Avengers (2012)

Film jsem viděl hodně pozdě, protože jsem musel zhlédnout předtím Thora a Captain America, na kterých jsem v kině nebyl. Nevím ale co bych měl psát, vše tu už napsali jiní, tak napíšu jen to, co se mi líbilo, protože k tomuhle snímku nemám žádnou výtku. Hulk byl nejlépe zahraný (viděl jsem s ním všechny snímky) a bylo skvělé, že z něj neudělali jen nemyslící, vše ničící zelené monstrum. Celý film drží pohromadě a to je těžké, protože s tolika komiksovými postavami je problém natočit ucelený film (v komiksech jsou týmovky daleko jednodušší). Prostě celý film mě nadchl a zdaleka předčil moje očekávání + díky němu jsem si zlepšil pohled na Marvel, protože já dávám přednost DC.

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Seriál je dobrý, vtipný a svižný. Nápad s call centrem je jedinečný. I když je to občas až moc velká vztahovka, dávám 80%. Moc se to povedlo.

Thor (2011)

Film hodnotím jen jako adaptaci komiksu a ne jako adaptaci komiksu a severských bájí s nimiž má společné jen veškeré Asgardské názvy. Jinak se mi film velice líbil a je vidět, že Branagh je nejen vynikající herec, ale i režisér. Chrise jsem dřív viděl ve Sněhurce a lovci, kde moc hereckého umu nepředvedl, tady ale ukázal, že má víc než jeden výraz a že umí i hrát. Nejvíc musím pochválit Lokiho, kterému jsem i fandil.Hiddleston mě do svých problémů dokonale vtáhl. Pokud bude dvojka minimálně stejně dobrá, přihodím i tu poslední hvězdu.

Captain America: První Avenger (2011)

Kdybych měl hodnotit snahu dostat lidi do armády, tak dám 5. Samozřejmě komiks vznikl za 2.sv. války a byl potřeba. To mi tolik nevadí. Horší už jsou ale naprosto nevtipné hlášky Chrise Evanse a jeho vyvolené. Čekal jsem od toho víc, ale bohužel jsem zklamaný. Škoda.

The Joker Blogs (2008) (seriál)

Velice povedený miniseriál z prostředí Arkhamské léčebny a jejího okolí. Musím pochválit Scotta McClurea, jeho Joker je vynikající (i když na Ledgerova nikdo nemá a mít nebude). Herci se snaží a celý seriál má pevné základy. Viděl jsem hodně seriálů a na to, že tohle je FANOUŠKOVSKÝ seriál, tak strčí většinu dnešních sérií do kapsy. Palec nahoru a ať je víc takových seriálů.

Temný rytíř povstal (2012)

Četl jsem batmanovské komiksy, viděl jsem částečně zdařilé dva filmy od Burtona a další dva propadáky od Schumachera. Líbil se mi Batman začíná, u Temného rytíře jsem jásal. Konečně někdo zfilmoval komiks se vší atmosférou, strachem, zoufalstvím, anarchií a brutalitou. Žádné laciné plasty a pastelové barvy. A tak jsem si říkal, jak může závěrečný film epické Nolanovi ságy předčit Ledgerova Jokera? Od prvních minut až po konec film diváka baví a ten se nemůže odtrhnout. Bane je drsňák a já jsem uvěřil jeho lidové revoluci. Tom Hardy mu navíc dodal osobnost a charisma stejně velké jako jeho svaly. Chválil jsem Catwoman Michelle Pfeifferové, ale Anne Hathaway dokázala, že umí hrát a zahrála jí minimálně stejně dobře jak Michelle. A nakonec musím pochválit Balea, že se opravdu snažil a vytvořil nejlepšího Batmana (kam se hrabe Clooney, Keaton a Kilmer). Samozřejmě bez hudby Hanse Zimmera by film obrovsky ztratil na jedinečnosti. Co dodat, smekám před nejlepší komiksovou trilogií (Iron Man na Batmana nemá). Jsem nadšenej!!

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

No, nevím, co si mám o tom myslet. Akce je hodně, Statham je drsňák a Amy Smart je sexy. Tím plusy končí. Stathamovi hlášky jsou trapný; když nejsou záběry na krev, tak na rozkrok nebo jinej otvor (jako na příklad brokovnice s vazelínou) to je jen nechutný. Kdyby se film zaměřil na akci bez nechutností a trapnosti, moje hodnocení by bylo vyšší. Škoda.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Vysloveně průměrným se tento snímek nazvat nedá. Má velmi mnoho silných momentů a hlavně kvalitu v osobách Douglas, LaBeouf. Tato dvojice skvěle spolupracuje a vysloveně jim jejich role padnou jak prdel na hrnec. Ale výtky a nedostatky tu jsou. Rychlá a zběsilá jízda na motorce celý filmový zážitek degraduje. To si snad tu animaci mohli odpustit! Jinak mi snímek příliš nevadí.

Zelený svět (1996)

Velice povedený snímek, ikdyž tu jsou taková klišé typu:,,Tohle se zapíše do dějin tamtoho!!'' atd. Jinak musím plně souhlasit s golfistou, je to film, který si užije golfista, ale i ,,normální'' divák nepřijde zkrátka. Costner si svoji roli užívá a celý film má dobrý spád. Palec nahoru, je to skvělá zábava!

Flash Gordon (2007) (seriál)

Seriálový podprůměr, který mi zas nepřijde až tak špatný. Samozřejmě tu jsou seriálová klišé, ale musím pochválit Karen Cliche (je sexy a docela umí i hrát) a kdyby se Eric Johnson pořád netvářil tak ,,tvrďácky'' a zkusil víc se sebou pracovat, byl by z něj solidní herec. Jinak myšlenka dobrá, ale má moc much. Škoda.