Zbouchnutá (2007)

Dostal som co som necakal. Cakal som sablonovy rom-com s nejakou chabou zapletkou a absurdnym humorom. A ono nie. Nakoniec velmi solidny romanticky filmik. Dokonca spolubyvajuci hlavneho hrdinu, ktori maju niest humornu dejovu liniu tu posobia dost odveci. Ale potom na obraz pride znova dozlata vyziarena Katherine a vsetko je zachranene. Humor tu je, ale nic vybusne. Skor tak, aby sa clovek uvolnil a neriesil vaznost celej pointy. Za to palec hore. Pre mna mile prekvapenie a ako oddychovka to nema chybu. p.s.:az tak detailne zabery porodu v unrated verzii som fakt necakal, takze pre rodinne pozeranie ju velmi neodporucam :D

Zelené peklo (2003)

V podstate to cely cas vyzera ako by sa scenarista snazil vyhrat sutaz o najvacsi pocet zvratov v pribehu. Na to sa proste nechyta ani Shuter Island. A postupne je z toho celkom slusny hlavybol, ktory posledna 10 minutovka dotiahne do dokonaleho konca. ALE. Po uplne poslednom rozuzleni ( :D ) to vsetko celkom slusne zapadne a z pomerne neprehladneho gulasu dejovych linii a filmovych zanrov sa razom stane relativne zaujimava detektivka. Nijako specialne dobra,na druhe pozretie to urcite neni, ale zaujimava rozhodne.

Jack a obři (2013)

V principe sa tomuto filmiku neda ani vela vytknut. Efekty a graficke spracovanie su jednym slovom uzasne. Najma detaily obrov su fakt spica. McGregor par krat slusne zahlaskuje, a preto je celkom skoda ze len par krat. Klise rebelskej princeznej sem krasne zapada a mlada Eleanor ju vie velmi dobre „predat“. Jack samotny si ma ale akosi neziskal, neviem, prostne mi bol cely cas ukradnuty. To jedine mi asi vadilo. Inak velmi slusne pozeranie ktore nikde zasadne nedrhne, dej odsypa a najma zaverecna cast filmu je velice pozeratelna. Standardne za solidne 3, ale za vizual pridavam stvrtu.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Propagacny slogan „All roads lead to this.“ tu sedi do bodky. Tento film prepaja vsetky predosle diely serie. A to dokonca velmi sikovne. Rodinnych hodnot je tu naozaj pozehnane, ale ja to vnimam pozitivne. Postavy proste starnu, a keby to neslo takto, tak by sme im bezhlave nahananie po svete za vsemoznymi misiami prirodzene neverili. Je pravda ze oproti 5ke tomu chyba ten moment prekvapenia, kedy nas uzemnil fakt, ze z F&F serie prisiel solidny akcny film. Ale kam dalej sa da stupat z vrcholu? Da sa tam len zostat, alebo klesnut. Tento kusok tam jednoznacne zostal, len sme to uz akosi prirodzene ocakavali a uz nas tak neuzemnil. Mnohi mu vycitaju prilisnu prepalenost, ale malo by mi to pokazit zazitok? Nie. JE TO FILM! Ak chcete realitu, pustite si nejaky dokument. Ja som si to cele uzival. Akcia ako ma byt. Odhalene sexi pozadia, ako sa na F&F patri, tiez nechybali. Tyrese hlaskami utoci na branicu a s Ludacrisom by mohli byt komedialna dvojica roka. Dieselovho zasadoveho Torreta nejde neobdivovat a vsetko to dotvara naozaj (ale fakt naozaj) luxusny soundtrack. Ride or die!

Agent na útěku (2012)

Od Bournovej serie to maju vsetky spoinazne thrillery, ktore nie su postavene na nerealnych technickych hrackach v style Bonda dost tazke. Expatriate nie je vynimka. Napriek tomu je to vcelku solidny film. Minulost hlavneho hrdinu je pekne postupne davkovana pocas celeho filmu a v spojeni s rozhovormi s vlastnou dcerou, to posobi nenutene a relativne prirodzene. Ta sa navyse v momente nezmeni zazrakom na profesionala, ale pekne uveritelne svojho otca stve svojimi pubertalnymi uletmi dalej. Eckhart prekvapivo dobre zvlada tahat hlavnu ulohu a cely film pekne odsypa. Celkovo to naplnilo moje ocakavania a zasluzi si solidne 3.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

No, mame tu piaty diel serie. Bohuzial. Ani nie pre to, ze by to bol zly akcny film, ale pre to, ze to pomenovali Die Hard. Nabuchanost a tempo stvrteho dielu a postupny McClane masaker prvych troch tu skusili nahradit poctom explozii. Neuspesne. Je to take pozliepane ako nejaka videohra. Akcna sekvencia – presun – akcna sekvencia – presun – finale. A aby toho nebolo malo, tak rejza pridaj aj rekordny cas roztrasenej kamery v jednom filme – neskutocne iritujuce uz po par minutach. Ale aby som len nekritizoval, tak musim uznat ze Bruce je, aspon podla poctu spomenuti Jezisa, naboznejsi ako kedykolvek predtym, a tato novoobjavena naboznost mu evidentne pridala na hlaskovacom talente, ktory to cele aspon trochu pozdvihuje. A nazov Die Hard si zasluzi aspon poslednych 15-20 minut filmu, kde uz Willis demoluje vsetko a pomocou vsetkeho. To je ten pravy McClane, ktoreho vsetci pozname a milujeme. Na zaver aspon maly kompliment: explozia helikoptery vo finale bola naozaj luxusna...

Mrtví a neklidní (2013)

Mile. Spociatku velmi utahane a pomale, ale k "zivotnemu" tempu zombikov sa to vlastne celkom hodi a vyvazuju to vskutku slusne hlasky. A potom tak ako sa postupne zrychluje imaginarny tep hlavneho zombika, tak sa spamatava aj rychlost filmu. V sucasnej zombie mode prekvapivo originalny motiv - aj ked je kostra vlastne prebrana od Shakespeara (scena s balkonom bola pekny odkaz). Vdaka tomu ze pointa je postavena na vseliecivosti lasky mi vobec nevadi, ze jej chyba akakolvek logika a ze je to cele tak trochu presladene. No a co, ved o tom rom-comy su, tak preco to niekomu vlastne vadi? Je fajn ze Summit dokaze za peniaze vydojene z Twilightu natocit aj nieco takto vkusne a prijemne. P.S.: Teresa Palmer mi je uz dlhsie sympaticka, ale po tomto filme som sa asi definitvne zamiloval :D

Práskač (2013)

Celkom fajn film na jedno pouzitie. Na cestu do vlaku, alebo inu kratochvilu. Taky po ktorom si poviete, ze to nebol strateny cas ,ale druhy krat si ho uz asi nepusti nikto. Rock tu skusa zabrdnut do viac-menej seriozneho herectva a napodiv mu to aj viac-menej ide. Nebyt jeho obrieho krku, tak by som mu rolu kamionistickeho tatka aj uveril. Cely film ma ale jeden problem - tuctovost. Neprinasa nic nove, alebo dokonca originalne. Takychto filmov je kazdy rok niekolko a po chvili sa na ne uz nikto nespomenie. To je aj pripad Snitch-a. Kazdopadne, ako som povedal, strateny cas to nie je, a kto nebude mat zbytocne velke ocakavania, bude spokojny, lebo nejaka akcia sa tu najde (dokonca aj celkom uveritelna) a Dwayne ukazuje, ze relativne slusne zvlada aj ine veci ako len napnut biceps a zdvihnut obocie. Takze odomna poctive 3.

Mládeži nepřístupno (2013)

Ja fakt neviem. Nejako som zmysel tohto filmu nepochopil. Viem si predstavit, ze publikum zo zakladnej skoly by sa na tychto scenkach islo od smiechu udusit, ale pre tych zase tento film nie je. Vacsinu filmu som pozeral skor s odporom, ako zo zabavou. Dokonca ani hromada znamych tvari to nezachranuje. Hraju sice slusne, ale ked nie je co hrat, tak to zase az taku namahu neda. Strata casu.

Nádherné bytosti (2013)

Velmi prijemny pocin. Po dlhej dobe nejake fantasy kde romanticka dejova linia nebola zbytocne "sladka" a oproti tolko zmienovanemu Twilightu sa tu naozaj da hovorit o hereckych vykonoch. Irons sa tu ukazal ako velka osobnost fantasy zanru sucasnej doby. Dej odsypa aj vdaka dlhsej stopazi pomerne pomaly, niekto by povedal az nudne, ale k celej atmosfere maleho, modernou dobou zabudnuteho mestecka sa to celkom hodilo. A aj ked sa mi Beautiful Creatures ako film pacil, tak dufam, ze dalsie diely knihy uz nebudu sfilmovane, pretoze celkom prijemne dielo by sa tak mohlo zmenit na dalsiu roztahanu seriu a to si takto vcelku kvalitna zalezitost nezasluzi...