• Thriller

Tango a Cash (1989)

Klasika učnovských let,kterou i po letech budete nostalgicky hltat a u níž budete spokojeně pomlaskávat blahem.Typický akční trhák 80tých let!Dva poldové neprávem obvinění z vraždy vezmou spravedlnost do svých rukou.Velice dobré akční dílko!Zábavné,akční i napínavé!

Balada o Cable Hogueovi (1970)

Hodně příjemná westernová crazy komedie s tragikomickým nádechem.Vúbec bych nevěřil jak dobře udělat skvělej western v podstatě z absolutním minimem akčních scén,ovšem z tak banální zápletkou ze které se budete velmi královsky bavit.

Velká ryba (2003)

Tak se mi zdá že tento film je hodně přeceněn.Pár dobrých nápadů v něm je ale působí nějak bez štávy,jen se tak mírně táhne a přitom by mohl být mnohem se svým námětem poutavější u mě 65% a to dávám spíše za nápady,než za příběh.Takže jen lepší nadprůměr.Nic víc a nic mín.

Krvavý příliv (1995)

Velice dobré ponorkové válečné drama o záchraně lidstva napříč oceánem,před nukleárním holocaustem.Film přestože je natočen z nikterak výraznou výpravou a minimem scén mimo hlavní podmořské kulisy,tak dokáže uhranout velice dobře zachycenou stísněnou a klastrofobickou atmosférou.Gene Hackman a Denzel Washington dokazují že i z tak relativního mála,jsou schopni předvést opravdové herecké mistrovství, s neskutečným citem a darem umění.Jasných 80%!

Muž v divočině (1971)

Velice dobré dobrodružné drama.Příběh údajně natočený podle skutečné události,vás strhne svým příběhem o muži kterého těžce poranil medvěd,a aby pak sám přežil se svým zraněním a opět se vzchopil a vykuríroval bez jakýchkoliv prostředků a nepatrné šance v drsné divočině.Opravdu silný příběh o tom,co dokáže síla samouzdravení a neskutečná touha po životě již tak téměř uhasínajícího..Napínavá podívaná se skvělým Richardem Harrisem.

Velké ticho (1968)

Přesně to jsem čekal a dostalo se mi to..Ponurej western,a přitom nijak zvláště se složitým dějem,právě naopak najemný zabiják a pokus o mstu..Ten konec sem ale čekal klasicky klíšovitej,ale dostalo se mi právě toho krutého překvapení a proto sem si tento film zalíbil.Klaus Kinski je opravdovej parchant,a snad za to může i ta jeho úlisně chlapecká tvářička :-) U mě jasných 75%!

V temnotě (2011)

Mám rád válečné filmy zvlášt,když jsou natočeny na úrovni.Film-V Temnotě je o to víc zajímavější že otvírá problem nejhorší a nejvíce nelidské etapy lidstva Holocaust.Jak vidno v podstatě z minimem možností jde natočit film který ještě o to víc je zajímavější že čerpá ze skutečných událostí,které se odehráli na pozadí likvidace Lvovského ghetta.Neskutečně smutné kam nás zavedl vlastní hyenismus tehdejší doby mě absolutně dostal a chytl za srdce.Dle mého názoru jinak silný příběh který směle může konkurovat tématicky stejným snímkům jako-Pianista či Schindlerův seznam.Vynikající!

Batman (1989)

První díl této,dnes již tradiční filmově komiksové serie.Na svou dobu výborné triky zápletka a samozřejmě úvod do života Gotham City.Jack Nicholson opět v jedné ze svých démonických rolí.Pan mistr Burton jak vidno dokáže vtisknout svůj rukopis do skvělého a temně dobrodružného příběhu opravdu novátorským přístupem.Joker v podání mistra Nicholsona je komicky až nebezpečně fascinující.Michael Keaton a nádherná Kim Basinger v roli páru svázaných láskou ale čpí poněkud vypočítavě a až pohádkovsky naivně,ale snad to byl pravě ůčel pánů tvůrců.Přesto výborných 75%!

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Ne nadarmo má tento kultovní western,tak vysoké hodnocení,on si jej totiž opravdu zaslouží.Vynikající příběh o honbě tří desperátů po jednom ztraceném pokladu zakopaném na jednom bohem zapomenutém místě..Naprosto dokonalá westernová zábava která dle mého úsudku,patří mezi jeden z největších klenotů všech příběhu které kdy byli natočeny o divokém západě a jeho nedozírných prériích plnými lumpů,kouřících koltů a napínavých dobrodružství!

Střelba na psy (2005)

Dobrý a poutavý snímek ukazující události z Rwandy roku 1994.Velmi smutné a kruté ztvárnění hrůz genocidy a vraždění mezi dvěma kmeny.Film je nízkorozpočtovějšího rázu,ale i tak se divák nevyhne opravdu velice dobře natočeným drsným scénám.John Hurt v roli misionářského kněze hraje velmi dobře.Film je natočen i za ůčasti některých členů a očitých svědků televizního štábu kteří patří k etniku,a jejichž rodiny byli zavražděny.