Kick-Ass (2010)

Trailery jsem zrovna moc nemusel, proto mě příjemně překvapilo, že se z filmu nakonec vyklubala taková pecka. Kick-Ass je asi nejoriginálnější comicsovka, jakou jsem kdy viděl. Funguje skvěle jako komedie, zároveň má i dobře gradující příběh, který nepostrádá zvraty a emoce. Je nabitý spoustou popkulturních odkazů, má perfektní soundtrack a brutální akční scény jsem si užíval asi jako naposledy u Transformers. Cage má zase jednou pořádnou roli a Mark Strong je borec. Nejzábavnější a nejstylovější film roku.

Kick-Ass 2 (2013)

Vaughnova jednička nastavila laťku tak vysoko, že by asi i on měl problém ji udržet. Wadlow ji ale nemilosrdně podlézá a jeho film je ve všem minimálně o třídu horší. Pryč jsou nápadité akční scény i emocionálně vypjaté momenty. Pryč jsou zajímavé vedlejší postavy. Těch nových je moc a zaujmout tak zvládne snad jen Jim Carrey, ale ani on příliš prostoru nemá. Z těch starých prošla vývojem Hit-Girl jako jediná a její středoškolská linie a hlášky patří k tomu nejlepšímu, co dvojka nabízí. Horší je i audiovizuální zpracování. Obraz vypadá při skoro stejném rozpočtu místy lacině a televizně a soundtrack pouze variuje motivy z minula (písničkový taky nic moc). Celkově to ale není taková tragédie, je to prostě letní komiksová blbina, což je ve srovnání s jedničkou hořké zklamání. 7/10

Klub rváčů (1999)

Anarchie, sebedestrukce, konzum, chaos. Parádní film, který i se znalostí pointy funguje pořád na jedničku. Pitt a Norton ve Fincherově nejlepším filmu. Výborná kamera, neobvyklá hudba. Co dodat? Jasných 5*. You're not the contents of your wallet. You are the all-singing, all-dancing crap of the world.

Kocour v botách (2011)

Trojce a čtyřce Shreka jsem se radši vyhnul a od Kocourova spin-offu jsem čekal jen solidní jednorázovku. A splnilo se. Pár fórků, pár odkazů, trocha akce a díkybohu nic urážejícího. Kocour měl na víc, ale tenhle dobrodružný animák ustál se ctí.

Konečná (2013)

Průměrná akční jednohubka, která kromě Arnieho nenabízí nic výjimečného. Obyčejná akce, béčková zápletka a tragickej záporák, kterej většinu času stráví za volantem. Chtělo to víc zábavnějších momentů a hlášek, kterých tu není o moc víc než v trailerech. Je dobře, že je Arnie zpátky, teď jen doufat, že jeho další filmy budou lepší.

Kontraband (2012)

Není to nějak chytré (konec a vlastně všechno s Fosterem si mohli odpustit) ani originální. Nečekejte promakané pašerácké triky nebo spoustu akce. Je to jenom zručně natočená lehce béčková záležitost na jeden večer. 6/10

Kouzelná romance (2007)

Vlastně je to klasická pohodová disneyovka, akorát s tím rozdílem, že se po animovaném úvodu přesune do hraného filmu. Těžko jí tak lze vyčítat určitou kýčovitost, protože se pouze drží svých pravidel a zároveň paroduje sama sebe. Takže dojde na obyčejný příběh o princezně (super Amy Adams) s pár muzikálovými čísly, který je právě díky zasazení do New Yorku neobyčejný, ač pořád stejně naivní. To ale k pohádkám patří. 70%

Králova přízeň (2008)

Mírně nadprůměrná rekapitulace historických událostí, kde se každým druhým záběrem skáče o několik měsíců dopředu. Kvůli této rychlosti nestihne Králova přízeň nudit, avšak zajímavěji se stejně rozjede až v druhé polovině díky Natalie Portman. Stále tomu ale chybí něco, co by film povýšilo nad ostatní kostýmní dramata. 70%

Králova řeč (2010)

Dobré komorní konzervativní drama s výbornou ústřední dvojicí Firth-Rush a skvělou kamerou. Každopádně to ale mohlo být víc osobitější, odvážnější, zábavnější a zajímavější. Oscara bych dal raši Fincherovi a jeho Social Network. 70%

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Po přeefektovaný dvojce Sherlocka přichází Ritchie s jednohubkovou stylovkou. Příběh je sám o sobě nezajímavý, ale jednotlivé scény mají nápadů dost (přístav, mučení nebo finále). Hezky vypadající retro moderního střihu s výborným soundtrackem. 7/10