Život je krásný (1946)

122 minút som nevedel, čomu to mám dať plné hodnotenie...potom som sa rozplakal...Frank Capra je génius...James Stewart je génius...! No man is a failure who has friends Merry Christmas

Přepadení 13. okrsku (2005)

S Carpenterovou klasikou film nemá okrem názvu a pár (skutočne len pár) drobností nič spoločné. A to je, si myslím, veľmi dobre. Film nebol tak temný ako originál, naopak, klasický priemerný akčný film. Síce s hromadou kvázi-vtipných hlášok, klišoidných scén či scén, ktoré sme videl v tom či onom filme, ale zato obsahoval časti plné napätia, nebol AŽ tak jasný na záver a človek, ktorý od snímky nič nečaká sa môže solídne pobaviť.

City.com (2005) (amatérský film)

Ani ja...;o)

Příběh žraloka (2004)

No neviem...vyzerá to tu dosť šedo... Ja som sa bavil...a niektoré vtipy ma úplne dostali - mám veľmi rád tie malé parodické detailíky vo filmoch tohto druhu a ešte radšej som, keď si ich všimnem a pochopím ich...a tu bolo takýchto "odkazov" neúrekom...diálogy pomerne vtipné, hudba môjmu uchu tiež lahodila, herci a ich kreácie nadpriemerné....nevidím dôvod nedať 4*...:o)

Velmi nebezpečné známosti 3 (2004)

Po VELMI televíznej, scénaristicky bezradnej a herecky maximálne impotentnej fujtajblovej dvojke, je tu celkom milé prekvapenie s peknými hercami, fajn dialógmi a nečakaným koncom.

Inspektor Šikula (1983) (seriál)

Až mi je skor do plaču ( :o) ), keď si spomeniem na chvíle môjho detstva, keď som každú sobotu a nedeľu ráno vstal a išiel si zapnúť PRO Sieben, na ktorej išiel tento seriál. A tak som na starej TESLAe (uhlopriečka 20 cm) cvakal a cvakal a bolo mi úplne putna, že som tomu houby rozumel :o)

Jack Bull (1999) (TV film)

Keď nič iné v telke nejde, keď od toho veľa nečakáte, tak sa veľmi dobre pobavíte. Hafo známych tvárí vo vedľajších úlohách, pekná kamera, super koniec, krásna príroda a to všetko skoro bez výstrelu.

Python (2000) (TV film) odpad!

Po zhliadnutí tohto jemne pritiahnutého za vlasy "diela" som mal chuť skočiť na filmy ako ANAKONDA alebo SILENT PREDATORS a dať im 4*, pretože oproti tomuto sajrajtu si to zaslúžia. Je to naozaj humus........... kravina najhrubšieho zrna.........a veľmi veľmi veľmi zlý film, ktorý sa v niektorých chvíľach márne snaží vyzereať ako komédia typu ÚTOK PAVÚKOV. Casting je viac než podrpiemerný. Casper Van Dean s knírkom bol rovnako drsný, ako Johny Rambo v červených lodičkách od Armaniho. (Od tejto chvíle už nemôžem Deana vidieť.....vždy mi ten jeho look vyvolá na tvári úsmev gigantických rozmerov :o)) Jedinou svetlou stránkou filmu bol Robert "Freddy" Englund, ktorého mimika bola opäť neprekonatelná. Čo sa týka efektov, tak tie boli horšie ako v Krtečkovi a klahotkách. Tupý scénar, hrozný herci, príšerná réžia...skrátka odpad! na n-tú! Ale je možné, že tým že som zaspal posledých 5 minút, som prišiel o nejakú super pointu a nejaké prekvapivé rozlúštenie....:o)) Dávam ale "lepší" odpad, pretože i keď sa to zdá zvláštne, táto kravina mi pomerne rýchlo utiekla a to si u filmov vážim najviacej.

Riskni to s Polly (2004)

Neviem, či je to tým čím-ďalej-lepším Benom, či sympatickou Jennifer, či tou super fungujúcou chémiou medzi nimi, či Seymourom a jeho super výkonom snáď v každej scéne (hlavne basket, divadlo a koniec), či geniálnym Azariom s geniálnym prízvukom,....možno slepou fredkou, tými nechutnosťami, ktoré na filme (áno, ešte stále mám 16 :o) ) vyhľadávam....A možno tým, že je to tak výborne zamiešanej do romantickej hodinu a pol trvajúcej komédie bez zbytočných ponaučení. A práve TO mi nedovolí siahnuť na priemer.