Ruiny (2008)

ha ha ha, film s pohybující se krvežíznivou trávou =D ještě by mohla bejt natolik inteligentní, aby se sama ubalila a zhulila mě... Nicméně tu rozšafnou béčkovost celýho toho nápadu musim ocenit jednou hvězdou k dobru.

Volný den Ferrise Buellera (1986)

První půlka celkem pobaví, bezmála čtyřhvězdičkově, ovšem až na ty části, kde se objevuje Brodedick, což asi nebyl záměr; jinak opravdu fajn podívaná se všemi 80s atributy. Ale ta druhá... ta druhá půlka neskutečně moralizuje a sklouzává k ultimátnímu kýči a červený knihovně a příběhu o nalezení vlastní hrdosti a síly v sobě vzepřít se a postavit se za své ideály, což je lol s velkým L a O a L. Tak aspoň že ta Babe je k nakousnutí =)

Soudný den (2008)

Hohoho, žádné sraní. Na přechodu pro chodce, drtí Tatra důchodce, střeva tečou do kanálu, Tatra jede dál -- v rytmu téhle dětské říkanky je Soudný den natočený, s dvojitým důrazem na ta střeva a celé je to zahaleno v hávu 80's akčních masakr šíleností, bezhlavých vyvražďovaček a apokalyptických béček, kde se v první řadě hledí na vydatné smrti a aby se divák od srdce zasmál, když jedna žena druhou v roce 2035 roztíná mečem vedví za zvuku neo-punk-techna linoucího se z hradního ampliónu. Komando hadr.

Devítky (2007)

Finální pointa Augustovi bohužel přerostla přes hlavu. Ale všechno, co jí předchází, je dobrá a neotřelá podívaná, Reynolds o5 zabodoval. lepší tři hvězdy.

Prosíme přetočte (2008)

Nekoukatelná blbost s nejnesympatičtějšími hrdiny, co jsem za posledních x měsíců viděl.

Pan Včelka (2007)

Kdyby kvůli ničemu jinýmu, tak kvůli tomuhle filmu se doporučuju zlejt jak doga a následující ráno si ho pustit ke kocovině. LUXUS

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Genialitě seriálu je sice druhý futuramácký film stále ještě na hony vzdálen, ale naštěstí ještě mnohem vzdálenější je mu ta koncentrovaná nuda, která byla tolik vlastní filmu prvnímu.

Osvícení (1980)

Filmové dílo dosud nepřekonaný a už tomu tak bude, že až navěky nepřekonaný zůstane a to nejen v rámci tvorby Kubricka a Nicholsona, ale i kinematografie jako takový?

Deník mrtvých (2007)

Realistický a zároveň docela koukatelný zombie film, aneb to, o co se Soumrak mrtvých snažil všemi silami, zvládá Diary of the Dead levou zadní, jen tak mimochodem. 65%

Až na krev (2007)

(((((((Moje nejhorší obavy, které jsem začal pociťovat po prvních cca 20ti minutách, se nakonec naplnily - je to sice mistrovsky natočený, zahraný a ohudebněný, ale nic se tam neděje... jak ostatně velmi trefně píše Shadwell. Můj problém s tímhle filmem není v tom, že bych se nedokázal ponořit do Plainviewa, že bych nedokázal číst mezi řádky a napjatě sledovat každý jeho slovo a grimasu, mně vadilo to, že po dramatický stránce film strašlivě strádal - žádný zvraty, milníky etc., nic, k čemu by se člověk mohl upnou. 70% (napoprvé)))))))) ale pardon, to jsem jeste nerozumel filmu!