Noční směna (2014)

Teda tohle bylo hodně scary. Tak má vypadat pořádnej horor. Žádný náznaky, žádný servítky s divákem.Vedle moc sympatický policajtky tady bylo fakt na co koukat. Nebudu nic prozrazovat, prostě jestli se chcete bát, tenhle film si pusťte.

V hledáčku střelce (2014)

Douglas jako padouch excelentní. A jeho protiól taky ušel. Chtělo by to možná trochu větší gradaci a tah na branku, ale hlavní je že i tak gól padnul:)

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

MI je jako vždycky výborný a musím opět pochválit Cruize, kterej i přes jeho věk válí, jako za mlada. Dalším Tomovým plusem je i to, že se drží jenom kvalitních filmů a snad nikdy nešláp vedle. Na druhou stranu, když srovnám poslední Mission Impossible s předešlýma, nemůžu se ubránit pocitu, že i přes opět vychytaný akce, zdravý jádro celý party a moooc pěknou hlavní hrdinku, něco tomuhle dílu chybí. Možná to je charisma hlavního záporáka, nebo víc lokací v akci. Třeba je ale právě tohle záměr, se kterým chtěli tvůrci MI trochu "zlidštit" celou sérii. Podtrhovala by to i Eatnova obětavost pro ostatní členy skupiny. Je to ale jen šrám na kráse pátýho dílu MI, u kterýho se určitě nudit nebudete.

Pomsta je má (2015)

Drsná tvrďačka a tupej uchylák v hlavních rolích. K tomu těžce nevyužitej potenciál gangu, co je na bílý (a někdy vlastně i černý) maso a docela slušná kamera, která dokázala vyčarovat celkem ok náladu a to hlavně ve finále. Právě to se na jednu stranu celkem povedlo, ale i přes jakž takž originální příběh, si to víc jak tři hvězdy nezaslouží. Jestli chcete podobnou tématiku, o třídu lepší jsou oba díly I spit on your grave http://www.csfd.cz/film/272074-plivu-na-vas-hrob/prehled/

Brána temnoty (2015)

Na to, v jakých žumpách Cage v poslední době hraje, docela ok. Na bobek jsem se z toho neposadil, ale pusa se mi od zívání taky neroztrhla. Dobrý téma, občas fajn vizuál a efektní finále. O nezapomenutelnou podívanou se ale fakt nejedná.

Je prostě báječná (2014)

Tak tohle mě opravdu nějak minulo. Rádoby komedie plná zápletek pro uhihňávající se publikum. Mělo to svý světlý stránky, ale bylo jich málo.

Poslední loď (2014) (seriál)

Nechápu, jak mě tohle dokázalo vcucnout. Na The last ship jsem narazil náhodou právě na csfd a to taky rozhodlo o několika hodinách strávených nad tímhle seriálem, aniž bych se od něj dokázal pořádně odtrhnout. Oceňuju, že narozdíl od jinejch serošů v případě TLS tvůrci neuhýbají za nespočetným množstvím alternativnívh linií a příběhů "jiných". Všechno se pořád děje v přímý souvislosti s hlavníma hrdinama. A i když se občas postapokalyptický "přežít" promění v bojůvky statečných mariňáků, pořád je na co koukat. Ti, co maj rádi akci a válečný konflikty na vodě, i na vzduchu si přijdou na svý. Možná sice občas budou koulet očima nad patosem plným americkýho patriotství, ale to se přežít dá.

San Andreas (2015)

Johnson coby chrabrý záchranář a pěkně naefektovanejch 110 minut. K tomu sympatický klaďasové, včetně okatý Alexandry. Tohle prostě stálo za to.

Poslední přežije (2015)

Brosnana jako sympaťáka jsme viděli už mockrát, dokonce nám ničil uši i jako "pěvec" v Mama mia, ale jako totálního záporáka ho na filmovým plátně hned tak nevychytáme. Tady to zvládnul výborně. Svůj ok part zmákla i Milla. Scénáristi se ovšem moc nečinili. Vůbec by mi nevadilo stokrát omletý téma, ale tentokráte se mi i přes jasnou ženskost Millia mužskost Brosnana zdálo dost bezpohlavní a nezáživný. Tři hvězdy si tahle upachtěná naháněčka přeci jenom zaslouží.

Final Girl (2015)

Čtyři psychouši a jedna modroočka, co si je umí podat. Takhle jednoduše by se film dal popsat a přitom zkrátit minimálně na půlku. Místo toho páni filmaři gradujou a gradujou, aby pak na diváka místo esa v rukávu vytáhli jen čtyři bukvice:/