• Thriller

Lincoln (2012)

Sonda do duše jednoho z nejvýznamějších prezidentů americké historie,který se zapsal do dějin zrušením otroctví.Film je rekonstrukcí doby v které se jednalo o 13 dodatku zrušení otroctví a jeho schvalování v americkém kongresu.Daniel Day-Lewis je výborná volba na pozici hlavního hrdiny snímku.Nečekejte žádné velké filmově výpravné megalomanie,jak jsme od Spielberga zvyklý film je spíše komornějšího ladění soustředící se hlavně na popis událostí a faktů.75%.

Andělin popel (1999)

Posmutněle osudové Irské drama,jedné rodiny topící se na pokraji bídy,z kulisami této melancholické země.Hezký příběh který se prodere až do morku kostí,svojí upřímností.

Prorok (2009)

Vynikající francouzské vězenské drama.Tohle se prostě musí zalíbit každému kdo má rád podobný a stejně napínavý filmový žánr.Za tohle vychvaluji francouzské filmaře až do nebes.Surovost a násilí je ve filmu podáváno divákovi po špetkách tak aby se snima sice neudusil,ale měl je chvílemi problém i takříkajíc spolknout.Ukazka života v kriminále vás přímo přidusí a co je nejlepší je samozřejmě kvalitní děj.Skvělé 85%!

Salvador (1986)

Skvělej válečně-reportážní film.Duo Belushi-Woods zde předvádějí celkem zábavné kousky což lze poznat v prvních chvílích filmu s jejich ulítlými hlaškami,kde se chvílemi i přes podstatně smutný a dramatický děj filmu nasmějete.Jinak film je nadsazeně řečeno o latinskoamerickém holocaustu,odehrávajícím se právě v Salvadoru,v podstatě posledním období studené války za vlády Ronalda Reagana.Oliver Stone zde rozjíždí jeden ze svých prvních válečně laděných filmů,a jak vidno velmi dobře.80% má film naprosto zaslouženě.

Mogadišu (2008) (TV film)

Tak tohle se německým filmařům opravdu a naprosto dokonale povedlo!Film má spád a bez nějakých paplanic kolem jde rovnou k akci,jisté kouzlo v odehrávajících se 70tých letech je s filmu příjemně cítit.Je udivující že film je uveden pod televizní produkcí.Věřím že kdyby byl směle uveden i stouto formou jakou je natočen do kin byl by to hit i bez nějakého hollywoodského patosu.Konečně vznikl opět velmi dobrý a kvalitní evropský film,na téma terorismu 90%!

Ghosts... of the Civil Dead (1988)

V podstatě jedna z prvních spoluprací mistra Hillcoata a mladého Nicka Cavea/který zde hraje v malé roli uřvaného psychouše/na rozjezd prvotní spolupráce dobré,nápad dobrý ale poněkud nedotažené z nijak výrazným dějem..Dávám však 75%,protože tohle duo teprve začínalo spolupracovat a mám rád Nickovu hudbu,takže takové fanouškovské 4 hvězdičky.

Klub rváčů (1999)

Absolutní kult a schizofrenní pecka!Davidu Fincherovi se podařilo natočit bezhraniční,psychopatickou a krásnou úchylárnu,více nelze dodat!Naprostá bomba!100%!

Pravdivá romance (1993)

Výborné romantické krimi drama.Docela jsem se nemohl vynadívat na krásnou Patricii Arquette.Mít takovou kost vedle sebe v postýlce spokojeně bych se měl :-) v podstatě na mě kromě kvalitního děje zapůsobili i role které si vystřihly hvězdy hollywoodu 90-tých let,tedy i období které bylo opravdu silné a přálo takovýmto filmům..Gary Oldman jako totálně zmaštěný pasák,Brad Pitt jako domácí povaleč..Neskutečně příjemné a ulítlé!

Přelet přes oceán (1957)

Na svou dobu velmi okázalé dílo.Vynikající filmový klenot z historie průkopnictví letectví.Musím přiznat že jsem si film pustil z jistou skepsí z jeho poněkud staršího data,ovšem jeho příběh mě lákal a dobře jsem udělal..Dozvíte se o přípravách letu až do očekávaného přeletu přes atlantický oceán.Vynikající a svým způsobem i napínavé mistrovské kino.Tleskám a dávám 90%.

Země bez zákona (2012)

Tak tohle je absolutně nejlepší gangsterská pecka posledních let.Jak vidno spojení-Hillcoat,Cave přináší opravdu zralé ovoce do nějž když se zakousnete musíte ocenit pěstitele.Prohibiční podívaná s vynikajícími herci kteří přesně ve svých rolích šlapou,jako švýcarské hodinky-nezaměnitelně!Krev a násilí s citem pro detaily vás posadí na zadek svojí surovostí a brutalitou.Nemohu si po shlédnutí pomoci a už ted doufám a pevně věřím že tohle jistě nebude poslední spolupráce těchto skvělých tvůrců.100%!