• Thriller

Vlk (1994)

Oddechový vlkodlačí pohádkový horror,asi těmito slovy bych nazval film,v němž se osudově přitahují démonický Jack Nicholson, a krásná vamp Michelle Pfeiffer.Povedená a napínavá podívaná s vlčí vášní.Za zmínku jistě stojí i legendární Christopher Plummer,tentokráte v roli bohatého snobského knižního nakladatele.

Štvanice (1966)

Nezvyklé krimi drama o honbě utečeného mladíka z vězení a jedním ujetým městečkem v Texasu plným tupých a přiblblých maloměštáckých hlupáků.Marlon Brando s Robertem Redfordem rozjíždějí na pozadí těchto kulis skvělou jízdu v které jim skvěle sekunduje nádherná Jane Fondová,která jak vidět byla ve své době moc hezká kost.

Ďáblova čísla (1999) (TV film)

Zajímavá televizní filmová sonda na problém holocaustu.Sice poněkud pohádkově pojaté ale přesto dramaticky zajímavé,a i když přimhouřím oči nad jistou naivitou čišící z filmu,nebráním se 4 hvězdičkám.Takže v podstatě mírný nadprůměr za 70%.

Člověk bez osudu (2005)

Příběh mladého židovského hocha,který prochází koncentračními tábory a poznává tak neskutečné hrůzy holocaustu.Velice silný a smutně až depresivně krásný film.

Dear Mr. Gacy (2010)

Opravdu zajímavý film který vypraví příběh studenta a jednoho z nejznámějších masových vrahů v amerických dějinách Johna Wayne Gacyho o jejich vztahu vzájemné a běžné korespondence až po osudné setkání ve věznici.Snímek natočený podle skutečného příběhu a knihy,tehdejšího studenta Jasona Mosse http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpair=en|cs&u=http://en.wikipedia.org/wiki/The_Last_Victim&ei=jYewUJMFy_jhBLfVgIgK Neuvidíte v něm žadnou krev pouze pár záblesků,přesto opravdu zajímavý počin.

Přes 110. ulici (1972)

Tak tohle je stará poctivá oldschoolová krimi z New york city a k tomu kultovně legendární 70-tá léta, což je velice smrtící koktejl v dobrém slova smyslu.Nudit se určitě nebudete,protože tohle je opravdovej klenot poctivé filmařské krimi práce.Spousta násilí a akce točící se kolem ukradených peněz a do toho italští bossové,co víc si pro fajnšmekry drsných amerických krimi přát?!

Poslední ostří hoši (1976)

Kromě výborných herců,a velice slibně rozjetého začátku na mě film bohužel působí poněkud nemastně neslaně.V podstatě at tolik nekřivdím tak velice malinko nadprůměr v žánru westernů,a to pro svoji jistou originalnější zápletku,která se v daném stylu často nevidí.

Na život a na smrt (1981)

Doposud pro mě neznámý a přesto velmi dobrý dobrodružný klenot.Lee Marvin z Charlesem Bronsonem v napínavém akčním thrilleru z kanadské divočiny.Kromě příjemně napínavého děje uhrane nádherná podívaná záběrů panenské přírody.Film v podstatě působí i jako moderní western ovšem velmi skvěle.

Šakal (1997)

Výborný a samostatný a zcela nezávislý film o kterém tvrdit remake,zní v podstatě jako urážka.Bruce Willis kontra Richard Gere jako dva rivalové na opačných stranách/dá se říci/politického thrilleru,si výborně sekundují.Démonicky chladný zabiják-šakal/Willis/a bývalý terorista IRA/Gere/,který za jistých podmínek pomáhá FBI k šakalovu dopadení.Film je plný zvratů a akčních scén s absolutní grácií.Naprosto výborné pokoukání!

Stará puška (1975)

Dobrý film,který vás mírně uvede do jednoduchého děje,kde hlavním bodem je pomsta.Doktor kterému nacisti zavraždí rodinu,tak bere spravedlnost do svých rukou.Je poznat že i když si filmaři vystačili z jednoduchými rovnicemi,tak film neztrácí na síle a napětí.Ba právě naopak,napětí se tak stupnuje k zoufalému a zuřivému činu doktora Dandieua.Scény msty jsou občas proloženy vzpomínkami a flashbacky s tak krutě a odporně ztracenou rodinou,tak jak to dokázali za války jen hnusní nacisti!