• Fantasy

TACHO (2010)

Docela dobrý námět - dva umírající na rakovinu chtějí jet svůj poslední závod. Tady tuhle linku to chtělo vyhnat do popředí a pokudmožno úplně vymazat zbývající linky se dvěma zlodějíčky, jakousi slovenskou mafií a trapně otravným manažerem. Kdyby tento nápad zpracoval nějaký jiný tým, a klidně i s tím samým hercem v hlavní roli, (kvůli charisma Daniela Landy přidávám hvězdičku navíc), mohl z toho být i nadprůměrný snímek. Ovšem, to by si nejprve museli manželé Landovi připustit, že filmy zkrátka točit neumí a přenechat tuto práci zdatnějším jedincům.

Nejasná zpráva o konci světa (1997) odpad!

Málokdy se vidí tak vyšinutý a zároveň pitomý film a to při vší úctě k panu Jakubiskovi. Když naženete herce do folklórních kostýmů, přidáte helikoptéry, gameboye, koks, marihuanu, individua z cirkusu a moudra o Nostradamovi, tak z toho nemůže vzniknout umění. Jenom trapná slátanina.

Kmotr (1972)

Kdysi to možná fungovalo, kdysi to bylo kvůli násilí a sexu skandální, ale dnes by se na to mohly dívat děti. Ačkoli dnešní děti by u toho nevydržely, protože se děj neskutečně táhne a nemůžete se dočkat konce. 1* za pana Marlona Branda, 1* za pana Ala Pacina, 1* za pana Francise Forda Coppolu. Víc nemůžu dát ani při nejlepší vůli, vždyť stará dobrá herní Mafia má lepší zápletku i postavy... ;-)

Poslední tango v Paříži (1972)

Nevím, co napsat.... Takhle rozporuplně jsem se snad necítila po žádném filmu. Zvrácené, vulgární, nechutné, vyšinuté a zároveň velmi smutné, hluboké a krásné. Zničující zápas mezi pudy a city, mezi radostným mládím a zahořklou dospělostí. Úžasný, démonický Marlon Brando, který si za tuto roli zasloužil Oscara a skvělá Maria Schneider.

Hra o trůny (2011) (seriál)

"Hraješ-li hru o trůny, zvítězíš, nebo zemřeš. Nic jiného mezi tím není..." Nejvýznamnější rody Sedmi království se perou o mocenské postavení a rozhodně nezvítězí ten nejčestnější. Protože tohle není pohádka. Dospělá fantasy, která však víc, než cokoli jiného, připomíná skutečnou éru evropského středověku bez zbytečných příkras, plnou manipulace, zrady, sexu a smrti. Lišící se od většiny seriálů chytrými dialogy, výborně napsanými postavami a skvělými herci. /// Scénáristé, bohužel, neudrželi kvalitu skvělých čtyř počátečních sérií a čím více se Hra o trůny blíží ke konci, tím se stává jednodušším a trapnějším seriálem. Poslední dvě série jsou už velmi utahané, nudné a občas dokonce směšné. 1. série - 99%, 2. série - 75%, 3. série - 85%, 4. série - 80%, 5. série - 70%, 6. série - 65%, 7. série - 45%

Sex ve městě (1998) (seriál)

Sex ve filmu přestal být výsadou mužů! Do jisté míry velmi revoluční a velmi vtipný seriál o osudech čtyř svobodných žen ve středním věku na pozadí New Yorského panorama.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Tenhle seriál se vyznačuje něčím, co ostatní seriály nemají - HOLČIČÍM POHLEDEM NA SVĚT. A zpracovává jej s takovým vkusem a grácií, že jej prostě nelze jenom tak minout.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Je třeba po dvaceti třech letech vysílání a milionech fanoušků po celém světě, ještě něco dodávat? Přes 500 dílů nejen o žluté rodince, ale i o desítkách dalších postav obývající městečko Springfield, z nichž každá má vlastní příběh a své osobité kouzlo. U tohoto seriálu nelze nepřipomenout úžasný český dabing, který nemá, podle mého názoru, ve světě obdoby a zasloužil se u nás o obrovský úspěch tohoto animovaného fenoménu. A myslím ten původní dabing s panem Bedrnou. PS: Nejoblíbenější postava - pan Burns :-). /// Pěti hvězdičkami ovšem hodnotím seriál cca do 15. série, kdy byl ještě milý, chytrý a vtipný. Poté jde kvalita postupně dolů a nynější hloupé díly jsou pro mě nedívatelné, tedy na "odpad". Jsou přesným zobrazením toho, jaké stupidní a jednoduché zábavě se dřív Simpsonovi vysmívali.

Akta X (1993) (seriál)

Zvláštní agent Fox Mulder pracuje v malé podzemní kanceláři na ústředí FBI a nikdo z jeho kolegů jej nebere vážně. Zabývá se neobjasněnými případy, které mají co dočinění s paranormálními jevy. Aby mohlo vedení jeho oddělení tzv. Akt X zrušit, "nasadí" na něj pragmatickou doktorku Danu Scullyovou, jež má dokázat bezúčelnost a zbytečnost jeho práce. Jenomže spolupráce těchto krajně odlišných osobností na kriminálních případech, naneštěstí pro vedení, prokáže naprostý opak.../// Nejlepší seriál všech dob. Skvělé postavy, strhující děj, výborné příběhy a samozřejmě bezkonkurenční Mulder a Scullyová - nejlepší dvojice detektivů vůbec.

Strom života (2011)

"Matko,... otče,.... perete se ve mě a vždycky budete..." Nádherná podíváná se spoustou obrazů zaměřená na osudy rodiny na jedné straně s přísným, despotickým otcem a na straně druhé s éterickou láskyplnou matkou, s jejichž rozporuplným dopadem na své vlastní vnímání světa a života se musí malý Jack O'Brian vyrovnávat. V období chlapcovy puberty rodinu zasáhne tragédie v podobě smrti mladšího syna, chlapcova bratra... Vizuálně i hudebně úchvatná podívaná o vlivu rodičovských figur na osobnost dítěte na pozadí cesty ke smíření se se smrtí blízkého člověka. Snímek možná až příliš "rozpitvává" vztahy mezi rodičem a dítětem, a mezi rodiči vzájemně, aniž by se pak dobral jakéhokoli rozzuzlení. Ačkoli to bylo možná i záměrem filmu, protože některé otázky (a zvláštěpak ty nejzásadnější, kterých se děj dotýká) zůstanou celý život nezodpovězené.