Final Girl (2015)

Čtyři psychouši a jedna modroočka, co si je umí podat. Takhle jednoduše by se film dal popsat a přitom zkrátit minimálně na půlku. Místo toho páni filmaři gradujou a gradujou, aby pak na diváka místo esa v rukávu vytáhli jen čtyři bukvice:/

Odebrat z přátel (2014)

V poslední době mám prostě na horory smůlu. I tenhle byl, stejně jako většina z nich, úplně zbytečnej. Originální přístup se cení, stejně tak jako dokázání toho, že i bez peněz se dá "točit" film a možná na něm vydělat nějaký prachy. Jinak mě ale nezbejvá nic jinýho, než povzdechnout nad 80ti ztracenejma minutama mýho života a v hlavě zadat příkaz "odebrat z paměti", což nebude žádnej problém.

Neutečeš (2014)

Jako by pohlavních nemocí nebylo dost, musel někdo vymyslet ještě jednu duševně - pohlavní. Ten někdo sice ukázal, že má na to bejt originální a jinej, než ostatní, ale jenom pro to si asi sympatie širšího publika nezíská. Tahle psychokapavka je totiž těžce utahaná. K tomu zabalená do líbivýho retrobizáru s hudebním podkresem, kterej vykouzlí v duši spíš nádech melancholie, než napětí. I za těžce NEDOMRDLEJ konec si zaslouží max dvě hvězdy.

Fear Clinic (2014)

Dobrej nápad, fajn připomínka HP Lovecrofta. K tomu ale příšerný a ukrutně nudný provedení. Přestože jsem milovník hororů, tohle céčko se moc nedá:/

Demonic (2015)

Dobrý, rychlý, cukavý. Fakt jsem sebou i párkrát pěkně cuknul. FF vůbec nevadilo, dokonce mi ani moc nepřišlo, že by se tady nějaký odehrávalo. Škoda konce, čekal bych trochu větší masakr, ale tady se nehraje na gore scény, ale spíš na strach a atmosféru.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Velkolepý, epický, bombastický, fantastický. Na tenhle seriál pěje ódy snad každej, takže bych jenom opakoval řečený. Hry o trůny se prostě uměj dostat pod kůži stejně jako charismatický liliputi:)

Terminator Genisys (2015)

No jasně že pecka. Arnie se uplatnil i bez maskování jeho vrásek, jako ten co je starej, ale ne ještě odepsanej. Nechybělo jeho "I'll be back" a ani nový vyfikundace na poli ztvárnění terminátorů. trochu víc prostoru mohla dostat apokalyptická budoucnost, ale i tak ok. Časový paradoxy jsem zas tak úplně neřešil, nicméně scénáristi to s nima zas tolik nepřeháněli, přestože to bylo dost na hraně. Nenudil jsem se.

Domek z karet (2013) (seriál)

Nejdřív jsem se k tomuhle seriálu stavěl dost skepticky, ale dal jsem na hodnocení a názory některých uživatelů csfd a udělal jsem moc dobře. Frankovi intriky, který totálně přesáhly nejen hranice morálky mě prostě vtáhly. Častokrát jsem kroutil hlavou nejen nad počínáním hlavního hrdiny, ale i nad sebou samým, když jsem zjistil, že tomuhle hajzlíkovi vlastně fandím.To je asi i hlavní poselství tohohle seriálu. Přimět diváka, aby i přes všechny svoje morální ambice, byl skolenej totálním mindfuckem scénáristických zvrhlostí, který nenápadně tlačej na pilu. A divák se tlačit nechá rád, alespoň v mým případě. Průvodní slovo božího Spaceyho je sice vzácný, ale o to větší dává politický řežbě koule. Bavilo mě to a s napětím očekávám čtvrtou sérii, aneb i naprostá žumpa lidský morálky může mít zajímavý dno.

Vzkříšení démona (2015)

Dobrej nápad (přestože tady už několikrát byl:), ale fakt bídný provedení. Atmosféra nulová, takže jsem se nejednou přistih, že i přes uhrančivý kukadla Olivie, koukám někam jinam a dělám něco jinýho, než abych sjížděl její démonický pohledy. Zlatej Reanimátor..

Země kůlů (2010)

Těžká postapokalyptická a upíří melancholie, až skoro depka. I tak dost zajímavej kus. Sice, pro větší možnost vyrovnanějších soubojů, preferuju zombíky, přesto si páni filmaři zasloužej pochvalu za originalitu. Zatímco Zombieland jsou zombíci a trochu prči, tady jsou to upíři a trochu zmiňovaný depky. Stake land je ale pecka se vším všudy, i s tím smutným bonusem, kterej si prožijete během těch 90 minut na jeden nádech.