• Krátkometrážní

Nevědomí (2013)

Elegantní, vnitřně konzistentní s neuvěřitelnou pozorností k detailům. Příběh byl přesvědčivý a velmi dobře promyšlený.Vizuální přitažlivost byla sama o sobě dostatečným důvodem, proč film vidět, ale v kombinaci s chytrým (ne-li zcela originálním) skriptem, tlukoucím soundtrackem a několika zajímavými akcemi, byste se měli rozhodně dobře bavit. Pěkná práce Cruisi!

Pařmeni (2011)

Tak tohle byla neskutečně bláznivá jízda, u které jsem místy málem sral krev. Scénárista Dean Craig (autor Horší než smrt) u mě znovu pořádně zabodoval. Autor využívá situace a také střet kultur mezi Británií a Austrálií. Dobré výkony na všech stranách, některé velmi vtipné scénky a realismus, který pracuje velmi dobře. Spousta bláznivé akce odkazuje na Davidova kamaráda Toma (Kris Marshall), který je obvykle katalyzátorem problémů, vlivem jeho lhostejného postoje. Co mě opravdu dostalo byl obraz královny nosící Joker make-up či Hitlerův knír. Okamžiky s ženichovou stranou, střelnou zbraní a nevědomou ovcí, byly zábavnější, než jakékoli jednotlivé části Hangoveru.

Spring Breakers (2012)

Nas... a rozmazat, tak tohle mi fakt nesedlo. Film o 4 krávách a gangsterovi co žere Britnino Sperma. Opakující se nic a přehršel nudy. Jedinou mikro spásou tohoto utrpení je, že občas holky něco ukázaly, jinak by to byl odpad jak na desetkrát použitá nevylitá guma. Rozhodně teď vynechám krádeže ve fastfoodu, dokud si nenajdu taky pořádný kladivo a růžovou kuklu.

Muž z oceli (2013)

Na tento film jsem se dost těšil, dokonce tak, že jsem se málem udusil při čekání cheesburgerem, hold chce to víc žvejkat, takže jsem provedl zvukovou zkoušku, když jsem nezdolné sousto soukal zpět na Slunce, abych nabral zpět sílu jako Superman a mohl si v pohodě hodit zadnici na místo v sále a nechat se kochat luxusní a epickou záležitostí, kterou tento film bezesporu je. Skvělý zvukový doprovod, monstrózní výbuchy, mimozemské vychytávky... Čekal jsem sice víc hlavně od příběhu a také mi nesedla Amy Adams, ale pak jsem začal hltat vizuální orgie a akční atmosféru, která mě držela od začátku až do závěrečných titulků. Tenhle film se prostě povedl.

Terapie láskou (2012)

Co byste očekávali od bláznivé romantické komedie s dramatem zaměřené na bipolární poruchy, deprese, obsedantně-kompulzivní poruchy, fotbalové fanatiky, plesové soutěže, cizoložství, Hemingwaye, a hlavní postavu, která běhá, zatímco nosí pytle na odpadky? Možná ne přesně to, co byste očekávali, ale spíše mnohem více. Tento příběh je emocionální jízda na horské dráze, která poskytuje záblesk naděje pro dvě duševně poškozené hlavní postavy, přičemž připomíná, že každý z nás může být tak trochu mimo normální střed. Jak si zachovat kontrolu nad emocemi? Co třeba spláchnout Lithium a Xanax do hajzlu a jít tančit.

Deník mrtvých (2007)

Astronomické zklamání !Děsivé, ne v dobrém slova smyslu. Ke zvýšenému napětí u mě došlo pouze při ''cerebro-verzi'' zdravotní sestry defíkem pří současné extrakci očních bul. Pozitivní postava byla snad jen jediná, profesor alias norek veterán. Romero je bezesporu jedním z nejvlivnějších a nejdůležitějších zombie režisérů všech dob, proto se vnucují 2 otázky, proč Romero produkuje takový propastný blábol s přibývajícím věkem? a proč tyhle herce nenakopal do...

Mládeži nepřístupno (2013)

Film 43 je sbírka dvanácti krátkých filmů v hlavní roli s pětadvaceti celebritami-ach ta touha po penězích. Vtipy, jak bylo zřejmě zamýšleno, mají opravdu špinavou a vulgární hodnotu, která klidně rychle pomůže usnadnit slabším žaludkům vyzvracet se s úzkostí, která někomu záhy přivře mozek do dveří. Takže pokud hledáte umělecký film, nebo lehkou sladkou romantickou komedii nebo duševně stimulující film, aby jste se zapojily do nějaké intelektuální konverzace u kávy, pak rychle pryč. Pro ty zbývajíci je zde tento mozkový výplach

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Obdivuji tento scénář a režii norského Tommy Wirkola, tento příběh měl všechny správné ingredience s ohledem na známou lidovou tradici (a to zase kecám) a uvedení je opravdu velmi kreativní. Předpokládal jsem, že to bude film s nádechem tmavě-zábavné a byl jsem příjemně překvapen, byl to chytrý, nový pohled na klasické pohádky. Myslím, že bratří Grimmové by byli pyšní. Je to něco jako show Supernatural. Dva houževnatí sourozenci se snaží zbavit svět zlých čarodějnic poté, co je opustili rodiče a sourozenecká dvojice Jeremy Renner a Gemma Arterton sem prostě pasuje. Bylo osvěžující vidět ženskou roli, která je silná jako Kick-Ass dívka a nepošpiněná romantickým bahnem. Určitě jedna z nejlepších interpretací klasických pohádek, kterou jsem viděl.

Konečná (2013)

Je to už deset let, co Arnold Schwarzenegger přijal hlavní roli ve filmu, a mnozí lidé váhali o jeho návratu do čela "The Last Stand". Tento film je plný intenzivní, krvavé akce, vzrušujících honiček (a ta Corvette ZR1 s více než tisícem koní! ) a legračními vložkami. Film se netváří příliš vážně, což je dobrá věc a je překvapivě zábavný po celou dobu. Arnold vždycky říkal, že se vrátí a je lepší než kdy jindy. Pokud jste byli někdy fanoušky Arnolda, pak se připravte na film, kterýsi opravdu užijete a zábavu, která chyběla v tomto žánru již dlouhou dobu. Takže "The Last Stand" nezbývá, než jen doporučit.

Hostitel (2013)

Provokativní pojetí lásky, věrnosti, vytrvalosti. Saoirse Ronan byla skvělá, jako vždy. Některé akční scény byly také v pohodě, i když jich moc nebylo. A děj byl sakra o hodně lepší než Twilight. Nebylo to tak zlé, jak někteří kritici říkají, ale nebylo to také rozhodně nejfantastičtější. Hostitel je úplně jiný žánr od předešlých upírků, a měl by se obrátit na úplně jiné publikum, s hlavním tématem bytí, invaze mimozemšťanů z pohledu cizince a samozřejmě s trochou romantiky po boku... A takhle to je, když je někdo posedlý démonem? či duchem svatým?