např. úvodní scéna se Santa Clausema nebo postupné stárnutí Drobka a mládnutí Kranka.

Fontána (2006)

Na to, jakou jsem na Fontánu slyšela chválu, mě dost zklamala. Vizuální stránka se mi někdy líbila, někdy ne (kýčovou počítačovou animaci á la vesmírní lidé moc nemusím), filosofické poselství v duchu náboženského eklekticismu mi přišlo dosti banální a příliš mnoho emocí ve mě nezanechal ani smutný příběh lékaře a jeho nemocné ženy. Film je to sice líbivý, ale povrchní.

Alenka v říši divů (1999) (TV film)

Příběh o holčičce, která propadne jámou do podivného světa plného bláznivých postaviček, světa, kde neplatí žádná pravidla a žádná logika. Chápu, že se někomu nemusí líbit, občas je až nervydrásající :-) Jinak se jedná o celkem pěkné a věrné zpracování Alenky v říši divů. Takhle nějak jsem si ten příběh představovala, když jsem čítávala knížku.

P.S. Miluji Tě (2007)

Čerstvá vdova se vyrovnává se smrtí svého manžela a protože je stále mladá a krásná (?), jde si užívat s kamarádkami a ačkoliv nebožtík v hrobě ani nestačil vychladnout, leze do postele s jeho nejlepším kamarádem. Děj tohoto filmu mi připadal absolutně nereálný a divný a hrdinové ne moc sympatičtí. Celkově byl film nudný a utahaný a na romantickou komedii poněkud depresivní.

Bestiář (2007)

Tento rádoby feministicky laděný film je velmi povrchní a hloupý. Hrdinka Karolína je pipka, která nemá kouska hrdosti nebo studu v těle a dolejzá za jedním nesympatickým snobem. Ten s ní jedná jako s kusem hadru. Trvá to hodně dlouho, než to Karolíně docvakne. Aby se milenci pomstila, rozhodne se, že bude nezávislá (tj. bude se chovat stejně jako ti hajzlíci a kurevníci, kteří se na ni v životě díky její hlouposti lepili a leze do postele s každým, koho potká. Nevím, kde bere čas na chození do práce nebo na psaní diplomky...). Je zde spousta hloupých stereotypů, na můj vkus až příliš sexuálních scén a některé postavy a scénky mi přišly skoro neuvěřitelné... Film mi silně připomínal Román pro ženy.

Requiem za sen (2000)

Syrový, krutý, ale působivý film (podobně jako Trainspotting) o lidech, kteří by si mohli celkem spokojeně žít, kdyby se jich a jejich blízkých nezmocnily drogy. Líbí se mi, že film nezobrazuje feťáky pouze jako individua na okraji společnosti - špinavé a páchnoucí bezdomovce a kriminálníky, ale jako úplně běžné lidi, např. jako matku hlavního hrdiny, kterou její syn zanedbává, a tak sedí celé dny u televize, dívá se na hloupé televizní pořady a sní o tom, že se jednoho z nich sama zúčastní. K tomu však potřebuje dostat se do svých starých šatů... Začne úžívat prášky. Sice hubne, ale má to vliv na její psychiku... Scény, které zobrazují Sářino vnímání a halucinace pod vlivem drogy byly opravdu povedené, dělalo se mi z nich špatně, stejně jako ze závěrečného sestřihu opravdu nechutných a smutných scén.

Mumínci (1990) (seriál)

Když jsem byla malá, knihy o mumíncích patřily k mým nejoblíbenějším a ráda si je přečtu i v dospělosti. Seriál Mumínci není špatný, ale bohužel, postrádá poetičnost literární předlohy.

Sirotčinec (2007)

Sirotčinci se nedá téměř nic vytknout - je zde správně strašidelná atmosféra, nečekané lekačky, zajímavá pointa. Snad jen to, že je zde poměrně dost klišé - strašidelný dům, dítě, které narozdíl od dospělých vidí duchy, kluk se znetvořeným obličejem atd. Je to prostě jeden z mnoha duchařských hororů, hodně mi připomínal film "Ti druzí", "Kruh" nebo "Šestý smysl".

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Tenhle film jsem nikdy moc ráda neměla. Připadal mi trapný, podobně jako další komedie o podnikání z počátku devadesátých let. Po čase jsem mu ale přišla na chuť. Jeho kouzlo spočívá v tom, jak dokonale vykresluje prostředí tehdejších zbohatlíků i vesnických buranů. Bohuš je povaleč a ožrala, na kterého se jednoho dne usměje štěstí a spadne mu do klína hromada peněz, resp. firma na výrobu cihel. Bohuš ale s penězmi neumí nakládat. Začne bezmyšlenkovitě a hloupě utrácet - koupí si bazén, koně, pštrosa, kolotoč, děvky... Začnou se na něj jako pijavice lepit různí prospěcháři a poté, kdy zase o všechno přijde si ho už nikdo ani nevšimne. Kromě několika povedených scének mě přijde směšné i to, jak jsou tu zpodobnění tehdejší snobi a jejich atributy (všechny ty drahé podniky, bazény, satelity, vodní postele, volná barevná saka...).