• Krátkometrážní

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tento film mohu rozhodně doporučit, dá se u něj přemýšlet a užijete si dobré klasické scény místo filmových triků. Příjemné překvapení s docela pěkným, propracovaným příběhem, jako ze staré americké akční školy s rozumným množstvím napětí. Takové filmy se dnes vidí čím dál méně, i když to tak na první pohled nevypadá. Režisér Christopher McQuarrie bere svou inspiraci z akčních filmů 70. let jako je Drsný Harry, Bullittův případ a možná i Charley Varrick...Nikdy jsem nečetl knihy s Jackem Reacherem, ale mě sem Cruise pasuje. Dovedu si představit, že někteří lidé by byli zklamáni nedostatkem obrovských výbuchů a transformujících se robotů atd., ale tohle je dobrý oldschool akční thriller se spoustou nových triků, které jsem předtím neviděl (třeba scéna se zastávkou autobusu). Pak je tu samozřejmě finále, které nabídne fanouškům akčních filmů bufet zkušeností, který kombinuje odstřelovače se střelnými zbraněmi na blízko a bojová umění. A komu se to nelíbí, ať nepříjde o prsty.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Skvělá parodie, která si utahuje hlavně ze Smrtonosné zbraně, Mlčení jehňátek, Smrtonosné pasti či Základního instinktu, se může směle srovnávat s takovými klasikami, jako jsou Žhavé výstřely nebo Bláznivé střely. Estevez (který ztratil svého psa a nyní je psychicky labilní) a Jackson (který ztratil partnerku) jsou skvělá komediální dvojka a výborně se doplňují. Gagy jsou možná občas trochu stupidní, ale ve většině případu se budete opravdu smát. Navíc je zde plno známých herců ve vedlejších rolích. Emilo Estavez, Samuel J. Jackson, Jon Lovitz, Tim Curry a William Shatner, ti všichni ukázali své komediální nadání, stejně jako supermodelka Kathy Ireland. Takže zábava 80 minut, a to zejména pokud jste obeznámeni se všemi filmy, ze kterých si dělá Nabitá zbraň 1 legraci, škoda jen, že nenatočili pokračocání. Navíc můžete vidět Sam L. Jacksona, než se stal vážným hercem.

Sinister (2012)

Tento film je tak nekonvenční a jiný než většina hororových filmů a po celou dobu vás masíruje neutuchající intenzivní napětí, které je neuvěřitelně efektivní a přesvědčivé. Užijete si silnou, zneklidňující atmosféru, která je základem celého filmu. Výkony jsou uvěřitelné a příběh je zajímavý a vždy v pohybu. Sinister je jedním z nejlepších hororových filmů co jsem za poslední dobu viděl. Zvukové efekty jsou úžasné, hudba od Christophera Younga (hudba pro můj oblíbený horor Stáhni mě do pekla) se pokouší o vaši instrumentální mrtvici. Mr. Boogie alias démon Bagoul je opravdu povedený bastard...

Californication (2007) (seriál)

Velmi podařený seriál, který si neláme hlavu se slušností, na nic nebere ohled a nic mu není tabu. Zde je zkrátka vše povoleno, hlavní představitel Hank Moody se řítí životem nekontrolovatelnou rychlostí a strká svého ptáka do všeho, co se šustne, že si ho málem zadře. Tento životní styl je navíc obohacen vtipnými dialogy. Californication je vyjímka mezi již neustále ohranými koncepty, tragikomická rovina s přelivem dramatu, prošpízovaná pořádnou dávkou černého humoru, sarkasmu, cynismu a sexisticky vtipných hlášek. Chlípného Hanka si zkrátka musíte zamilovat, i když je pro něj každý jen kokot.

Odpočítávání (2010)

Odpočítávání vyvolává otázku, která byla problémem pro mnoho lidí na celém světě po velmi dlouhou dobu, a to zejména od 11. září. Tato otázka zní, je někdy ospravedlnitelné mučení jedince pro záchranu mnoha životů? A pokud ano, jak daleko se může zajít? Gregor Jordan si zaslouží určitě pochvalu za to, jak byl otevřený k tomuto tématu. Z vyjednavače H. se vyklube takové nestabilní psycho, že by někdo mohl začít litovat i teroristu! Je to docela odvážný a kontroverzní koncept.

Let (2012)

Slušné drama možná, psychologicko-antidrogová propaganda- tak určitě. Úvodní část s letadlem je skvělá, ale pak už celý film jen ztrácí celkem zbytečně přepálenou stopáží. Film se nám snad snaží říct, že 747ku v nouzové situaci může zachránit leda pilot, který chlastá několik dní před i během letu, navíc vyztužen několika lajnami. Buďmě rádi, že v tomto stavu nezkoušel trojté salto s pěti vruty.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Big Bang Theory je pro mě vysoce uznávaný a naprosto brilantní sitcom o skupině inteligentních vědátorů (v čele s geniálním análně vypadajícím Sheldonem), kteří se snaží vyrovnat se s jejich sociální nešikovnosti a díky své nové sousedce odhalují, jak jsou naivní k vnějšímu světu. Tento TV seriál se tyčí nad průměrností tohoto žánru, ukazuje, že i částicová fyzika může být zábavná a nabízí opravdu velký třesk dobré zábavy.

Lucky Louie (2006) (seriál)

Skvělé, Louis CK je génius pro rozpoutání velmi originální show, která se vám dostane pod nehty a zasviní vám je opravdu příjemným, i když brutálním humorem. HBO jsou blázni, že nepokračovaly v natáčení. Konečně tu byl realistický pohled na svět. A teď už vím, jak reagovat, když vám někdo nepoděkuje za růže…

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Když jsem poprvé uviděl Fringe, okamžitě jsem si připomněl seriál 4400 a X-File. Podobnost je v tom, že u všech dochází k nadpřirozeným událostem a pouze specializovaný tým je schopen se s nimi vypořádat. V The X-Files jde o příběhy agentů Muldera a Skullyové a jejich vyšetřování v případech, točících se okolo cizinců, náboženství a metafyziky. Ve 4400 agenti Skouris a Baldwin, vyšetřují případy týkající se skupinou zvláštních lidí. Ve Fringe, je to všechno o vědě. Vyšetřovací tým zkoumá případy, kdy high-tech vynálezy, které hraničí s nadpřirozenem jsou používány k páchání trestných činů, či slouží dokonce k nevysvětlitelným účelům. Mám rád tyto fantaskní případy a každá epizoda ukazuje konzistentní pokrok v ději k rozvíjejícímu se tajemství. Obsazení je pestré a zajímavé dost pro každého diváka, aby si vybral svoji oblíbenou postavu. Pro mě je to samozřejmě Walter Bishop.

Tohle je válka! (2012)

Dva špionátoři jdou po stejné kosti, která randí s oběma najednou, aniž by tušila, že to vědí....Vcelku dobrá zápletka a příjemné zpracovaní, oba agenti využívají co mohou, aby sabotovali snahu toho druhého- a že jim to jde. Výsledkem je výborná akční komedie, nabitá akcí a vtipem. Já jsem si tenhle film pěkně užil.